Nápady na „zdravé mlsání“ – s minimem sacharidů!

Jak jsem se vám na svém blogu už několikrát svěřila, stravuji se už téměř dva roky v režimu low carb, tedy potravinami se sníženým obsahem sacharidů. Na úvod – rozhodně se nejedná o dietu, ale o životní styl, který má celou řadu benefitů. Díky low carb stravě můžete nejen efektivně a v celku snadno zhubnout a váhu si pak i udržet, ale jíte velmi pestře, zdravě a nemusíte se v zásadě příliš omezovat na velikostí porcí. Možná si říkáte – bez sacharidů, tedy bez cukrů, vám bude chybět nějaké to mlsání… Ovšem, i v režimu low carb stravy si můžete dopřát dobroty – a to i sladké! Čtěte dál!

U low carb stravy jíte potraviny se sníženým obsahem sacharidů. Z jídelníčků vyřadíte veškeré pečivo, těstoviny, rýži, brambory, většinu druhů ovoce, obilniny, sušenky a samozřejmě i sladkosti. Naopak se v podstatě nemusíte omezovat na množství zdravých tuků, jíte pestrou škálu zeleniny, maso, mléčné výrobky, ořechy, ryby…

Ano, přiznám se, že moje oblíbené sladkosti mi ze začátku chyběly. Nikdy jsem tedy moc sladkého nepotřebovala, ale sem tam, dát, si trochu dobré čokolády…bez toho nedokážu žít. :)

Začala jsem se tedy zajímat, jakými potraviny sladkosti v rámci low-carb stravy nahradit. Při low-carb stravování jsou povolená určitá sladidla, mezi které patří maltitol, stévie, xylitol… A dají se najít speciální sladkosti, které jsou slazené těmito sladidly.

Pokud jako já milujete sladké snídaně, určitě zkuste MIXIT Müsli low carb! Toto müsli obsahuje mrazem sušené ovoce, takové, které je v rámci low-carb stravy povolené. Patří mezi ně maliny a rybíz, které svými přirozeně se vyskytujícími cukry toto müsli osladí.

Müsli low carb také obsahuje vysoký podíl bílkovin – proteinové křupinky, dále ořechy, dýňová, lněná a slunečnicová semínka. Je vynikající!

Nápadů na zdravé mlsání mám v rámci low-carb stravy ovšem mnohem více!

Skvělé jsou low-carb tyčinky – můžete si je vzít s sebou do auta, na výlet, do práce – máte je po ruce kdykoliv vás přepadne hlad.

Tyčinky Power System Lower Carb mají navíc vysoký podíl bílkovin, jsou vhodné i pro sportovce! Já si je dávám po cvičení, ideální na rychlé doplněné energie.

V rámci low-carb stravy se mohou jíst i povolené druhy ovoce! Já miluji zejména to mrazem sušené – od Mixit! Je opravdu křupavé a vynikající! Na výběr je mnoho druhů a typů.

Vydatnou a zdravou svačinkou jsou pak oříšky! Při low-carb stravě jsou povolené všechny – ale omezte arašídy, mají vysoký podíl tuků. Já nedám dopustit na kešu ořechy, nejvíc mi chutnají nesolené a nepražené.

Velký výběr kvalitních ořechů nabízí i značka NATU.

Dopřát si můžete i různá oříšková másla, jen pozor na přidaný cukr. Při low-carb stravě vybírejte ta s obsahem povolených sladidel.

Vyzkoušejte některé z mých tipů! Uvidíte, že na obyčejnou čokoládu, nebo nezdravé sladkosti už nebudete mít chuť. ;)

Výše uvedené produkty koupíte na Notino.