Podzimní vůně pro váš domov

Každé roční období vnímám i s jeho jedinečnými, specifickými vůněmi. Zatímco jaro pro mě voní květinami, léto ovocem, podzim a zima pak kořením, sladkým cukrovím, nebo dřevem. A všechny tyto vůně si přináším každé období i domů, v podobě mých milovaných vonných svíček. Neumím si bez nich kouzlo domova představit! Pro tento podzim jsem objevila tři dokonalé vonné svíčky, jedna voní lépe, než druhá… :) Každá je od jiné značky a ráda vám o nich napíšu něco víc v následujícím článku.

Vonné svíčky miluji, jsou pro mě účelným a zároveň designovým doplňkem domácnosti. Mám je vystavené na mnoha místech, umocňují mi teplou, hřejivou atmosféru mého domova.

Jak jsem napsala už u úvodu, každé roční období u nás doma voní jinak. Na jaře miluji vůni květin, konvalinek, hyacintů, levandule, v létě si pořizuji vůně citrusové, svěží, skvělá je i vůně koriandru, nebo lemongrass.

Na podzim a v zimě dávám přednost vůním teplým, hřejivým, s kořeněným podtextem. Božská je vůně skořice, hřebíčku, badyánu, nebo vánočního cukroví.

Vůbec, s příchodem podzimu svíčky zapaluji mnohem častěji. Jak je dříve tma, je to i hezčí, celkově to dokresluje teplo domova.

Pro tento podzim jsem si domů vybrala tři úžasné svíčky, jedna voní lépe, než druhá a nedokážu říct, která je ta NEJ. Třeba vás s nimi inspiruji ve výběru, protože jsou naprosto dokonalé!

Začnu u oblíbené značky – Yankee Candle Autumn Glow. Yankee Candle znáte určitě všichni, mezi vonnými svíčkami je to už řadu let velmi oblíbený brand. A chybu u něj rozhodně neuděláte! Mají navíc opravdu široký sortiment a výběr mnoha vůní.

Já zvolila tuto s podzimní vůní, ve které převládá koření, ale patrné jsou i svěží květinové a citrusové tóny. Je to ideální svíčka pro začátek podzimu, kdy není ještě příliš zima a těžké vůně nejsou úplně to pravé.

Ovšem, svíčka Village Candle Salted Caramel Latte, to už je ta pravá vůně ideální na podzim a zimu. Slaný karamel miluji všude (ano, samozřejmě hlavně k jídlu :), jeho chuť i vůně pro mě nemá chybu.

Svíčka má velmi intenzivní vůni, nemusí ani hořet – stačí ji nechat otevřenou a dokonale vám provoní místnost. Sladce, karamelově, tak, že se vám budou sbíhat sliny! :)

A poslední z mých podzimních vyvolených svíček – jak jinak, než WoodWick Trilogy Café Sweets! WoodWick je opravdu nezaměnitelný, svíčky mají krásný design, stanou se úžasným doplňkem vaší domácnosti.

Mimo to, při hoření vydávají svíčky WoodWick zvuk praskajícího krbu, což dokresluje hřejivou atmosféru. WoodWick opět nabízí mnoho dokonalých vůní.

Velký výběr vonných svíček, ale i dalších vůní do bytu najdete na Notino.cz