Z oční Optiky Fénix v Kroměříži: inspirace na krásné sluneční brýle & profesionální měření zraku

Nedávno jsem vám zde představila Optiku Fénix, kterou najdete v Kroměříži. Mají zde opravdu velmi pestrý sortiment brýlí – slunečních, dioptrických, ale i speciálních brýlí, pro sportovce. Mimo to zde provádí profesionální měření zraku, na základě kterého jsou schopni odhalit nejrůznější oční vady, problémy, ale i mnohá onemocnění. Já jsem se právě do Optiky Fénix opět nedávno vypravila, nafotila jsem vám tu pro inspiraci celou řadu krásných slunečních brýlí a mimo to, absolvovala jsem zde i zmiňované vyšetření zraku, o kterém vám napíšu víc v následující reportáži…

I mimo Brno najdete zajímavé obchody, či služby, které si zaslouží, abyste o nich věděli. Jedním z takových míst je právě i oční Optika Fénix – nachází se v Kroměříži na Riegrově náměstí 179. Právě tato optika nabízí opravdu velice pestrý sortiment brýlí, ať už slunečních, dioptrických, či speciálních brýlí s dioptrickými skly pro sportovce – jedná se o brýle určené na plavání, potápění, nebo třeba na kolo.

Já jsem vám právě Optiku Fénix na svém blogu již představila, pokud vám můj článek unikl, přečíst si ho můžete ZDE.

Co se značek týká, jsou v portfoliu Optiky Fénix zastoupeny mnohé známé světové brandy, které jistě budete dobře znát. Velmi výjimečnou značkou v rámci portfolia nabízených značek je pak věhlasný brand Cartier. Brýle od této exkluzivní značky jsou v rámci Kroměříže dostupné pouze v Optice Fénix.

Co se pak týká dalších známých značek, jejichž brýle jsou v Optice Fénix k dostání – tak zde pořídíte krásné kousky od brandů, jako jsou Gucci, Fendi, Jimmy Choo, Alain Mikli…ze sportovních značek pak třeba brýle Evil Eye. Brýlové čočky zde pak mají pouze od renomované značky Rodenstock.

Krásné sluneční brýle od celé řady značek jsme vám zde i nyní nafotila – jsou to nádherné kousky. V ohledu designu si tu vyberete brýle jak v klasickém a nadčasovém stylu, tak tu najdete i některé modely lehce extravagantní, zdobené, v zajímavých tvarech.

Věřím, že vybrat si mezi těmi krásnými brýlemi by rozhodně nebylo těžké!

Ke zmiňovanému vyšetření zraku – jedná se o službu, kterou v Optice Fénix rovněž nabízí. Vyšetřit se tu mohou nechat všichni zájemci, a to na základě předchozího objednání.

Vyšetření zraku zde provádí zkušený optometrista, a to na unikátním přístroji DNEye skener II. generace. Ten dokáže stanovit dioptrie, ale také zjistí případné skryté vady oka, změří nitrooční tlak, zkontroluje stav sítnice… Při měření zraku zde navíc mohou odhalit i vážná onemocnění, jako jsou zelený a šedý zákal… Toto vyšetření zde nabízí i pro děti!

Preventivní vyšetření zraku bychom měli absolvovat všichni, a to alespoň jednou do roka. Svůj zrak jsem si nechala v Opice Fénix změřit i já – sice mě naštěstí žádný problém v ohledu zraku netrápí, nicméně jak píši, prevence je v případě očí samozřejmě také na místě.

Na úvod píši, že vyšetření je zcela bezbolestné, časově vám zabere kolem hodinky, v závislosti na odhalených obtížích. Vyšetření provádí zkušený optometrista, který na základě výsledků stanovených přístroji dokáže určit, v jakém stavu váš zrak je.

Mimo to, výstupy z měření se pak odesílají také specialistům do německé společnosti Rodenstock, kde výsledky posuzují lékaři. Cca za 4 dny po absolvování měření vám pak budou doručeny na email přesné výsledky a doporučení.

Na základě těchto výsledků vám pak v Optice Fénix zhotoví i takové dioptrické brýle, které přesně odpovídají vašim potřebám.

Přístroj DNEye skener II. generace kontroluje i stav sítnice, změří nitrooční tlak, zjistí potřebu dioptrií a také odhalí případné skryté vady oka.

Pomocí snímku sítnice pak optometrista vidí také eventuelní výskyt zeleného a šedého zákalu.

Měření mého zraku v Optice Fénix dopadlo opravdu dobře, moje oči jsou v pořádku a není nutné řešit i dioptrické brýle. Zrak je naším nejcennějším smyslem, chraňte si ho a myslete na prevenci také!

Optiku Fénix najdete v Kroměříži na adrese Riegrovo náměstí 179 / Dům Vogl.

ODKAZ: OPTIKA FÉNIX / web
ODKAZ: OPTIKA FÉNIX / facebook
ODKAZ: OPTIKA FÉNIX / instagram