Reportáž – pronájem bezpečnostních schránek v SAFEBOXES

Před časem jsem vám zde představila velmi zajímavou službu, která vám může být v mnoha ohledech skutečně užitečná. V Brně najdete na Londýnském náměstí firmu SAFEBOXES, která nabízí uložení vašeho cenného majetku v plně robotizovaných bezpečnostních schránách, ke kterým máte nepřetržitý přístup. Je jen na vás, co si do těchto schránek uložíte, mohou to být peníze, šperky, drahé kovy, cenné dokumenty…ale třeba i rodinné fotky, nebo jiné věci, na kterých vám lidsky záleží a nechcete o ně za žádných okolností přijít. Tato služba mě samotnou oslovila natolik, že jsem se rozhodla si schránku v SAFEBOXES také pronajmout. Co přesně to celé obnáší, jaký je postup a hlavně, jaké jsou benefity uložení majetku v SAFEBOXES? Odpovím na to v následující reportáži…

Věřím, že každý z vás má doma „něco“, na čem mu skutečně záleží. Ať už se jedná třeba o hotovost peněz, vzácné šperky, důležité dokumenty, ale třeba i dárky, maličkosti, na kterých vám osobně opravdu záleží. Jak mi dáte asi za pravdu, mít „ukryté“ tyto věci doma, to není moc rozumné… Může se stát cokoliv, od živelných katastrof až po návštěvu zlodějů. Nebo si třeba jednoho dne i nebudete moci vzpomenout, kam jste dané věci jednoduše schovali (a to vím, o čem mluvím :).

Proto, nejlepším možným řešení je mít tyto věci bezpečně uložené – a přesně toto nabízí brněnská firma SAFEBOXES, o té jsem vám mimochodem nedávno psala, více ZDE.

SAFEBOXES nabízí zcela bezpečné uložení cenného majetku v plně robotizovaných bezpečnostních schránkách, ke kterým je neomezený přístup, 24 hodin 7 dní v týdnu. Uložení majetku ve schránkách SAFEBOXES je zcela anonymní, SAFEBOXES nemají ani ohlašovací povinnost vůči ČNB a jiným státním orgánům, jak je tomu v případě bankovního trezoru. 

Vynikající je i nonstop přístup k vaší schránce, ať ve dne, nebo v noci, ke svému majetku se dostanete opravdu kdykoliv a hlavně, bez čekání, navíc bez nutnosti doprovodu dalšího personálu pobočky.

Služba uložení majetku v SAFEBOXES mě samotnou velice oslovila – rozhodla jsem se ji využít a schránku si v SAFEBOXES také pronajmout.
Bezpečnostní schránky jsou zde k dispozici celkem v pěti velikostech, pronajmout si je můžete nejméně na 1 měsíc, ovšem – SAFEBOXES poskytuje svým zákazníkům celé 3 měsíce pronájmu zdarma, což je opravdu skvělé.

Jak tedy pronájem schránek v SAFEBOXES probíhá a co to celé obnáší?

Domluvíte si zde schůzku – časově počítejte „se vším všudy“ tak na hodinku času. Vše probíhá velmi rychle, na nic zbytečně nečekáte, ovšem je fajn seznámit se s prostory a hlavně tím, jak to zde „celé funguje“.

Slečna asistentka, která se vám po celou dobu vaší návštěvy věnuje, s vámi nejdříve projde celé prostory, kde se budete rovněž pohybovat. Vysvětlí vám, jak se po obdržení své přístupové karty dostanete do prostor, kde můžete obsluhovat svou bezpečnostní schránku. Vysvětlí vám, jak se přihlásit a projít samotnými důmyslně zabezpečenými prostory – až do místnosti, kde musíte být už sám a kde manipulujete se svou bezpečnostní schránkou.

Zároveň – v prostorách SAFEBOXES se nachází i privátní místnost, která je tu k dispozici pro každého z klientů. Můžete si tu domluvit obchodní schůzku, jednání – k dispozici vám jsou i káva, nápoje a drobné občerstvení. Výhodou je, že prostory SAFEBOXES jsou střežené a pod kamerovým dohledem, je tedy myšleno na vaši maximální bezpečnost. Tato privátní místnost již pod kamerovým dohledem není – opět s ohledem na vaše potřebné soukromí.

Následně se slečnou asistentkou připravíte potřebné dokumenty, smlouvu o pronájmu. Získáte hned svou přístupovou kartu. S touto přístupovou kartou máte umožněný vjezd na privátní parkoviště, dostanete se s ní i do prostor SAFEBOXES, prokážete se s ní na recepci a zároveň se zde dozvíte, ve které z místností (jsou tu k dispozici 2) budete manipulovat se svou bezpečnostní schránkou.

S touto přístupovou kartou se dostanete rovněž i do této místnosti – procházíte přes vysoce zabezpečený prostor, kam musíte vstupovat jen vy sami. Sami jste rovněž i v místnosti, kde obsluhujete svou schránku. Při prvním přihlášení si tu zvolíte i svůj PIN kód, na základě kterého vám schránka vyjede z trezoru. Ve vaší schránce, která je otevřená, najdete i dva klíče, které si vezmete – uložíte si do schránky cennosti, schránku uzamknete, ta odjíždí zpět do trezoru a vy můžete odejít.

Celé je to velmi snadné, ovšem, důmyslně chráněné a bezpečné. Vy si navíc můžete zvolit další doplňkové přístupové faktory, jako jsou otisk prstu a SMS notifikace.

Obsah své schránky si také můžete pojistit, a to až do výše 5.000 000, případně na výši dle domluvy.

Schránky jsou v SAFEBOXES uloženy v bezpečnostním trezoru třídy 7, chrání jej dvojité opláštění, kamerové a další systémy a prostory jsou přímo napojeny na Policii ČR. Systém disponuje i protipožárním systémem.
Do tohoto trezoru nemá nikdo přístup.

Zkrátka, o váš cenný majetek je zde postaráno s nejvyšším stupněm zabezpečení a vy můžete být v klidu. Navíc, máte sem přístup 24 / 7, můžete se svým majetkem libovolně nakládat. Určitě vám doporučuji službu uložení majetku v SAFEBOXES využít!

SAFEBOXES sídlí v Brně na Londýnském náměstí 881/6.

ODKAZ: SAFEBOXES.CZ / web
ODKAZ: SAFEBOXES.CZ / facebook