Kosmetika: otestováno – vyzkoušejte nový make up look!

V aktuální situaci, která poměrně radikálně pozměnila celé řadě z nás každodenní program, máme určitě více času na věci, kterým jsme se dříve tolik věnovat nemohli. Například – já se při úklidu svých kosmetických pokladů rozhodla vyzkoušet nové produkty pro make up a zkusila se namalovat tak, jak to obvykle nedělám, víc výrazněji a hlavně, použila jsem pro to zajímavé novinky. Zkuste to také – třeba podle mého návodu a recenze. ;)

Určitě teď, v době, kdy tráví většina z nás spoustu času doma, hledáte činnosti, kterými se zabavit – a jednou z nich může být třeba také vyzkoušení nového make upu, nových postupů a technik, na které jste dříve nebyli zvyklí. I já si jedno odpoledne vyzkoušela trošku jiný make up, než si obvykle dělám – víc výraznější a hlavně, otestovala jsem produkty, které jsem při své běžné „make up rutině“ nevyužívala.

Obvykle se každý den maluji v rámci několika jednoduchých kroků – na složitý proces líčení zkrátka nemám čas. Používám vždy jen make up, tvářenku, upravím si obočí, dám na oči linku, řasenku, na rty obvykle světle růžovou rtěnku a hotovo – do 15 minut.

Tentokrát jsem si s líčením trochu pohrála a vytvořila si více výrazný make up a také, zaměřila jsem se na perfektně sjednocenou pleť. Vyzkoušela jsem pro to i zajímavé novinky! Jaký byl tedy postup?

Pro základní sjednocení pleti jsem použila Missha M Perfect Cover BB krém – o této korejské značce jsem slyšela, že její BB krémy jsou snad vůbec nejlepší na trhu!

Pleť tyto krémy výborně hydratují, celkově ji barevně sjednocují a nejsou na pokožce patrné. Zároveň tento BB krém dokáže krýt i drobné nedostatky.

Obsahuje i ochranný faktor SPF 42.

Dalším krokem je nanesení korektoru na nedostatky pleti (na akné, nebo na začervenalá místa). Korektor používám od značky MAC, tuhý, výborně kryje.

Poté jsem na pleť nanesla make up, v tenké vrstvě, čímž jsem docílila barevného sjednocení pleti, zakryly se nedostatky. Make-up jsem vyzkoušela také nový, a to Benefit Hallo Happy.

Make-up nenanáším na celý obličej, jen na místa, kde jsou vidět rozšířené póry, začervenání, pupínky, atd…zkrátka tam, kde je třeba vyššího krytí. Tento make-up vytváří nádherný, sametový vzhled, ovšem nepůsobí hutně. Pleť zmatňuje a celkově sjednocuje.

Pudr používám také od značky Benefit, matující bronzer Hoola, ten dodá pleti krásně opálený vzhled.

Následně aplikuji tvářenku a bronzující rozjasňovač – mám opět od Benefitu – Benefit Gold Rush. Nanesu na lícní kosti, nad horní ret a zlehka i na špičku nosu.

Pleti rozjasňovač dodá krásně zdravý, svěží vzled. Jen s rozjasňovačem opatrně, pokud to přeženete, nevypadá to hezky. ;)

Oči – do vnitřního koutků a pod obočí nanesu světlý stín s lehkou perletí, do vnějšího koutku vystínuji černým stínem – vytvořím kouřové líčení. Stíny používám nejraději od značky Pupa.

Linky – bez těch si líčení očí neumím představit! Používám zásadně jen linky ve fixe, dobře se s nimi manipuluje, drží a neobtiskují se. Vyzkoušela jsem celou řadu značek, i ty dražší (např. Kat von D), ovšem zjistila jsem, že v poměru cena/výkon naprosto perfektně  obstály Dermacol Black Sensation Precise Black. Nestojí moc, dobře drží, nedrolí se, neobtiskují se…

Jejich jedinou nevýhodou je, jak jsem zjistila, že dlouho nevydrží – při každodenním používání tak cca měsíc.

Obočí – o tom bych mohla psát obsáhlé články, na obočí používám zásadně produkty od Benefitu (většinu z produktů, které najdete v mém starším článku ZDE). Základem je pro mě produkt Ka-Brow! a pak na fixaci Gimme Brow.

Na řasy pak používám řasenky od značky Pupa. Opět jsem vyzkoušela spoustu řasenek a osvědčily se mi opět ty od Benefitu, nebo právě od Pupy.

Pupa má dvě senzační řasenky, Vamp! a Vamp! Extreme. Obě jsou vynikající vytváří dlouhé, husté a přirozeně vypadající řasy. Řasenka má krémovou konzistenci, dobře se nanáší, nedrolí se.

Při výraznějším líčení očí, jak teď, používám už jen bezbarvý lesk na rty, nebo matnou rtěnku v pudrové, nebo světle růžové barvě. ;)

Holky, také jste si v době karantény zkoušely pohrát s líčením? Když je teď na to čas, proč ne – pojďte do toho taky! ;)