Téma, které vás zajímá – nákup investičního zlata v aktuální době!

V aktuální době, nejen vlivem dopadu koronavirové pandemie, se i díky inflaci mnoho z nás začalo více zajímat o otázku udržení hodnoty našeho majetku, zejména naspořených financí. Jedním z čím dál více vyhledávaných způsobů, je hodnoty našich peněz udržet, je nákup investičního zlata. To nabízí v Brně nově otevřená Zlatovna, kterou jsem vám před časem již na svém blogu představila. Zajímá vás toto téma víc a máte dotazy, na které byste rádi znali odpověď? Mrkněte na můj následující rozhovor s panem Mgr. Ivo Maierem, manažerem brněnské pobočky, který vám Zlatovnu i to, co konkrétně nabízí, více představí… Rozhovor vám přináším ve dvou částech, neboť toto téma si zkrátka žádá více prostoru. Tady je díl první!
Mimochodem, Zlatovna má největší skladové zásoby investičního zlata za bezkonkurenční ceny.

ZLATOVNA, a.s., poprvé otevřela své dveře v září 2021 na adrese Dornych 38 v Brně. Jedná se o společnost, která se specializuje na prodej investičního zlata a stříbra. Na první pohled se může zdát, že se jedná o novou společnost na českém trhu, ale není tomu tak. ZLATOVNA vznikla jakožto projekt firmy ZLATE-MINCE.CZ , která je na trhu bez mála dvacet let s podporou Pražské mincovny a.s..  Působí nejen v Brně, ale rovněž v Praze, na Vsetíně, nebo v Bratislavě. Během krátkého působení na českém a slovenském trhu si získala přízeň široké klientely, která se do jejích prodejen ráda vrací, a to nejen díky bezkonkurenčním cenám, za které zlato nabízí. Na její prodejně tak naleznete oblíbené výrobky Pražské mincovny, které mohou posloužit jako hezký dárek, například dukát k narození dítěte, medaile pro štěstí, ke svatbě, anebo exkluzivní medaile s českými jmény.

Jak probíhá nákup investičního zlata. Kdy je vhodná doba na prodej zlata a na co si dávat pozor.

Zlato si ve zde můžete zakoupit nejen osobně na prodejně, ale můžete si také v jakoukoli denní dobu, a to i když má prodejna zavřeno, vytvořit objednávku na webových stránkách zlatovna.cz a nakupovat jej tak za aktuální ceny. Objednávku se poté zpracuje a objednaný slitek nebo minci si můžete u obratem vyzvednout. Investiční kovy lze zakoupit také zcela anonymně a platit můžete v hotovosti až do výše 270000 Kč. Garantují vám tu maximální diskrétnost.

Od začátku roku se cena zlata držela poměrně nízko, a to bez větších výkyvů. Nicméně od minulého týdne začala cena zlata prudce stoupat a rovněž je zřetelný raketový nárůst objednávek. Již rostoucí inflace způsobila to, že stále více lidí se zajímá o nákup zlata. Chtějí tak uchránit své dlouholeté úspory. Ten, kdo má zlato, tak ten se nemusí obávat o osud peněz na svém bankovním účtu a má tak své úspory stále u sebe. Ne nadarmo se o zlatu mluví jako o klíči ke svobodě a jistotě. Nezapomeňme, že i když se cena zlata značně nemění, tak hodnota papírových peněž může stále klesat. Zkrátka, právě v době nejistoty je zlato více populární. Není jednoduché přesně říci jakým způsobem se bude vyvíjet česká nebo světová ekonomika. Rozhodující jsou ovšem vnější faktory, se kterými se v této době potýkáme. Jednou věcí si ale můžeme být jistí: zlato si svou cenu uchová stále a nikdy nedosáhne nulové hodnoty.

Kde mohu zlato zpětně zpeněžit a za jakých podmínek?

Zlato je směnitelné prakticky kdekoliv a kdykoli. Každý prodejce s investičním zlatem má samozřejmě své obchodní podmínky týkající se odkupu. Zlato je ve všech zemích světa uznáváno jako obchodní zboží a zásobník kupní síly. ZLATOVNA garantuje zpětný výkup bez jakýkoli poplatků. To se týká všech investičních kovů, které jsou u nás zakoupeny. Náš klient si může být jistý, že za svou cihličku či minci dostane výkupní cenu, která bude v den výkupu na našich stránkách aktuální.

