Zahrada šesti smyslů v Augustiniánském domě

Objevily jsme kouzelné místo, kousek od Brna, kde si dokonale odpočinete a zažijete tu krásné chvíle. Wellness hotel Augustiniánský dům v Luhačovicích nabízí totiž absolutně vše pro Vaše pohodlí, odpočinek a krásné zážitky:)

My jsme si právě v Augustiniánském domě v létě užily skvělý víkend a své dojmy jsme Vám popsaly na blogu – přečtěte si víc v našem starším článku – ZDE.

_dsc9261a

Ovšem, tento wellness hotel stojí za to, abychom Vám o něm napsaly mnohem víc, protože si to zkrátka zaslouží:) Je tu totiž tolik možností vyžití, že nuda Vám při Vašem pobytu rozhodně nehrozí. Spíš naopak – můžete tu svůj čas skvěle využít k nejrůznějším aktivitám i k odpočinku.

Wellness hotel Augustiniánský dům nabízí pestrý wellness program – zaplavat si můžete v krásném bazénu, skvělá je i nabídka mnoha masáží a procedur – více si můžete prohlédnout přímo na webu hotelu – ZDE. Zkrátka, budou Vás tu rozmazlovat a starat se o Váš skvělý pocit.

Photo 18.07.15 9 06 00

Očekávat můžete i velké gastronomické prožitky:) V místní restauraci výborně vaří, vše z prvotřídních surovin, menu je vždy přizpůsobeno aktuálnímu ročnímu období a k němu náležejícím specialitám. Jíst tady můžete v dokonalém prostředí – buď v interiéru moderní a vkusně zařízené restaruace, kde se snoubí moderní design s přírodními prvky, nebo ve venkovní terase, kde máte zase úchvatný výhled na okolí hotelu a přilehlou zahradu.

Photo 18.07.15 15 59 09ag9

A právě o exteriéru hotelu – tedy o nádherné a inspirativní Zahradě šesti smyslů s několika možnostmi k vyžití, Vám chci napsat.

ag4

Už když do hotelu přijedete a vyjdete poprvé ven, nadchne Vás perfektně upravené okolí – terasy, zahrady, altánek… Vše je citlivě a dokonale upraveno, design je čistý, moderní, ovšem nechybí v něm spoustu přírodních i vintage doplňků. Očekávejte kobinaci dřeva, kovu, proutěných doplňků, ale také luxusního nábytku, prosklených oken teras… Vše je zkrátka pastvou pro oči.

Photo 17.07.15 17 55 54

K odpočinku Vás tu přímo vybízí dvě krásné, venkovní terasy – jedna na úrovni recepce, druhá slouží coby „zahrádka“ restaurace.

Photo 17.07.15 17 56 32

Na první terase si můžete vychutnat koktejl, welcome drink, který dostanete při příjezdu, můžete tu lenošit, povídat si s kamarádkou, nebo přítelem, nebo si vychutnávat tu krásu kolem. K dispozici Vám je několik lehátek, křesílek…vše připraveno pro Váš perfektní pocit:)

ag1

Photo 17.07.15 18 15 40

Naprosto úžasný je ovšem přilehlý altánek, který najdete kousek od hotelu, ukrytý pod stromy. Už z dálky Vás láká k návštěvě a můžu Vám říct, i my dvě jsme tu trávily většinu času na našem pobytu. Altán je na vyvýšeném místě – krásně tak vidíte celý wellness hotel, ale také zahradu.

ag5

V altánku je pohodlné posezení plné polštářků, můžete se tak skvěle uvelebit a odpočívat. Ke zpříjemnění celé atmosféry si můžete zahrát na některý z netradičních hudebních nástrojů, které jsou tu pro Vás připraveny – většina z nich pochází z Číny, nebo Japonska a vydávají naprosto kouzelné zvuky:) Musíte vyzkoušet!

ag7

Cesta z altánku na zahradu vede po krásném přírodním schodišti, kde Vás opět čeká „pohlazení Vašich smyslů“. Jsou tu totiž rozmístěné velké lucerny, kde místo svíček najdete skleněné válce naplněné nerjůznějšími voňavými bylinkami a kořením. Přivonět si tak můžete ke skořici, směsi hřebíčku, levanduli… Prostě opět balzám a pohlazení po duši:)

ag8

Ovšem to není vše – krásny park, zahrada kolem hotelu přímo vybízí k procházkám, po upravených pěšinkách, nebo můžete vyzkoušet i „provazové bludiště“:)

Pro opalování, lenošení, čtení knihy…je pro Vás připraveno několik lehátek, přímo na trávníku.

ag3

Další zajímavostí v hotelové zahradě je speciální stezka pro masáž Vašich nohou:) Nazvala jsem ji takovým „Kneippovým chodníkem na sucho“. Jendá se o speciálně upravenou pěšinku podél potoka, který protéka ve spodní části hotelové zahrady. Jednotlivé úseky jsou vyplněné různým typem materiálu a Vy se tu tak můžete bosýma nohama krásně projít. Tedy, projdete se a zároveň si chodidla výborně promasírujete:)

Photo 18.07.15 16 11 14

Na zahradě Vás čeká také „mini přírodní posilovna“ – v jednom ze zákoutí najdete nářadí na protažení a posilování. Opět super nápad – který Vám procházku ještě víc zpříjemní:)

Zkrátka – okolí Augustiniánského domu je skutečný ráj na zemi – a je to i jeden z důvodů, proč tento skvělý wellness hotel navštívit:)

ODKAZ: WELLNESS & SPA HOTEL AUGUSTINIÁNSKÝ DŮM/web

ODKAZ: WELLNESS & SPA HOTEL AUGUSTINIÁNSKÝ DŮM/facebook

ODKAZ: AUGUSTIAN LIFE/web/eshop