Travel Diary: Londýn!

Do Londýna jsem si udělala dámský výlet před Vánocemi a ačkoliv jsem v tomto městě byla už několikrát, moc ráda se sem vracím. Londým je jedním z měst, které má svou jedinečou a charakteristickou atmosféru, pro mě až pohádkovou. Je to rozhodně jedno z míst, které stojí za to vidět, zažít a nechat se jím unést… :) Víc o Londýnu, co zde vidět, navštívit, zkusit a ochutnat – mým pohledem v dnešním díle cestovatelské rubriky Travel Diary. ;)

Miluji taková místa, která mají své vlastní kouzlo a která se naprosto odlišují od těch jiných. Jedním takovým je rozhodně Londýn, na mě toto místo, jak už jsem napsala v úvodu, působí až pohádkově. :) Byla jsem zde už několikrát a troufám si tvrdit, že centrum Londýna už dobře znám – ovšem, stále se moc ráda vracím a nechávám se unést tou jedinečnou zdejší atmosférou.

Naposledy jsem se podívala do Londýna před Vánocemi a musím uznat, že v této době je Londýn asi nejkrásnější. Hlavní ulice jsou úžasně vyzdobené – každá jinak a celé to pak vytváří světélkující „panoptikum“, které vás dokonale naladí na vánoční atmosféru. Jediné, s čím v této době musíte počítat, je více lidí – všude  a hlavně večer, kdy jsou hlavní (zejména nákupní) ulice absolutně plné. Přes den ovšem není problém a davy nejsou.

Co mě jen trochu zarazilo – tak proti jiným městům – a třeba i Brnu – není v převánočním Londýně tolik stánků a trhů, narazily jsme tu asi na dvě místa, ale moc možností, kde si v centru koupit svařák, nebo pečené kaštany, není.

Co v Londýně vidět? Samozřejmě – asi hlavní památky, slavná náměstí a jednoznačně i Buckinghamský palác. ;)

Pokud se ubytujete v centru Londýna, dají se ty hlavní zajímavosti obejít v klidu i pěšky. My bydlely kousek od Oxford Street, což je hlavní nákupní ulice, kde najdete spoustu obchodů a také vyhlášené obchoďáky. Doporučuji se zajít podívat do Selfridges, kde mají snad všechny velké módní značky, obrovský výběr kosmetiky, parfémů a vůbec, celý tento obchoďák je zážitek :)

Z Oxford Street dojdete přes Regent Street na slavné náměstí Piccadilly Circus (uprostřed socha s andělíčkem), kde jsou známé obří svítící reklamy, což s projíždějícími červenými, dvoupatrovými autobusy vytváří charakteristický a známý obrázek Londýna.

Z Piccadilly Circus je to kousek na Trafalgar Square, které připomíná bitvu u Trafalgaru v roce 1805. Opět známé místo – určitě vám budou povědomé obrovské sochy lvů. :)

Za návštěvu stojí i čínská čtvrť Soho – je kousek z Trafalgar Square.

Podél řeky Temže pak najdete další londýnské zajímavosti – Big Ben, součást Westminsterského paláce. Oblíbenou atrakcí je pak známé kolo London Eye, které vám nabídne dechberoucí pohled na centrum Londýna – pozor, bývají tu opravdu velké fronty.

Odtud pak doporučuji dojít (ale lépe dojet, je to dál) na Tower Bridge – nejznámější most v Londýně, na který je i přístup.

Kousek od Tower Bridge pak kotví loď Belfast, což je dnes muzeum, ovšem velmi zajímavé. Jedná se o křižník britského válečného námořnictva, který se používal v 2. sv. válce. V současné době je z něj muzeum a máte tak možnost vidět, jak to na takové křižníku vypadalo.

V Londýně je toho k vidění mnohem, mnohem více – zmiňovaný Buckinghamský palác, slavný Hyde Park, celá řada muzeí, nebo katedrál. Pokud toužíte vidět vše, doporučuji zde naplánovat návštěvu na několik dní, nudit se rozhodně nebudete. :)

A co vy, byli jste v Londýně? Jak na vás toto město působilo? ;)