Nezapomínejte na prevenci – i v ohledu vyšetření zraku!

Zrak je náš nejcennější smysl, což si možná ne všichni, komu oči dobře slouží, uvědomují… O zrak je důležité pečovat a i když vás zrovna žádné problémy netrápí, je určitě fajn myslet i na prevenci a nechat si oči alespoň jednou za čas zkontrolovat. Včasně odhalené problémy se dají vždy lépe řešit, někdy dokonce i zcela odstranit. Profesionální měření zraku provádí také v oční optice Fénix v Kroměříži, o které vám tu často píšu. Disponují zde nejmodernějšími přístroji na vyšetření zraku, které dokáží určit nejen eventuální potřebu dioptrií, ale umí i diagnostikovat mnohé zdravotní obtíže. Vyšetření je bezbolestné, provádí jej zkušený optometrista. Toto preventivní vyšetření zraku jsem v oční optice Fénix nedávno podstoupila i já a mám pro vás pár informací – inspirujte se a zajděte si na prevenci také!

V ohledu péče o naše zdraví je samozřejmě nutné myslet vždy na prevenci, v mnoha směrech. Tak, jako chodíme pravidelně na prohlídky k zubaři, k našemu obvodnímu lékaři…tak bychom měli myslet i na občasné vyšetření našeho nejcennějšího smyslu, zraku.
Věřte, i když vás pocitově žádné obtíže netrápí, je zásadní vědět, jak na tom naše oči jsou. Někdy si případné problémy ani nemusíme uvědomovat, lidský mozek je tak inteligentní orgán, že dokáže určité funkce – a to i v ohledu zraku nahrazovat, případně hledat různé úlevové způsoby. Možná třeba mhouříte víc oči a ani o tom nevíte, trápí vás občas bolesti hlavy, které přisuzujete něčemu jinému…

Ovšem, i zcela zdravý jedinec by alespoň jednou za rok na preventivní vyšetření zraku zajít měl. A co je fajn, není nutné se ani objednávat k lékaři. Toto vyšetření provádí i dobré optiky – můj tip, kam si na takové vyšetření očí zajet, je rozhodně optika Fénix v Kroměříži.
Disponují zde velmi kvalitními přístroji, které dokáží detailně diagnostikovat nejen případnou potřebu diopotrií, ale odhalí třeba i skrytý zdravotní problém… Mimo to, vůbec jako jediní v republice tu mají unikátní přístroj Righ Eye, který kontroluje vzájemnou spolupráci obou očí – ta je nezbytná pro celou řadu aspektů běžného fungování. Mimochodem, o tomto přístroji jsem vám už psala, více ZDE.

Vyšetření zraku v optice Fénix provádí zkušený optometrista, a to na unikátním přístroji DNEye skener II. generace. Ten dokáže stanovit dioptrie, ale také zjistí případné skryté vady oka, změří nitrooční tlak, zkontroluje stav sítnice… Při měření zraku zde navíc mohou odhalit i vážná onemocnění, jako jsou zelený a šedý zákal… Toto vyšetření zde nabízí i pro děti!

Dále se pomocí speciálních technik a cvičení kontrolují další případné oční vady – například skryté šilhání, které bylo v menší míře zjištěno i u mě. Opravdu, o problémech často vůbec nemusíte vědět – já se divila,  že občas večer při únavě se mi zdvojuje obraz, třeba na televizi.
Optometrista mi v optice Fénix ukázal, jak tento problém řešit, jak posilovat oční svaly, kterých se problém týká. Naučili mě zde i jednoduché cviky na doma, vybavili mě pomůckami – opravdu ten přístup k zákazníkům je v této optice velmi profesionální, na individuální bázi. Zkrátka, můžete si být jistí, že jste tu v těch nejlepších rukou. :)

Vyšetření je zcela bezbolestné, časově vám zabere kolem hodinky, v závislosti na odhalených obtížích.

Samozřejmě, pokud je u vás odhalen nějaký závažnější zdravotní problém, doporučí vám návštěvu očního lékaře.

V optice Fénix si pak v případě potřeby dioptrických brýlí můžete vybrat a koupit obruby, brýle vám tu zhotoví do pár dnů. Výběr brýlí je zde úžasný, velmi pestrý – a to jak dioptrických, tak i slunečních. Pár modelů slunečních brýlí jsem vám zde i nafotila – fotky si prohlédněte v článku.

Myslete na váš nejcennější smysl, zaslouží si to!

Optiku Fénix najdete v Kroměříži na adrese Riegrovo náměstí 179 / Dům Vogl.

ODKAZ: OPTIKA FÉNIX / web
ODKAZ: OPTIKA FÉNIX / facebook
ODKAZ: OPTIKA FÉNIX / instagram