Můj recept: kuře na paprice v low carb verzi!

Se svou rubrikou „mů recept“ jsem se na docela dlouho odmlčela – což je třeba napravit! Přináším vám tak inspiraci v podobě receptu na naše milované jídlo – kuře na paprice. To určitě všichni dobře znáte, ovšem já kuře na paprice dělám trochu jinak, bez mouky k zahuštění omáčky. Vznikne tak lehká dobrota v low carb verzi (bez přílohy)! Mrkněte na článek a vyzkoušejte! Na mém Instagramu @misasalacova pak najdete i video reel s přesným postupem. 
Všechny suroviny na toto vaření jsem pořídila na e-shopu www.od-farmare.cz, kde najdete širokou škálu vynikajících potravin, původem hlavně od menších a regionálních dodavatelů. Potraviny na tomto e-shopu jsou ve špičkové kvalitě a hlavně, s opravdu dobrým složením. 
Mimochodem, na eshopu Od-Farmáře.cz stále platí můj slevový kód COOLBRNO15 na 15% slevu na celý nákup!

Než vám představím samotný recept, ještě pár slov k e-shopu od-farmáře.cz. Pokud hledáte, kde nakoupit opravdu ty nejkvalitnější potraviny, na tento e-shop se můžete spolehnout! Pořídíte tu výborné maso – já nakupuji zejména kuřecí z Farmy rodiny Němcovy, které jsem použila i ve svém receptu.
Určitě doporučuji tu nakoupit i sýry a mléčné výrobky obecně, třeba čerstvé máslo, chuťově doslova božské. A mimochodem, koupíte tu i všemi milovaný Chleba Brno!

Mimo to, e-shop od-farmáře.cz nabízí i různé speciality a zajímavosti. Třeba vynikající přepuštěné máslo Ghí – dokonce i v BIO kvalitě, nebo Ghí kozí! Mají tu i hotové kvalitní vývary ve sklenicích, zajímavé koření a také zdravé mlsaní – sušené ovoce, dobroty od značky Big Boy…

Zkrátka, na stránkách www.od-farmare.cz si zaručeně vyberete. To hlavní – mají rozvoz! Takže si vše můžete vybrat online doma, necháte si dovézt – rozvoz je do 48 hodin v rámci Brna.
Můžete si zvolit i typ dodávkové služby, případně využijete přímo jejich kurýra.

V Brně ovšem najdete i dvě kamenné prodejny Od-Farmáře.cz – jedna je v OC Futurum, druhá na Merhautově 63.
Já vám doporučuji využít k nákupům zejména e-shop www.od-farmare.cz – právě zde totiž můžete využít můj slevový kód COOLBRNO15 na 15% slevu na celý nákup! V kamenných prodejnách tento kód neplatí. 

Tak a k mému receptu! Chci vám dát tip na naše milované jídlo, kuře na paprice. Jistě všichni znáte, já ho ovšem připravuji trochu jinak. Používám opravdu hodně mleté papriky a místo mouky k zahuštění omáčky – cuketu!

Suroviny – budete potřebovat:

2 balení kuřecích stehen – výborné je kuřecí maso z Farmy rodiny Němcovy
2 cibule
přepuštěné máslo Ghí
2-3 balení mleté papriky (dle chuti, já dávám balíčky 3)
Bujónku – je to skvělá alternativa nezdravých bujónů. Bujónka obsahuje jen zeleninu, maso, sůl a koření.
smetanu 12%
hotový vývar
1 středně velkou cuketu
sůl

Příloha – dětem a manželovi jsem uvařila semolinové těstoviny Cellesta. Já jím kuře na paprice bez přílohy – ve své low carb verzi. :)

Všechny suroviny (tedy kromě smetany, na tu jsem totiž zapomněla a musela pro ni skočit do obchodu :) jsem nakoupila právě na e-shopu od-farmáře.cz.

Postup:
Nakrájíme na jemno cibule a orestujeme je v tlakovém hrnci na přepuštěném másle Ghí (cca 1-2 polévkové lžíce). Do hrnce vložíme omytá kuřecí stehna, přisypeme celý balíček mleté papriky a maso zlehka orestujeme.
Přidáme 2 polévkové lžíce Bujónky a přilejeme celou sklenici vývaru, dle potřeby můžeme dolít vodou.
Tlakový hrnec zavřeme a dáme takto na cca 45 minut vařit.

Následně uvařené maso z hrnce vyndáme do mísy a dáme zchladit.

Cuketu oloupeme, nakrájíme, vložíme do hrnce a krátce povaříme. Poté tyčovým mixérem vše důkladně rozmixujeme, až vznikne hladká omáčka. Přisypeme další balíček mleté papriky, přilejeme celý kelímek smetany, dochutíme solí.

Zchladlé maso obereme a vložíme zpět do omáčky, můžeme krátce povařit.

Podáváme s uvařenými těstovinami, knedlíkem… Já toto jídlo jím bez přílohy. :)

Vyzkoušejte!

ODKAZ: OD-FARMÁŘE.CZ / web, eshop
ODKAZ: OD-FARMÁŘE.CZ / facebook
ODKAZ: OD-FARMÁŘE.CZ / instagram