TIP – nakupuju na rohlik.cz!

Jak určitě víte, pokud můj blog sledujete delší dobu, často se tu s vámi dělím o tipy a doporučení, které jsou součástí mého každodenního života. A dnes tu jedna taková inspirace je! Rozhodla jsem se, že vám napíšu něco o nakupování potravin přes rohlik.cz – právě to využívám už pár let a hned z úvodu musím napsat, že jsem naprosto spokojená a nemám asi ani co vytknout. S online nákupy potravin mám zkušenosti i jinde – a až u rohliku jsem „zakotvila“, z několika důvodů. Proč? Čtěte dál – a pokud jste rohlik.cz ještě nezkusili, běžte do toho – ušetříte nejen čas, ale třeba chytrým nakupováním taky naši Zemi. ;) A POZOR – mám pro vás promokód MISAROHLIK, který stačí zadat a získáte 50 kreditů coby slevu na další 1 nákup. ;)

Jako máma dvou dětí, která pracuje a je od rána do večera opravdu v jednom kole, samozřejmě šetřím čas. To byl asi ten hlavní důvod, proč jsem před lety začala řešit nakupování potravin domů online. Čas strávený v supermarketech, hledáním, vybíráním a pak – ano, jistě všichni dobře znáte – ve frontách – mi přijde minimálně jako zbytečný, ne-li úplně ztracený.

Zkrátka, raději jídlo nakoupím doma, v klidu a online a nechám si ho dovézt. Je to jednodušší, pohodlnější a hlavně, taky rychlejší.

Online nákupy potravin jsem zkoušela přes různé stránky a naprosto upřímně vám řeknu, všude to „nějak“ šlo, ale všude byly nějaké nedostatky, které mně vadily – často nedostupnost dovozu v takový čas, kdy jsem chtěla, nedobrá kvalita dovezených potravin, omezený výběr, limitující platební možnosti a dokonce, neochota kurýrů – třeba mi donést nákup až ke dvěřím.

Později jsem zjistila, že do místa mého bydliště začal nově rozvážet potraviny také rohlik.cz – znala jsem už z Prahy, kde jsem dřív bydlela, ovšem zkušenosti jsem neměla. Rozhodla jsem se otestovat a dopadlo to tak, že jsem rohliku „věrná“ už pár let. Fakt a upřímně, nemám jim asi vůbec co vytknout.

Co mi na rohlik.cz nejvíc vyhovuje? Je toho víc, ale v první řadě flexibilita nastavení času dovozu. Potřebujete dovézt nákup ještě ten samý den, kdy objednáte? U rohliku žádný problém – nákup vám dovezou už do 120 minut a taky, v přesný čas, který si sami vyberete (máte možnost si vybrat buď 15 minutové, nebo hodinové doručovací časové rozmezí). Zatím se mi nestalo, že by kurýr nepřijel včas – někdy zavolá, zda by nemohl přijet třeba i dřív, ale to je samozřejmě na vaší domluvě.

Na rohlik.cz je super pak ten výběr! Najdete tady vlastně naprosto všechno – potraviny, drogerii…, na co jste zvyklí běžně v supermarketech a kromě toho i mnoho věcí navíc. Já jsem tady hlavně nadšená z potravin od různých menších, regionálních dodavatelů – a to v běžných supermarketech fakt není.

Maso tu kupuju třeba z brněnské Mikrofarmy, z Farmy rodiny Němcových, z Ecoproductu – mám s nimi už roky dobré zkušenosti.

Super je i pečivo – já oceňuju nabídku i z menších pekařství, mezi která patří i brněnské William Thomas Artisian Bakery, Pekařství Makovec… ;)

Zeleninu a ovoce tu mají taky ve velké míře od českých dodavatelů – a pozor, za pozornost stojí farmářská zelenina, kterou vozí již za 6 hodin od sklizně od našich lokálních farmářů. Během sezóny tu pak najdete sezónní čerstvé ovoce a zeleninu.

Když už je řeč o tomto – tak je mi rohlik.cz sympatický právě i svým přístupem k ekologii. Nákup vám zabalí do papírových tašek a sáčků – žádné plasty a igelit. Pokud to jde, tak obaly nedávají vůbec (třeba na zeleninu a ovoce), nově teď spouští dokonce bezobalový prodej.

Zajímavá je i možnost nákupů produktů v rámci „otoč obal“ – koupíte si potravinu, třeba jogurt, mléko…doma obal vymyjete, při dalším nákupu vrátíte kurýrovi, obal se znovu vymyje a pak plní – opět se vrací do oběhu prodeje. Zkrátka, pokud smýšlíte ekologicky, určitě vás to taky osloví. ;)

Za zmínku stojí i sekce „zachraň jídlo“ – tady najdete potraviny s blížícím se koncem záruční lhůty, tyto věci tu můžete koupit výrazně levněji a tím tak zamezíte tomu, že by se musely vyhodit.

Co vás bude taky rozhodně zajímat – ceny. Cenově je jídlo na rohlik.cz srovnatelné, jako v běžných supermarketech, drahý rozhodně není.
Při nákupu nad 1000,- máte navíc dopravu zdarma, pokud jste senior, nebo maminka na mateřské a zeregistrujete se do klubu, máte dopravu zdarma už od 500,- nákupu.

Těch důvodů, proč je rohlik.cz prostě fajn, je celá řada, já věřím, že vám o tom napíšu ještě někdy příště. Zmínit chci ještě třeba nabídku potravin od Marks&Spencer – mají tu moc zajímavý věci, který v běžných supermarketech rozhodně neobjevíte.

Rohlík.cz rozváží nejen v Brně a okolí, ale také ve Vyškově a v Olomouci (jasně, samozřejmě i v Praze :).

POZOR! Jak jsem napsala v úvodu – mám pro vás svůj promo kód MISAROHLIK – stačí při nákupu zadat a získáte 50 kreditů coby slevu na další 1 nákup. ;) Tento kód platí do 8. 7. a uplatníte jej přes tento odkaz: https://bit.ly/poukazrohlik

 

Tak to s rohlik.cz zkuste, já věřím, že už jinak nakupovat nebudete. ;)

ODKAZ: ROHLIK.CZ / web, online nákupy
ODKAZ: ROHLIK.CZ / facebook
ODKAZ: ROHLIK.CZ / instagram