Vitaminové infuze v brněnské ambulanci B. Braun & rozhovor s MUDr. Novákem

Jak jsem vám tu nedávno psala, podstoupila jsem v brněnské chirurgické ambulanci B. Braun infuzní vitaminovou terapii – z mého pohledu je to opravdu velmi přínosné pro nastartování a celkové zlepšení imunity, což je teď na podzim více než žádoucí. Co přesně „infuzní terapie“ jsou, co je jejich primárním cílem a pro koho jsou určené? Na to jsem se zeptala pana doktora Nováka, právě z ambulance B. Braun. Přečtěte si v následujícím článku můj rozhovor!

Věřím, že po předchozích měsících, kdy jsme se snad všichni v nějakém ohledu potýkali s dopady koronavirové pandemie, jsme si jistě uvědomili důležitost vlastního zdraví, víc, než kdy předtím. Navíc, je tu podzim, kdy je obecně zvýšený výskyt respiračních onemocnění a posílení imunity se opravdu hodí.

Pokud přemýšlíte a hledáte efektivní způsob, jak vlastní imunitu co nejlépe posílit, upřímně bych vám všem doporučila právě zmiňované infuzní terapie. Poradila jsem je již mnoha známým – a celá řada z nich si na infuze zašla – právě do brněnské chirurgické ambulance B. Braun.

Zde je odborné pracoviště, kde vám přímo lékař na základě osobní anamnézy infuzní terapii indikuje. Doporučí, co by přesně pro vás bylo to pravé -infuzní terapie mohou být s vitaminem C či multivitaminové. Ale aplikovat si můžete nechat i infuze analgetické – hodí se třeba pro osoby, které trápí vleklé bolesti pohybového aparátu. Na tyto infuze vás může doporučit třeba i neurolog.

V brněnské chirurgické ambulanci B. Braun působí velmi milý a empatický lékař, MUDr. Novák, který vyšetřoval i mě – a infuze mi rovněž doporučil. Mimochodem, o mé zkušenosti a důvodech, proč jsem infuzní terapii podstoupila, jsem vám už psala článek – najdete ho ZDE.
Pana doktora jsem se zde při té příležitosti zeptala na pár otázek – a níže vám přináším rozhovor. Dozvíte se o infuzních terapiích více a třeba vám rozhovor ulehčí rozhodnutí, zda něco takového také absolvovat.

Dobrý den, pane doktore, prosím, co přesně si pod pojmem „infuzní terapie“ můžeme představit?
Jedná se v podstatě o aplikaci aktivní látky přímo do žilního oběhu, přes žilní přístup, který zde zajistíme. Aplikuje se taková látka, dle toho, jaké onemocnění, nebo důvod daný člověk má. U nás aplikujeme buď analgetické infuze, vhodné například pro bolesti zad, kloubů, další možností jsou podpůrné infuze – tedy vitaminové infuze, které zlepšují imunitu.

Vy tedy zde pacienty vždy nejdříve vyšetříte a na základě výsledků jim vždy doporučíte optimální infuzní terapii?
Jsou dvě možnosti, buď už pacienti přichází přímo k nám, pak samozřejmě je vyšetřím, druhou možností je, že pacienti přichází na doporučení již dalších odborníků, například na analgetické infuze nám posílají celou řadu pacientu z brněnské fakultní nemocnice na Pekařské z neurologické kliniky.

Jaký typ infuze je zde vůbec nevyhledávanější – a aplikujete je pacientům nejčastěji?
Určitě analgetické infuze… Důvodem je jistě to, že s nimi již delší dobu pracujeme a doporučují je svým pacientům je např. neurologové. Vitaminové infuze se ale stále více stávají známé.

Jak dlouho vydrží – respektive pomůže pacientovi tento typ infuze?
3 až 5 měsíců, po předchozích pravidelných infuzích tohoto typu.

U těch analgetických infuzí se jedná „pouze“ o eliminaci, utlumení bolestivosti?
Ne, jedná se zároveň i o efektivní léčbu, samozřejmě i s výše zmiňovaným analgetickým účinkem. Následuje ale pak v další fázi i rehabilitace.

Co se týká vitaminových infuzních terapií, existují zde nějaké kontraindikace? Tedy – jsou případy, kdy není tento typ infuzí pro pacienty vhodný?
Prakticky zde kontraindikace nejsou. Ten vitaminový kompozit je tak vyvážený, je zde přesně stanovená ta dávka vitaminů, kterou pacient může dostat, rozhodně nemůže uškodit.

Je infuzní terapie vhodná také pro děti? A pokud ano, od jakého věku?
S dětmi je to v tomto ohledu složitější, tam je to vždy primárně na pediatrech, kteří mají dětskou skupinu obyvatel na starosti, rozhodně do jejich pravomocí nechceme zasahovat.

Co se týká efektu z vitaminových infuzí – je dlouhodobý? Co si pod tímto pojmem můžeme představit?
Je to samozřejmě velmi individuální, každý člověk má jiné stravovací návyky, aktivity, celkový způsob života, záleží také, jaký je jeho aktuální zdravotní stav a celkový stav imunity. Doporučil bych vitaminové infuze opakovat po 3 až 5 měsících.

Může člověk po aplikaci infuze vnímat nějaké subjektivní pocity – v jakémkoliv smyslu?
Cítíte se naprosto normálně, změnu ale rozhodně vnímá organismus, můžete vnímat i méně únavy, ale jak říkám, je to velmi individuální.

U těch vitaminových infuzí – v čem Vy z lékařského hlediska vidíte největší přínos pro náš organismus?
Obecné zlepšení celkového stavu imunity.

Pokud má někdo zájem o vitaminovou (či analgetickou infuzi) ve Vaší chirurgické ambulanci B. Braun – jakým způsobem má postupovat a objednat se?
Určitě je dobré předem zavolat a objednat se na určitou hodinu.

Děkuji Vám za rozhovor, ať se Vám daří.

Pokud přemýšlíte, jak nejlépe a nejefektivněji posílit imunitní systém – zkuste právě infuzní terapie. I za sebe – vřele vám je doporučuji!

Chirurgickou ambulanci B. Braun najdete v Brně na Josefské 425/25. Více informací a možnost objednání ZDE.

ODKAZ: Chirurgická ambulanci B. Braun / web
ODKAZ: Chirurgická ambulanci B. Braun / facebook
ODKAZ: Chirurgická ambulanci B. Braun / instagram