Vyrobte si dárky! Aneb tip pro šikovné ručičky…:)

Nedávno se mi dostala do rukou naprosto nádherná kniha, která může být skvělým dárkem, ovšem – můžete si ji pořídit i Vy – a díky ní vlastně dárky vyrobit…:) Jmenuje se Láskominy a její autorkou je Denisa Bartošová, která je přímo pověstná svými velmi kreativními nápady:)

Mám ráda krásné věci a dokážu ocenit, když někdo dokáže „něco krásného“ vyrobit. Potěší mě, když vidím, že se někdo snažil a vynaložil své úsilí – třeba proto, aby mi udělal radost:) Takový dárek – který třeba nestojí moc, ale je vyrobený a s láskou – bývá častokrát ten nejlepší, souhlasíte?:)

Mě třeba vždy nejvíc potěší, když mi moje děti něco vyrobí ve školce, nakreslí mi obrázek, nebo navlečou korálky…vím, že to pro mě udělaly s láskou, a proto, že mě mají rády:) A přesně tak i já se snažím svoje nejbližší potěšit něčím, co pro ně mohu vytvořit.

Ovšem ne vždy mě napadne něco zajímavého, kreativního, takového, co hezky vypádá a co hlavně zvládnu zrealizovat:) Proto ocením jakoukoliv inspiraci – a právě tou je kniha Láskominy od Denisy Bartošové. Obsahuje totiž celou řadu návodů na krásné, roztomilé, hezky zabalené dárky. A k tomu spoustu receptů, které stojí za to zkusit…:)

Photo 28.10.15 19 39 14

Denisa Bartošová se od roku 2005 profesionálně věnuje dekor stylingu. V minulosti spolupracovala s časopisy Apetit a Albert v kuchyni, Gurmet, kde působila v roli dekor stylistky při fotografování jídla, redakčně zpracovávala rubriky Dětské vaření a Dekor. Dlouhodobě také spolupracovala s časopisem Marianne bydlení.

Ale zpátky k této nádherné a velmi inspirativní knize:)

„Láskominy“ – jsou souhrnem celkem 13ti kapitol, ve kterých se můžete inspirovat návody k vytvoření kreativních nápadů a  jedlých dárků pro nejrůznější příležitosti.  Kapitoly jsou rozděleny podle měsíců, takže jednotlivé tipy se samozřejmě vážou jak k událostem daného období, tak k sezónosti dostupných surovin. Nechybí také zajímavé a netradiční recepty na dobroty, které rozhodně stojí za to ochutnat:)

Photo 28.10.15 19 40 41

Často se jedná o velmi jednoduché nápady, na jejichž realizaci Vám stačí pár věcí – „za pár korun“:) Ovšem – nevím jak Vás, ale i mě tyto jednoduché tipy prostě sami od sebe nenapadnou…:)

A můžu Vám říct, když knihou listuji, nejraději bych se na týden jen zavřela doma a tvořila bych a tvořila…:) To jsou totiž tak nádherné věci, že bych si nejraději všechny zkusila vyrobit – a měla bych tak letos „na Ježíška“ vystaráno:)

Photo 28.10.15 19 41 35

Když už píšu o Ježískovi a Vánocích – tak právě pro toto kouzelné období je v knize Láskominy opravdu mnoho tipů a receptů – můžete si vyrobit třeba vlastní adventní kalendář, rozkošný věnec na dveře, lucerničku, nebo si můžete uvařit úžasný punč dle speciálního receptu…

Photo 28.10.15 19 46 12Photo 28.10.15 19 41 54Photo 28.10.15 19 42 13

Na Velikonoce si zase můžete vyrobit roztomilý „hotel“ pro broučky, který udělá radost třeba i Vašim dětem. Podobnou věc jsem viděla v obchodě a až teď díky této knížce vidím, jak je vlastně jednoduché si takový domeček udělat doma. Určitě to zkusím!

Photo 28.10.15 19 43 47

Další krásný domeček si podle knížky Láskominy můžete vyrobit z bedýnky – a máte tak dárek pro malou holčičku… No, stojí to za vyzkoušení:)

Photo 28.10.15 19 44 38

Pobavil mě také tip na realizaci malé vlastní zahrádky – s čímž Vám moc rádi pomůžou i Vaše děti. Co budete potřebovat? Stačí pár prázdných kelímků od Pribiňáčků, trocha hlíny a semínka. Výsledek ale vypadá dokonale!:)

Photo 28.10.15 19 44 55

Vůbec pro děti můžete podle této knížky vyrobit opravdu spoustu krásných a roztomilých věcí… Třeba panenky z kolíčků, pouzdro na pastelky, ovocné zmrzliny, nebo želé bonbony podle vynikající receptury…:)

Photo 28.10.15 19 45 09Photo 28.10.15 19 44 22

V knize také nechybí návody na vytvoření nejrůznějších doplňků do domu – vyrobit si může nádherné „létající vázičky“, „pletené svícny“, „zamilované polštářky“, nebo vlastní „pokojový parfém“

Photo 28.10.15 19 45 35Photo 28.10.15 19 42 33Photo 28.10.15 19 43 13

Každá kapitola pak navíc obsahuje prostor – coby „deník“ – pro Vaše vlastní nápady, postřehy a připomínky k jednotlivým návodům a receptům…

Zkrátka – můžu Vám říct, že tato kniha je plná krásy… Pokud ji někomu darujete, určitě uděláte velikou radost. A nebo podle ní dárky vyrábějte, s těmi totiž potěšíte zaručeně:)

Knihu zakoupíte na www.mojelaskominy.cz