Nápady na zdravé mlsání – a s minimem cukrů!

Také vás občas „honí mlsná“? Koho by ne, že… :) Jak si dopřát něco dobrého, sladkého, ale bez výčitek? Mám pro vás pár tipů na zdravé mlsání! Miluji sušené ovoce, ořechy a hlavně, ořechová másla! Mrkněte na můj následující článek a inspirujte se!

Pokud se také snažíte stravovat v duchu zdravého životního stylu, určitě mi dáte za pravdu, že „obyčejná“ čokoláda, bonbóny, dorty a jiné cukrovinky do jídelníčku rozhodně nepatří… Samozřejmě, čas od času se hřešit může, ale pokud si chcete denně dopřát něco sladkého, sáhněte raději po dobrotách, které můžete mlsat zcela bez výčitek.

Sama se už víc než dva roky stravuji v režimu low carb, tedy jím potraviny s omezeným množstvím sacharidů. Veškeré sladkosti jsou tedy pro mě opravdu přímo „tabu“. :) Ale věřte, i při low carb stravě se dá jíst sladce! Chce to jen vybírat takové potraviny, které mají nižší obsah cukrů, nebo obsahují povolená sladidla. Mezi ty patří například stévie, xylitol, maltitol… S těmito sladidly existuje třeba i vynikající čokoláda – a nevěřili byste, že neobsahuje klasický cukr.

Zdravá výživa je pro mě zásadní a potraviny, které jím, si pečlivě vybírám. Miluji hlavně sušené ovoce – takové, které se při low carb stravě může konzumovat. Jsou to zejména jahody, borůvky, maliny…

Toto ovoce je skvělé jak čerstvé, tak i sušené!

Vybírat sušené ovoce můžete opravdu z velmi široké nabídky.

Moje velmi oblíbená směs je například NATU Lyo mix borůvka & jahoda. Je to i super svačinka s sebou, do kabelky! Ovoce obsahuje jen přirozeně se vyskytující cukry.

Výborné směsi křupavého sušeného ovoce nabízí také značka MIXIT – zkuste třeba MIXIT Křupavé ovoce do kapsy Lesní mix.

Pokud máte během dne hlad a hledáte něco, co vás zasytí, je zdravé a hlavně, moc dobré, dopřejte si ořechy, nebo semínka. Výborná je směr ořechů NATU Mix ořechy, obsahuje pistácie, mandle, kešu, para ořechy… A hlavně, žádné arašídy, které já vůbec nemusím… :)

Značka NATU pak nabízí i směsi semínek – třeba NATU Fit mix Semínka. Můžete si je přidat třeba do jogurtu, já s nimi peču i low carb chleba. Ale vynikající jsou i jen tak, samotná.

Příznivcům low carb stravy pak chci doporučit i skvělou novinku od MIXIT – MIXIT Müsli Low Carb Borůvka. Výborné müsli s nízkým obsahem cukrů, chuťově super!

A můj tip pro nejlepší mlsání – ořechová másla Big Boy! Kupuji taková, která mají coby sladidlo právě maltitol – v nabídce jich mají víc druhů. Pro milovníky kokosu – zkuste Big Boy Grand Zero Kokos s bílou čokoládou. Dobrota vážně náramná a pozor, hrozí závislost! :)

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.