Představuji: brněnskou značku Chuť Moravy

Je mi velkým potěšením vám představit zajímavou brněnskou značku Chuť Moravy – znáte? Věřím, že mnozí určitě ano, protože produkty, které tato značka nabízí, jsou v mnoha ohledech výjimečné, netypické, zkrátka jiné – a rozhodně si zaslouží, aby se o nich dozvědělo co nejvíc lidí! 
Chuť Moravy je menší brněnská firma, která je na trhu již více než 10 let. Vyrábí unikátní potraviny – delikatesy, kdy ingredience pochází od lokálních jihomoravských dodavatelů, menších pěstitelů a farmářů. Velmi specifické a ojedinělé jsou pak i samotné receptury a složení, kdy inspirací jsou často i staré české a moravské recepty, které možná budete pamatovat i z doby našich babiček a prababiček. Dnes už bestsellerem jsou oblíbené a vynikající Svatojánské ořechy – zelené vlašské ořechy naložené do kořeněného sirupu, a to podle 100 let staré receptury. 
Víc o značce Chuť Moravy & jedinečných delikatesách v následujícím článku…

Také rádi ochutnáváte zajímavé, netradiční, vytříbené speciality a delikatesy? Věřím, že v chutích neobvyklá jídla rádi poznáváme snad všichni… I proto určitě čtěte dál, chci vám představit nesmírně zajímavou brněnskou značku Chuť Moravy!

Menší brněnská firma Chuť Moravy je na trhu již více než 10 let, kdy nabízí v rámci svých jedinečných produktů – delikates „to nejlepší z Moravy“, tedy to nejlepší z místních, lokálních ingrediencí zpracované do zajímavých receptur.

Delikatesy, které si můžete z dnes již velmi pestrého portfolia značky zakoupit, jsou opravdu jiné, troufám si tvrdit, že nic obdobného nikdo jiný nenabízí. Každý z výrobků je specifický, a to zejména kombinací surovin, často v nezvyklém spojení.

Jak jsem také zmínila, inspirací u vzniku mnohých specialit jsou i české a moravské staré recepty, často i více než 100 let staré. Některé z těchto receptur si budete možná i pamatovat z kuchyní našich babiček, nebo prababiček.

I já ze své vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že delikatesy Chuť Moravy jsou vynikající, nezvyklé a stojí za ochutnání. Jednotlivé produkty vám v bližším zaměření představím ve svých dalších článcích, nicméně už nyní vám napíši o několika – i z mého pohledu – těch NEJ!

Svatojánské ořechy! Naprosto delikátní záležitost, která značku Chuť Moravy v mnoha ohledech i proslavila – dokonce, Svatojánské ořechy často používají pro přípravu svých jídel i kuchařské ikony, jako je například Zdeněk Pohlreich! Možná jste dokonce i postřehli, že se právě Svatojánské ořechy objevily i při vaření v několika televizních kuchařských show.

Svatojánské ořechy jsou delikatesa vyrobená dle receptury více než 100 let staré. Jedná se o zelené vlašské ořechy, které se sklízí kolem Sv. Jana, tedy v období posledního červnového týdne. Tyto zelené ořechy, které ještě nemají tvrdou skořápku, se pak naloží do kořeněného sladkého sirupu. Ořechy se konzumují celé a obsahují i pro tělo mnoho prospěšných látek.

Hodí se k sýrům, paštikám, ale i na pečení, do sladkých dezertů a nebo jen tak, coby lahodná sladkost. :)

Mým oblíbeným produktem je pak i Chmelíček! Mladé výhonky chmele se ručně sbírají a jsou naložené v kořeněném, kyselém nálevu. Je to velká pochoutka, hodí se k masu, uzeninám, sýrům, ovšem mně moc chutná třeba i v zeleninovém salátu.

Jarní mandle z hustopečského sadu také stojí za ochutnání! Jsou to zelené, nezralé mandle, které se podobně, jako u Svatojánských ořechů, sbírají v přesně dané období, kdy ještě chybí tvrdá skořápka. Mandle jsou naložené do sladko-kyselého nálevu, chuťově jsou dle mého na pomezí mandlí a oliv. Delikatesa, kterou si vychutnáte k vínu, do salátu, k sýrům…

Miluji také Slaninádu – je to delikatesa s jemně nasekanou slaninou, lehce pikantní, nasládlá, kořeněná… Na čerstvě upečeném chlebu se jedná doslova o gurmánský zážitek! Stejně tak i skvělá hovězí paštika!

Z mladých smrkových výhonků je pak připravená další výjimečná záležitost – Smrkové želé! Ta vůně i chuť smrkových výhonků je skvělá, hodí se k sýrům, na sladké pokrmy, ale třeba i do čaje!

Chuť Moravy, to jsou ale i další velmi zajímavé produkty, o kterých vám ráda napíšu brzy. Tato značka rozhodně stojí za bližší seznámení a hlavně, za ochutnání. Jsem si jistá, že budete nadšení – a co je také fajn, podpoříte naši lokální, brněnskou firmu, která si to zkrátka zaslouží. :)

Kde delikatesy značky Chuť Moravy koupíte? V první řadě samozřejmě na e-shopu www.chutmoravy.cz, kde můžete vybírat z celého portfolia produktů. Dále jsou speciality k dostání také v některých kamenných prodejnách, v Brně například v Mikrofarmě na Moravském nám., v obchodě Kratochvílovci v Olympii, nebo ve vinotéce Klenotnice vín.

ODKAZ: CHUŤ MORAVY / web, e-shop
ODKAZ: CHUŤ MORAVY / facebook
ODKAZ: CHUŤ MORAVY / instagram