Teď, nebo za sto let! Univerzita zve na festival celé Brno!

Vrcholem oslav stoletého výročí Masarykovy univerzity je sobota 15. června. Na dvě akce – Den absolventů a Festival MUNI 100 – zve škola všechny, kteří se chtějí pobavit, zavzpomínat, inspirovat se a užít den s přáteli. Na co se můžete těšit? Dozvíte se v článku!

Den absolventů na fakultách

Jste absolventem? Na fakulty se můžete přijít podívat na místa, kam jste chodili na přednášky, na jídlo, nebo se zašít mezi cvičeními. A když tam potkáte své spolužáky, můžete ve vzpomínání pokračovat i odpoledne na Festivalu MUNI 100 na brněnském výstavišti.

Sobotní odpoledne na výstavišti totiž bude patřit všem. Dětem, které si užijí zábavu s Českou televizí, prohlédnou si hasičkou techniku nebo novou venkovní expozici zábavního vědeckého parku VIDA! a vytvoří si něco v kreativní dílně.  A dospělým, kteří budou mít co dělat až do pozdních nočních hodin.

EXPO MUNI – veletrh univerzity

V Pavilonu A při EXPO MUNI se Masarykova univerzita představí poprvé ve své historii společně na jednom místě. Všechny fakulty a pracoviště univerzity a také studentské spolky připravují zajímavý program. Lékařská fakulta pošle na výstaviště své mladé mediky a otevře i zahradu léčivých rostlin, kde bude nabízet bylinkové čaje. Fakulta sociálních studií představí studentská média MUNI TV a Rádio R. Fakulta informatiky bude mít ÚVT dílnu s 3D tisky předmětů pro děti. 3D bude tisknout svého maskota sovu také filozofická fakulta. Ekonomicko-správní fakulta představí experta z ČNB, na jejím stánku se budou rozeznávat padělky. Fakulta sportovních studií přenese na výstaviště svoji laboratoř chůze a různé sportovní trenažéry. Přírodovědecká fakulta má jako hlavní témata izolaci DNA a focení s pakobylkou. Právnická fakulta představí své taláry a zakládací listinu a pedagogická fakulta se zaměří na aktivity pro děti, například kreslení jména azbukou na ruce.

Festival s koncertem Vojtěcha Dyka & B-Side Bandu

Lákavý je i kulturní program. Komu se letos zatím nepodařilo získat vstupenky do Divadla Bolka Polívky, bude mít šanci vidět jejich představení na výstavišti. Podívat se můžete i na legendární hru Donaha od studentského ProFIdivadla.

Hudba bude výstavištěm znít již od samého začátku festivalu. Vystoupí Symfonický orchestr a Pěvecký sbor Masarykovy univerzity, užijete si taneční i hudební vystoupení Vojenského uměleckého souboru Ondráš nebo světové hity podané známou brněnskou kapelou Ukulele Orchestra jako Brno a hlavní koncert v podání Vojtěcha Dyka s B-Side Bandem.

Komu vyhládne, najde v areálu stánky vyhlášených brněnských podniků nebo si může zajít do RETRO MENZY, která bude chystat speciality z První republiky. Nechte si namíchat drink od legendárního Baru, který neexistuje, nebo si zajděte na skleničku k Mladým vinařům. Doplnit energii můžete ve zdravém bistru Forky´s nebo si dejte burger či tortillu z okénka Anne´s foodtrucku. Kávu vám zase připraví brněnská pražírna Rebelbean.

Kdo vydrží do noci, může se těšit na ohňostroj, který na počest brněnských univerzit odpálí nad Špilberkem organizátoři festivalu Ignis Brunensis. A kdo vydrží přes půlnoc, může si zatančit na staré hity s legendárním DJ Jindrou Eliášem a definitivně si potvrdit, že některé songy nestárnou.

Pořiďte si vstupenky včas

Podrobný program a především možnost zakoupit vstupenku na festival najdete na webu www.muni100.cz  a v síti Ticketportal. Kdo chce zkusit štěstí, může o vstupenky soutěžit už brzy s Cool Brno Blog.

ODKAZ: FESTIVAL MUNI 100 / událost na facebooku