Víc jak měsíc cvičím EMS trénink ve studiu Wanderfit. Jaký vnímám efekt a přínos?

Možná si vzpomínáte, před více jak měsícem jsem vám tu zveřejňovala článek o speciálním cvičení zvaném „EMS trénink“ (ve zkratce Elektro Myo Stimulace), který je založený na působení slabých, ale velice častých elektrických impulzů. Tento trénink můžete vyzkoušet v brněnském studiu Wanderfit, kam jsem začala pravidelně chodit – a nyní, po sedmi týdnech, již mohu zhodnotit přínosy tohoto cvičení. A hned na úvod, efekt je opravdu znát, nejvíce hlavně v oblasti zmírnění bolestí zad. Víc v mém dnešním článku!

Co to vlastně „EMS trénink“? O tom jsem vám podrobněji psala ve svém předchozím článku – najdete ho ZDE.

Toto cvičení má celou řadu výhod – mimo jeho velkou efektivitu je to i fakt, že tento trénink cvičíte pouze 20 minut, 1x týdně.  Pomocí slabých, ale velmi častých elektrických impulzů jsou svaly aktivovány stejným principem, jako je aktivuje přirozeně tělo. Jen daleko častěji, než jsme schopni dokázat vůlí. Touto aktivací dochází buď k uvolnění zatuhlých svalů, nebo k jejich posílení.

Efektivita nespočívá jen v zapojení skutečně celého těla najednou, ale i na množství svalových stahů, zpevnění a uvolnění, a tím pádem jejich aktivaci a posílení v čase. Vůlí dokážeme poslat signál svalům, aby se zpevnily, přibližně jednou za sekundu.

Jak jsem už zmínila, cvičíte pouze 20 minut, 1x týdně. A to je čas, který si na cvičení dokážeme najít naprosto všichni, tomu věřím. :) Tento krátký čas cvičení a jeho týdenní interval je daný vysokou zátěží na svaly, který EMS trénink má. A věřte, že i v klidovém režimu, po tréninku, naše tělo funguje ve zvýšeném energetickém režimu.

A jak toto cvičení vnímám já s odstupem času, kdy chodím cca 7 týdnů? 
Můžu vám říct, že jsem opravdu nadšená! Do studia Wanderfit chodím pravidelně, 1x týdně. Na působení elektrických impulzů během cvičení jsem si postupně zvykla, rozhodně je nevnímám nijak nepříjemně, nebo bolestivě. A s každým tréninkem také přidáváme na intenzitě působení těchto impulzů.

U tohoto cvičení je také skvělé, že se lze zaměřit na jednotlivé partie těla s různou intenzitou působení elektrických impulzů. V mém případě – zatímco ruce a nohy neposiluji příliš, naopak na oblast hýždí, břicha a zad se zaměřujeme mnohem víc – právě tyto partie mě totiž nejvíc trápí.

Je super, že po cvičení, druhý den, opravdu cítíte, že jste „něco dělali“ – dostavuje se bolest svalů, a to i těch, které při běžném cvičení moc nemáte šanci zapojit. Takže třeba právě na procvičení hýžďových svalů, nebo svalů zad, je EMS trénink naprosto skvělá věc!

Asi největší efekt sama vnímám právě v oblasti zad, která mě dost často bolela. Nyní se tolik nehrbím, zádové svaly jsou pevnější a hlavně, opravdu mě záda téměř vůbec nebolí.

Super efekt je také ve zmiňované oblasti hýždí a na břiše.

Rozhodně budu chodit do studia Wanderfit dál! Těch 20 minut pro cvičení si každý týden naprosto v pohodě najdu a hlavně, výsledky tohoto tréninku jsou znát skutečně už velice rychle.

Pokud hledáte vysoce efektivní cvičení, zkuste EMS trénink. Věřím, že budete také nadšení! ;)

Studio Wanderfit najdete v Brně na ulici Milady Horákové 25.

ODKAZ: STUDIO WANDERFIT / web
ODKAZ: STUDIO WANDERFIT / facebook
ODKAZ: STUDIO WANDERFIT / instagram