Pozvánka: příjemná restaurace v Brně – Řečkovicích – Nová chaloupka

Opět tu mám pozvánku pro vás, kdo milujete dobré jídlo a pití! Věřím, že vás je mezi mými čtenáři a sledujícími takových spoustu… :) Chci vám představit moc příjemnou restauraci v Brně – Řečkovicích, kterou mnozí možná už dobře znáte. Jmenuje se Nová chaloupka a právě v Řečkovicích i okolí je tento podnik už přímo vyhlášený. Stojí za to sem zajet, na dobrý oběd, večeři…vaří tu opravdu skvěle! I já za sebe mohu říct, že tak výborný tatarák, který jsem si tu dala, jsem snad nikde jinde nejedla.

Mimochodem, majitelé jsou už v gastro oboru zkušení, i když z trochu jiného směru. Vypracovali se z výroby nádherných dortů (možná vám značka Naše dorty bude povědomá ;) až po vlastní restauraci!
V restauraci Nová chaloupka vládne pohodová, rodinná atmosféra, často se tu konají i různé gurmánské akce, street food party, grilování… Nechybí samozřejmě dobré pivečko, čepuje se Plzeň, ale i výběry piv z jiných, menších pivovarů. Nalaďte se k návštěvě této fajn restaurace mým následujícím článkem se spoustou fotek!

Jsem ráda, že vám mohu představit další příjemné místo v Brně, kde si zaručeně dáte výborné jídlo, pití – a hlavně pivo! Restauraci Nová chaloupka v Brně – Řečkovicích jistě mnozí dobře znáte. Tento podnik je zde už spoustu let, dříve pod názvem „Chaloupka“. Poslední tři roky má ovšem tento podnik nové majitele a i celková úroveň konceptu a nabídky šla nahoru, o čemž svědčí i velmi kladné recenze návštěvníků (hodnocení na Google i na Facebookových stránkách).

Novou chaloupku budete určitě už od prvního momentu, kdy sem vkročíte, vnímat jako velmi příjemné místo, kde vládne pohodová a rodinná atmosféra. Majitelé sami milují dobré jídlo a pivo a o chod restaurace se poctivě starají, což je tady zkrátka znát. Pečlivě sestavují jídla se svým šéfkuchařem Petrem Hanákem, který je zde od začátku fungování restaurace a vždy dokáže představy majitelů přenést na talíř . Hosté se tu mohou těšit i na zajímavé novinky, nové speciality, ale i na fajn akce, které se v Nové chaloupce cca 1 x do měsíce konají. Zajít sem můžete na street food festy, na grilování, na různé tématicky laděné gurmánské akce… Mimochodem, mají tu i vlastní udírnu – také uzené dobroty se tu často podávají!
Bude vám nejen chutnat, ale strávíte tu i příjemný čas.

Prostory Nové chaloupky jsou v jednoduchém, čistém stylu, můžete posedět buď v horní části restaurace u baru…

…nebo ve spodních prostorách, kde nechybí klid a více soukromí. K restauraci patří i přední zahrádka, kde se při hezkém počasí může sedět, ale i prostorná zahrada v zadní části. Zde si navíc užijí i děti – třeba na houpačkách.

To hlavní – co si v Nové chaloupce dáte dobrého? Výběr jídel na jídelním lístku je pestrý – nechybí tu zejména obecně oblíbená a vyhledávaná jídla, hlavně burgery! Burgerů tu mají několik, já si dala ten s mangem a gorgonzolou a byl opravdu dokonalý! Hlavně maso, voňavé, šťavnaté…gurmánský zážitek ve všech směrech!

Vybrat si můžete i žebra, pečené koleno, různě upravená masa a také zmiňovaný tatarák! I ten zde mají ve více variantách, doporučuji zkusit ten pikantní s papričkami jalapeno. Tatarák je už předem namíchaný, dochucený. A oceňuji, že si můžete vybrat i jak chcete připravit topinky – buď na sucho, nebo klasicky na oleji.

Během týdne, tedy od úterý do pátku (v pondělí je zde zavřeno) sem můžete zajít i na „meníčko“.

Jídla si tu připravují sami, z poctivých a kvalitních surovin, na čemž si opravdu zakládají. Žádná dochucovadla, náhražky, polotovary… Dokonce i hranolky si dělají sami, poctivě z brambor.

Maso zde berou převážně z Olešnice,  hovězí z Farmy Škodovi, vejce z volného chovu, chleba je z vyhlášené řemeslné pekárny Mama Stella.

Restaurace Nová chaloupka je vyhlášená i díky výbornému pivu! Čepuje se Plzeň, mimochodem, zdejší výčepní Richard Máša vyhrál v roce 2018 titul „Mistr výčepní“ přímo v Plzeňském Prazdroji!

Mimo pivo Plzeň si tu dáte i další piva – každý měsíc z volby sládků a také z rotující týdenní nabídky.

Nová chaloupka má otevřené od úterý do čtvrtku od 11. – 22. hodiny, v pátek od 11. – 23. hodiny, v sobotu od 12. – 23. hodiny, v neděli pak od 12. – 22.
Na víkendy určitě doporučuji udělat si rezervaci, bývá tu plno!

Ovšem, doporučuji zajít si sem i v týdnu, třeba na večeři. Dokonale si vychutnáte zdejší příjemnou atmosféru. Jsem si jistá, že si právě tuto restauraci zamilujete a budete se moc rádi vracet!
Raději ovšem podotýkám, že na páteční večery a v sobotu určitě doporučuji udělat si rezervaci.

Restauraci Nová chaloupka najdete v Brně – Řečkovicích na ulici Žilkova 21.

ODKAZ: NOVÁ CHALOUPKA / web
ODKAZ: NOVÁ CHALOUPKA / facebook
ODKAZ: NOVÁ CHALOUPKA / instagram