Pozvánka: znovuotevření Paláce Jalta!

Unikátní brněnská kulturní památka Palác Jalta znovu ožije! Již ve středu 5. 6. dojde k jejímu velkolepému slavnostnímu otevření za účasti představitelů Brna, ale také celé řady známých osobností. Pro návštěvníky je v rámci prvního dne připravený bohatý kulturní program. Palác Jalta je jedinečnou stavbou se svébytnou historií. Současní majitelé pevně věří, že právě na bohatou historii Palác Jalta nyní naváže a bude pro Brňany a návštěvníky Brna opět místem, které budou rádi navštěvovat.

Palác Jalta je funkcionalistická budova postavena v letech 1928 – 1929 podle návrhu architekta Josefa J. Polívky.  Jedná se o dvojdílný pětipatrový funkcionalistický víceúčelový dům. V jeho dvou  suterénech se původně nacházelo kino Bio Moderna a restaurace. V přízemí byla obchodní pasáž, v prvních dvou patrech kanceláře a obchodní prostory, ve třech nejvyšších patrech pak obytné prostory. Hned v roce 1929 zakoupilo budovu mezinárodní hnutí Křesťanského sdružení mladých žen (YWCA), které v horních patrech původně zamýšlelo zřídit ubytovnu pro ženy a dívky. Od roku 1934 vlastnil budovu stát. Po roce 1989 přešla pasáž do soukromého vlastnictví a často střídala provozovatele. V roce 2006 získalo budovu město Brno. Ukázalo se, že její stav vyžaduje nákladnou rekonstrukci, která bohužel nebyla zrealizovaná. V roce 2016 koupila Palác Jalta brněnská společnost Premiere properties. Rozhodla se budovu citlivě rekonstruovat a navrátit ji původnímu účelu.

Palác Jalta se slavnostně otevře za účasti představitelů Brna již ve středu 5. 6. ve 15.00. Diváci uvidí například vystoupení oblíbeného zpěváka Michala Davida nebo zpěvačky Dary Rolins.

Celý slavnostní opening pak večer zakončí oficiální event, na kterém se pozvaní hosté mohou těšit například na módní přehlídku. V jeho rámci bude také vydražený dres extraligového hokejového družstva Kometa Brno. Výtěžek bude věnovaný nadačnímu fondu KRTEK, který pomáhá onkologicky nemocným dětem.

Slavnostním dnem budou provázet moderátoři Libor Bouček a Leoš Mareš.

Za poslední roky se Brno zcela nenápadně pražskou optikou zapsalo na světovou mapu zábavy. New York Times akcentovali brněnskou barovou scénu, které v Evropě jen těžko bude hledat konkurenci. Je skvělé, že se vrací Jalta. Místo až magické pro naši a starší generaci. Místo, které ožívá s historií konce milénia a energií 21. století. Jsem rád, že u toho budu s kamarádem Leošem Marešem už 5. června. Těšíme se,“ říká Libor Bouček.

Více sledujte na události na Facebooku – Znovuotevření Paláce Jalta.

ODKAZ: PASÁŽ JALTA / web
ODKAZ: PASÁŽ JALTA / facebook