Moderní solárium jako příprava pokožky pro letní dovolenou? ANO!

Je tady léto, období, kdy celá řada z nás využívá krásného, slunného počasí – třeba i k opalování. Proto bude i můj dnešní článek na toto téma. Jak se zdravě opalovat? Vyhýbat se zcela sluníčku, nebo se mu naopak vystavovat? A jak může připravit naši pokožku na letní slunění solárium? Čtěte dál – mám pro vás mnoho zajímavých informací… :)

Já sama zastávám názor, že co se opalování týká, je rozhodně dobré být v tomto ohledu dobře informovaní. Jak jsem se už totiž mnohokrát ujistila, tak celá řada lidí žije v mylném domění, že sluneční paprsky našemu tělu a hlavně, pokožce, jenom škodí. Což ovšem rozhodně není pravda.

Svůj obrovský podíl na tomto tak nějak obecně zažitém povědomí mají kosmetické a farmaceutické firmy, které se snaží prodat co nejvíc produktů, které nás mají před tím „zlým“ sluníčkem ochránít. Řeč je samozřejmě o opalovacích krémech a dalších přípravcích tohoto typu.
Ve finále to pak dopadá celé tak, že se téměř všichni lidé mažou už ráno vrstvou opalovacího krému s velmi vysokým faktorem, aby se na jejich pokožku sluneční paprsky vůbec nedostaly. Což je špatně.

Ano, neříkám, že krémy na opalování se nemají používat vůbec – pokud ležíte půl hodiny na silném slunci, bylo by hloupé se nenamazat. Ale nedopustit, aby pokožka sluneční svit mohla absorbovat, to také není to dobré řešení. Naše tělo získává ze sluníčka tolik prospěšný vitamín D – a právě používáním krémů se vitamín D do pokožky nemůže vstřebávat (mimochodem, o tomto problému jsem vám už na blogu psala – ZDE).

Ovšem, pokud naše pokožka není dobře připravená, nemá pro opalování na sluníčku vhodný „základ“, může skutečně dojít k nežádoucímu spálení. Proto je dobré pokožku na pobyt na slunci připravit. Jak? Skvělou možností jsou solária. V solárním studiu Sun City na České jsem se dozvěděla opravdu velice zajímavé informace, které mě přesvědčily v tom, že solária, respektive opalování v nich, jsou pro naši pokožku dnes už jenom přínosem.

Kontrolovaný pobyt v moderním soláriu totiž dokáže zvýšit přirozenou ochranu kůže před spálením na letním sluníčku.

Výhodou solárií, oproti opalování na sluníčku je to, že opalování zde probíhá kontrolovaně – tedy přesně stanovený čas, který vám určí dle vaší pokožky. Přesně daná je také intenzita záření, opět adekvátní k vašemu typu pleti.

Mimochodem, k celé problematice opalování – ať už v soláriích, nebo na sluníčku, se vyjádřil dermatolog Prof. MUDr. Stanem Pavlem PhD., renomovaný vědec v oblasti pigmentace kůže a účinků slunečního záření na lidskou kůži.
Dle vědeckých studií dle pana Pavla, dokáže kontrolovaná expozice kůže v opalovacích salonech třikrát týdně po dobu několika týdnů, více než zdvojnásobit přirozené ochranné mechanismy v pokožce. Tyto mechanismy jsou přirozeným druhem ochrany před sluncem – oproti ochranným opalovacím krémům má tento mechanismus navíc několik výhod. Je odolný vůči vodě, potu, nemůžete jej setřít ručníkem a nemusíte jej na svou kůži aplikovat několikrát za den.

A jakým způsobem je tato přirozená ochrana zajištěna? Jedná se o velmi složitý proces, který se skládá z několika částí. Nejprve dojde k pomalé tvorbě pigmentace, kdy kůže postupně tmavne. Druhou částí je ztlušťování kůže. Především vrchní část, takzvaná rohovitá vrstva, pomalu zesiluje. Třetí části zatím nerozumíme zcela přesně, ale je zřejmé, že je velmi důležitá. Pomocí adaptace kůže mohou být urychleny jisté biochemické procesy. Například negativní účinky slunečního záření mohou být snadněji a rychleji opraveny, pokud je kůže adaptována.

Mimochodem a pokud i přes všechna preventivní opatření přeci jen dojde ke spálení kůže, dokáže se již opálená kůže daleko lépe a rychleji zregenerovat. Proto se opalování v soláriích doporučuje i coby vhodná příprava pokožky na slunění na sluníčku.

Pokud vás tato problematika více zajímá, přikládám rozhovor s Prof. MUDr. Stanem Pavlem PhD. na youtube:

Zkrátka – za sebe opalování v soláriích doporučuji, máte tím tak zajištěno, že vaše pleť získá hezkou, opálenou barvu – kontrolovaně a pod dohledem. A co víc, ideálně se připraví na sluneční paprsky – třeba na letní dovolené.

A pokud vás zajímá jak dlouho byste se měli právě vy v soláriu opalovat, kolik návštěv zvolit, určitě doporučuji solární studio Sun City na České. Pracuje tu moc ochotný personál a určitě vám vytvoří ideální opalovací plán – na míru. :)

Solární studio Sun City najdete na České 9.

ODKAZ: SOLÁRNÍ STUDIO SUN CITY ČESKÁ / web
ODKAZ: SOLÁRNÍ STUDIO SUN CITY ČESKÁ / facebook