Reportáž: na kurzu bezlepkového pečení se Zdeňkou Mazúrovou!

Nedávno jsem se v brněnské škole vaření Kuliner plus zúčastnila jednoho pro mě velmi zajímavého kurzu – a to kurzu „bezlepkového pečení“. Lepku se nějak tak přirozeně výhýbám už dlouho a tak mě právě téma bezlepkového pečení opravdu zajímalo. Jak kurz probíhal a co dobrého jsme si spolu s lektorkou Zdeňkou Mazúrovou připravili? O tom je moje následující reportáž.

Celiakií, díky bohu, netrpím, ovšem, ze svého názoru považuji lepek pro náš život minimálně zbytečný. Pečivo s lepkem jsem ze svého jídelníčku vysadila už opravdu dávno, v době, kdy mi bylo asi 17 let. Dovedla mě k tomu moje maminka, výživová poradkyně, které se bezlepkovou cestou stravování vydala a nesmírně jí to vyhovovalo. Já jsem – po tom, co jsem postupně vysazovala lepek – nejdříve zcela bez námahy zhubla, asi 2kg, a to „jen tak“ – což potěšilo. :) Zbavila jsem se také věčně nafouklého břicha a občasných trávicích obtíží.

Postupem času – až pro tuto chvíli, jsem ze svého jídelníčku vysadila lepek úplně. Obyčejné těstoviny jsem nahradila rýžovými, peču z bezlepkové mouky a obyčejné pečivo si dám…tak 2x za rok. Nestrádám a rozhodně mi to takto vyhovuje – i když přiznávám, že u nás doma se takto stravuji jen já. Svoje děti na bezlepkovou stravu zatím nevedu, oni jsou „nejedlíci“, takže jsem ráda v podstatě za cokoliv, co snědí… :)

Zpátky ale ke kurzu bezlepkového pečení, který pořádala skvělá brněnská škola vaření Kuliner plus. Mimochodem, v této škole vaření jsem dříve už absolvovala kurz vaření s Kamu a bylo to doslova boží! :)

Kurz bezlepkového pečení nyní vedla Zdeňka Mazúrová, která peče pro svoji dceru bezlepkově už 9 let. Chtěla své dceři dopřát běžné dezerty v bezlepkové verzi. Tedy takové moučníky, které jsou okem a především chutí k nerozeznání od klasiky (bábovka, cukroví, bublanina, …)

Zdeňka peče svým známým a dodávala dezerty a dortíky i do brněnských kaváren. Tato cesta ji přivedla k sepsání bezlepkové kuchařky, kterou nám mimochodem na kurzu také představila. Kuchařka je nádherná a velice inspirativní.  Koupíte ji v běžných knihkupectvích.

Zdeňka se na kurzu zaměřila především na pár druhů vánočního cukroví – v bezlepkové „úpravě“. Upekli jsme si linecké cukroví, ořechová kolečka a Išelské dortíčky.

Opět jsme dostali dopředu recepty a také přesné instrukce, „jak na to“!

Těsta měla Zdeňka dopředu připravená, ovšem vždy nám řekla několik dobrých tipů a rad, jak si bezlepkové těsto správě připravit – jakou mouku použít a jak postupovat, aby se těsto např. nelepilo – což je častý problém bezlepkového pečení.Pracovali jsme opět ve dvojicích, což je také fajn – poznáte nové lidi a také si vzájemně pomůžete, poradíte. Já pekla s moc fajn slečnou a musím nás pochválit, protože nám to šlo krásně! :)

Hotové cukroví, kterého jsme upekli tři druhy, bylo dokonalé – krásné na pohled a hlavně, neuvěřitelně dobré! A povím vám, vůbec byste nepoznali, že v cukroví není lepek. Fakt skvělé!

Pekli jsme také přímo geniální brownies, které já miluji. Zdeňčin bezlepkový recept si mě moc získal – je jednoduchý a vše je raz dva hotové. Zkrátká dáte vše smíchat do mixéru – super je i „úprava“ do košíčků – dáte péct, a je to. Brownies jsou uvnitř vláčná a pokud milujete čokoládu, tak, jako já, toto vám bude moooc chutnat. :)

A na závěr? Tento dokonalý „nahý“ dortík. Je opět jednoduchý, skládáte piškotové pláty těsta na sebe, mezi dáváte krém z mascarpone /nebo jakýkoliv jiný, jaký máte rádi. Krém natřete i kolem dortu, ozdobíte ovocem… A vypadá božsky, že? :)

Zkrátka, tento kurz byl výborný – přesvědčila jsem se, že i bezlepkové dobroty mohou výborně chutnat. Kurz bezlepkového pečení ještě určitě ve škole vaření Kuliner plus bude – proto sledujte web (viz odkaz níže), kde jsou aktuální kurzy vypsané. :)

Na spoustu dalších fotek mrkněte také do fotogalerie! :)

Školu vaření Kuliner plus najdete na adrese Bohunická cesta 727/15, v Moravanech, jen malý kousek od nákupního centra Futurum.

ODKAZ: KULINER PLUS / web
ODKAZ: KULINER PLUS / facebook