Restaurace Pavillon – nádherné místo v centru Brna

Ráda Vám píšu o věcech, které mi v Brně přijdou jakkoliv výjimečné. A přesně taková je i restaurace PAVILLON v samém srdci Brna, kterou jsem nedávno navštívila.

Pavillon zvenü° (62)

Víte, nejsem původem z Brna a se spoustou věcí se tu – i když už tady bydlím víc jak 8 let – pořád ještě „seznamuji“:) Proto jsem byla velmi mile překvapená, když jsem se poprvé podívala do restaurace Pavillon, o které jsem toho moc nevěděla. Až díky mé známé jsem zjistila, že se jedná opravdu o architektonicky velmi významnou brněnskou památku. A opravdu, to místo má své výjimečné kouzlo a já se tu cítila krásně:) Ale co je u restaurace neméně důležité, jako její „vzhled“ je i to, jak se zde vaří. A v restauraci Pavillon se vaří opravdu – přímo geniálně:)

Funkcionalistická památka, jejíž styl navrhl velmi slavný architekt a urbanista evropského formátu Bohuslav Fuchs, je po vile Tugendhat jednou z nejvýznamějších budov v Brně. 

216033_338854429535728_38969919_n

Příběh současného Pavillonu se začal psát v roce 1926, kdy na místě původní dřevěné kavárny Shopp Café Pavillon začala vznikat věhlasná Zemanova kavárna, jedno z nejvýznamnějších děl Bohuslava Fuchse. Zlatá éra kavárenského života tohoto místa však byla ukončena nástupem komunistického režimu, kdy byly prostory znárodněny a sloužily jako mateřská škola. Úplný konec těchto prostor přišel v šedesátých letech, kdy byla budova srovnána se zemí, aby ustoupila výstavbě Janáčkova divadla. Nic však není tak definitivní, jak se může na první pohled zdát. Architektonický unikát vzkřísila dvojice Fuchsových obdivovatelů a asi o 200 m dál byla při 100. výročí narození Bohuslava Fuchse otevřena věrná replika Zemanovy kavárny.

Od roku 2012 pak začala sloužit jinému účelu: vznikla zde luxusní restaurace Pavillon, která však v Brně již měla silnou gurmet tradici, třebaže byla provozována pod jiným jménem – U Kastelána. Současný název Pavillon odkazuje k původní dřevěné kavárně z dvacátých let minulého století.

Nové prostory restaurace uvedl do provozu jejich majitel Igor Fait – jeden z největších brněnských investorů a milovníků funkcionalismu v tomto regionu. Budova prošla rozsáhlou vnitřní rekonstrukcí (od listopadu 2011 do srpna 2012) s důrazem na zachování původního designového charakteru. Zachován zůstal také vnější vzhled budovy, stejně tak jako unikátní okna a zasouvací skleněné stěny.

Interiār2 original print size

Restaurant Pavillon v sobě spojuje dlouholetou tradici restaurantu U Kastelána a inovátorský přístup šéfkuchaře Jana Kaplana. Klasiky zdejší kuchyně obohacují nové poutavé gurmánské zážitky moderní evropské gastronomie.

SIE_6785_web

Součástí objektu je vedle restaurace Pavillon i bohatá originální vinotéka a vyhlášený koktejl bar Runway. Hosté tak nemusí po celý večer opustit tento prostor, stačí pouze změnit místo pro zábavu dle potřeb a aktuální nálady.

Já jsem toto místo vnímala zcela výjimečně hned, jak jsem vstoupila dovnitř. Už samotná poloha restaurace – v parku na Kolišti,  je moc zajímavá – ačkoliv jste stále v centru Brna, jste obklopeni zelení, na kterou vidíte skrz velké, prosklené stěny. Dovolí-li to počasí, můžete si sednout také na moc příjemnou zahrádku, která má v zimě své další využití – stává se z ní kluzistě:)

Pavillon zvenü° se zahradkou (62)

V restauraci Pavillon mě potěšil tedy nejen krásný, vzdušný a elegantní prostor – kdy vidíte do kuchyně, ale také bohatá nabídka zajímavých jídel, se kterými se opravdu běžně v restauracích nesetkáváte.

Novž interiār pavillon

Z jídelního lístku jsem cítila kreativitu, což dokážu ocenit:) A opravdu – nejednalo se o kreativitu jen „na papíře“. Ochutnala jsem tu několik jídel a všechna byla skvělá a navíc, na talíři vypadala nádherně:)

DSC_5555_web

Výjimečné jsou tu také dezerty a ačkoliv já sama si na sladké příliš nepotrpím, tady jsem prostě musela ochutnat:) Navíc – jeden z dezertů je opravdu charakteristický pouze pro tuto restauraci a jinde ho na jídelním lístku nenajdete!

Photo - 29_web

Musím říct, že mě zde až překvapily ceny – které jsou, myslím, velmi příjemné.
To krásné prostředí a naprosto senzační jídlo opravdu stojí za Vaši návštěvu.

ODKAZ: RESTAURACE PAVILLON/web

ODKAZ: RESTAURACE PAVILLON/facebook