Které produkty jsou nejpopulárnější mezi investičním zlatem a proč. Za jakou cenu lze pořídit zlatý slitek a jaká je doporučená hodnota investice do zlata a co si nechat jako hotovost pro náhlé finanční výdaje.

V prvé řadě je potřeba říci, že zlato slouží primárně jako prostředek uchování hodnoty. Proto je vhodné vybírat slitky s nejvýhodnějším poměrem ceny zlata na jeden gram. Populární jsou

bezesporu uncové zlaté slitky (31,1 gramů). Dále z větších gramáží to jsou 50-ti  a 100 gramové slitky. Rozhodující je samozřejmě objem finančních prostředků, za které plánujete zlato pořídit. Drobnější slitky se pořizují často formou daru například na promoci, svatbu, atd., …

Rozhodně nedoporučuji veškeré volné finanční prostředky vkládat do zlata. Myslete vždy na rezervu, na tzv. „zadní vrátka“. Mít jisté finance po ruce je samozřejmě potřebné. Není tedy nutné za zlato vyměnit celý svůj majetek. Jakmile ale větší finanční obnos leží na běžném účtu, inflace peníze pomalu pohlcuje. Tyto nepříjemné důsledky inflace se neprojeví okamžitě, ale až s časovým odstupem. Je to tedy otázka, na kterou nelze odpovědět obecně, nýbrž je potřeba ji individuálně promyslet. Je potřeba také zmínit, že nejen lidé uchovávají své úspory ve zlatě. Jsou to ale také centrální banky evropských států, jejichž finanční rezervy jsou dle veřejných zdrojů kryty přibližně 12 % zlatem. Hromadění zlata v bankách můžeme tedy brát jako další argument proč zlatu věřit. Jedná se totiž o nejprodejnější a tím pádem nejhodnotnější kov vůbec.

Jaký je rozdíl mezi investičním zlatem a zlatem ve formě šperků (prsteny, řetízky atd, …). Zkrátka základní popis rozdílů mezi investičním zlatem, které ZLATOVNA nabízí a mezi zlatými šperky, které jsou mezi veřejností více známé, ale lidé vlastně neví žádné další podrobnosti, co se týká případného zhodnocení.

Zlato samozřejmě známe nejčastěji ve formě šperků. Nicméně, investiční zlato je trochu něco jiného. Šperky, ať už prsteny nebo řetízky si kupujeme hlavně na ozdobu. Zlato je pěkné a již v dávných dobách se jím lidé krášlili zejména díky své zářivě žluté barvě. Zlaté šperky představovaly určitý symbol a vypovídal obvykle o společenském postavení a majetkových poměrech. V takové formě zlato rádi dávali lidé na obdiv. Ovšem u investičního zlata je tomu jinak. Lidé se s takovým zlatem tají. Většinou je uchováváno v domácím trezoru, anebo v safesové schránce. Je tedy přísně soukromé. Nesmíme však zapomínat na základní rozdíl mezi zlatými šperky a zlatem jako investičním. Investiční zlato má jednu velkou výhodu a to, že je osvobozeno od DPH, což je jeho další benefit. U zlatých šperků již musíte přidanou hodnotu uhradit a stejně tak jako hodnotu uměleckého zpracování a dalších poplatků, které jsou s výrobou šperku spojené.

Investiční zlato je směnitelné prakticky všude. Cenu investičního zlata a jeho pohyb můžete sledovat na internetu každý den a víte, jakou má aktuálně Váš slitek hodnotu. Denně tak dochází ke změnám jak prodejní, tak i výkupní ceny. Investiční zlato zakoupíte v podobě malých zlatých slitků, které jsou zapečetěny v ochranném obalu, který je i zároveň certifikátem. Doporučuji si nejprve zjistit podmínky, za jakých jej od vás prodejce zlata vykoupí zpět. Nejvýhodnější je však prodat zlato obchodníkovi, od kterého máte slitek zakoupený.

Děkuji Vám za rozhovor – brzy vám zde přinesu pokračování a odpovědi na celou řadu dalších vašich otázek.

Novou Zlatovnu najdete v centru Brna na adrese Dornych 510/38 – přímo proti Galerii Vaňkovka, vedle Vlněny (budova Dornych).

ODKAZ: ZLATOVNA / web
ODKAZ: ZLATOVNA / facebook
ODKAZ: ZLATOVNA / instagram