Zdravé mlsání, bez sacharidů!

Jak jsem se vám na svém blogu už několikrát svěřila, stravuji se už téměř dva roky v režimu low carb, tedy potravinami se sníženými obsahem sacharidů. Na úvod – rozhodně se nejedná o dietu, ale o životní styl, který má celou řadu benefitů. Díky low carb stravě můžete nejen efektivně a v celku snadno zhubnout a váhu si pak i udržet, ale jíte velmi pestře, zdravě a nemusíte se v zásadě příliš omezovat na velikostí porcí. Možná si říkáte – bez sacharidů, tedy bez cukrů, vám bude chybět nějaké to mlsání… Ovšem, i v režimu low carb stravy můžete jíst sladce! Ve svém článku vám představím své oblíbené low carb dobroty. A sladké, zdravé a hlavně, tak dobré!

Přiznám se, že v ohledu stravovacích návyků jsem toho vyzkoušela už opravdu hodně. Vždy zejména s jedním cílem – zhubnout. Testovala jsem různé diety, krabičkovou stravu, náhražky potravin, hubnoucí koktejly, čaje, výživové doplňky… Něco nějaký ten efekt mělo, něco vůbec… Ovšem, v naprosto všech případech, pokud jsem tedy náhodou zhubla, se kila po nějaké době vrátila zpět. Ano, nastal jo-jo efekt. Mým cílem bylo vždy zhubnout jen tak 3-5kg, nikdy ne více, ale i to se mi nedařilo.

Až jsem se doslechla právě o nízkosacharidové stravě, tedy o tzv. „low-carb“. S tímto stylem stravování mě seznámila maminka, která to aplikovala u sebe a k velké spokojenosti. A tak jsem se rozhodla, že low-carb stravu také vyzkouším.

Okamžitě jsem začala pociťovat změny – nejdřív hlavně v tom, že mě „opustilo“ moje věcně nafouklé břicho. Dalším benefitem byl obrovský přísun energie, téměř žádná (a moje pravidelná) únava během dne.
Zkrátka, cítila jsem se skvěle, plná energie. Váhový úbytek se u mě objevil až po delší době, asi po 3 měsících. Zhubla jsem a váhu si držím dodnes.

U low carb stravy jíte potraviny se sníženým obsahem sacharidů. Z jídelníčků vyřadíte veškeré pečivo, těstoviny, rýži, brambory, většinu druhů ovoce, obilniny, sušenky a samozřejmě i sladkosti. Naopak se v podstatě nemusíte omezovat na množství zdravých tuků, jíte pestrou škálu zeleniny, maso, mléčné výrobky, ořechy, ryby…

Ano, přiznám se, že moje oblíbené sladkosti mi ze začátku chyběly. Nikdy jsem tedy moc sladkého nepotřebovala, ale sem tam, dát, si trochu dobré čokolády…bez toho nedokážu žít. :)

Začala jsem se tedy zajímat, jakými potraviny sladkosti v rámci low-carb stravy nahradit. Při low-carb stravování jsou povolená určitá sladidla, mezi které patří maltitol, stévie, xylitol… A dají se najít speciální sladkosti, které jsou slazené těmito sladidly.

Pestrou škálu low-carb potravin koupíte dokonce už i na Notino.cz! A můžete tu vyzkoušet i zmiňované sladké low-carb speciality.

Pokud jako já milujete sladké snídaně, určitě zkuste MIXIT Müsli low carb! Toto müsli obsahuje mrazem sušené ovoce, takové, které je v rámci low-carb stravy povolené. Patří mezi ně maliny a rybíz, které svými přirozeně se vyskytujícími cukry toto müsli osladí. 

Müsli low carb také obsahuje vysoký podíl bílkovin – proteinové křupinky, dále ořechy, dýňová, lněná a slunečnicová semínka. Je vynikající!

Mimochodem, ořechy „mlsám“ při low-carb stravě velmi často, během dne i jako vydatnou svačinku. Beru si je i do práce, kdykoliv mě přepadne hlad, ořechy výborně zasytí. Super je třeba směs NATU Mix ořechy

Obsahuje moje milované kešu, para ořechy, pekanové ořechy, pistácie, mandle…

A na závěr moje osobní doporučení a tip – dva produkty, které jsou ovšem až návykové! Oříšková másla od Big Boy!

Naprostá pecka je Big Boy Grand Zero arašídová pomazánka s bílou čokoládou. Právě tento typ oříškového másla je slazený maltitolem, který se při low-carb stravě může. Ořechová másla můžete přidat do jogurtů, jsou fajn i na pečení, nebo do kaší a na snídaně. A nebo jen tak, na lžičku. :)

To nejlepší ořechové máslo „ever“ je ovšem Big Boy Grand Zero S kokosem a bílou čokoládou. Toto je skutečně hodně velká závislost, jak jednou ochutnáte, nedokážete přestat jíst. Je boží! Pokud si „ujíždíte“ na kokosu, toto rozhodně musíte vyzkoušet, neznám větší pochoutku. :)

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz.