Specializované měření zraku dětí v oční Optice Fénix v Kroměříži

V oční Optice Fénix na Riegrově náměstí v Kroměříži najdete pestrou nabídku brýlí, slunečních, dioptrických – a to i speciálních brýlí na sport. Mimo to, profesionálně tu měří zrak na několika přístrojích na špičkové úrovni. Mimochodem, přístroj Right Eye, který provádí měření funkčního vidění, zde mají jako jediní v rámci celé České republiky! Přístroj Right Eye je velmi unikátní, neboť kontroluje vzájemnou spolupráci obou očí. Ta je velice důležitá, ne-li přímo zásadní pro celou řadu aspektů našeho běžného života. Správná spolupráce obou očí je velmi podstatná pro pro správné a rychlé reagování, pro přesné vnímání podnětů… A právě nesoulad ve spolupráci očí může stát i za problémy, které mají naše děti se soustředěním – nepřímo to pak ovlivňuje třeba učení, schopnost si zapamatovat látku… Proto, určitě doporučuji nechat děti jednou za čas preventivně vyšetřit. Jednak samozřejmě v ohledu kvality zraku a skvělé je i doplňující vyšetření na přístroji Right Eye. Já v Optice Fénix toto vyšetření absolvovala se svým mladším synem a mám pro vás reportáž…

Jak je obecně známo, kvalita zraku se zhoršuje často s věkem, podíl mají pak i genetické dispozice. U dětí – tedy pokud si na zhoršení vidění samy nestěžují, nás často ani nenapadne nějaké preventivní vyšetření řešit.

Jak jsem se ovšem při své návštěvě Optiky Fénix dozvěděla, nesoulad ve spolupráci očí může stát i za některými problémy, které jsou právě u dětí poměrně časté, nicméně z naší strany jsou přisuzované obvykle jinému původu.
Pokud oči vzájemně dobře nespolupracují, může to vést k celé řadě projevů, mezi které patří například problémy se soustředěním, obtíže se zapamatováním textů, zvýšená únava ve škole, problémy s porozuměním, ale i zhoršené vidění…

Problém se pak může ukázat i při přenosu informace z mozku do očních svalů, kdy oči reagují pomaleji.

U dětí jsou tyto obtíže často přisuzované k diagnózám ADHD, nicméně – původ je často někde jinde. Pokud děti i hůř vidí, řeší se to obvykle brýlemi, ale ani ty nepomohou ke zlepšení svalové koordinace a spolupráce obou očí.

Funkční vidění, tedy to, jak spolu obě oči vzájemně pracují, pomáhá určit právě přístroj Right Eye, který mají jako jediní v ČR v Optice Fénix v Kroměříži. Já sama jsem vyšetření na tomto přístroji podstoupila, více v mé reportáži ZDE.

Vyšetření na přístroji Right Eye je skvělé zejména pro děti, i proto jsem se rozhodla nechat takto preventivně vyšetřit svého mladšího syna. Ve škole sice problémy nemá, ale od malička ho trápil problém s koordinací pohybů, hlavně u sportu – i za tímto problémem může stát zhoršené funkční vidění.

Vyšetření dětí je možné v Optice Fénix realizovat velice komplexně, kdy se nejdříve zjišťuje kvalita zraku, ostrost vidění a případná potřeba dioptrií.

Vyšetření zraku zde provádí zkušený optometrista, a to na unikátním přístroji DNEye skener II. generace. Ten dokáže stanovit dioptrie, ale také zjistí případné skryté vady oka, změří nitrooční tlak, zkontroluje stav sítnice…
I u dětí se mohou objevit skryté vady oka, o jejichž existenci jste doposud třeba neměli ani tušení.

Následuje pak vyšetření na přístroji Right Eye, které určí, jak u dítěte spolupracují vzájemně obě oči.

Po absolvování měření přístroj Right Eye vyhodnotí stav, odešle vám informace okamžitě do emailu a také, vytvoří vhodné cvičení, kterým můžete oční svaly dítětě procvičit a posílit. Náprava situace je totiž v případě očních svalů možná! Stačí pak každý den zhruba pět minut cvičit – cvičíte u svého počítače, přesně dle návodu. I pro děti to není nic těžkého a náročného, i menší děti to s vaší pomocí hravě zvládnou.

Skvělé je, že zlepšení je znatelné již brzy, i po měsíci pravidelného posilování očních svalů.

Pokud vaše dítě některé z výše uvedených obtíží trápí, určitě doporučuji zejména vyšetření na přístroji Right Eye absolvovat, nic tím nezkazíte – naopak, můžete tím vyřešit mnoho problémů!

Objednat se můžete na vyšetření zraku do Optiky Fénix pod tímto odkazem.

Optiku Fénix najdete v Kroměříži na adrese Riegrovo náměstí 179 / Dům Vogl.

ODKAZ: OPTIKA FÉNIX / web
ODKAZ: OPTIKA FÉNIX / facebook
ODKAZ: OPTIKA FÉNIX / instagram