Kosmetické téma – jak správně čistit pleť?

Správné odličování a čištění pleti jsou dle mě klíčem k tomu, aby naše pokožka vypada svěže, zdravě a odpočatě. Díky vhodně vybraným produktům pro odličování a čištění pleti také můžeme eliminovat problémy, které nás trápí – ať už to jsou vrásky, začervenání, sklony k akné, nebo naopak zvýšené vysoušení pleti. Pro odličování a čištění používám několik pro mě zásadních produktů, které se mi osvědčily a jsou pro mě zárukou, že bude pleť vypadat hezky. Představím vám je ve své dnešní recenzi…

Zcela upřímně, ještě před pár lety jsem pro odličování a čištění obličeje používala jeden jediný proudkt – a to micelární vodu. Měla jsem za to, že to bohatě stačí a „micelárka“ moji pleť nejen odlíčí, ale i celkově zbaví všech nečistot. To jsem se ovšem pletla.

Až moje paní kosmetička Eva Kroulíková ze salonu SlimFOX mě přesvědčila o tom, že je vhodné používat produktů víc, ideálně odličovací mléko a na dočištění ještě tonikum. Oba tyto produkty jsem tedy zahrnula do své odličovací rutiny a pozitivní výsledek na sebe nenechal dlouho čekat.

Navíc, přesvědčila jsem se, že i když jsem pleť dokonale odlíčila mlékem a poté umyla vodou, tak na závěrečném dočištění tonikem se zbytek nečistot vždy ještě objevil. Je tedy lepší používat rozhodně více produktů.

Já se při odličování dnes neobejdu bez tří základních přípravků – jsou to odličovač očí, odličovací mléko, tonikum (které střídám s micelární vodou). Následně pak používám sérum na pleť a závěrečný krém. Produkty, které se mi při odličovací rutině nejvíce osvědčily, vám v následující recenzi představím.

Začínám vždy odlíčením očí – jsem alergik a oči mám hodně citlivé, proto používám speciální odličovací přípravky určené právě pouze na oči.

Nejvíce se mi osvědčil Avene Skin Care Dvoufázový odličovač pro citlivé oči. Když trpím alergiemi, nejvíc se to projevuje obvykle právě na očích, oči mě svědí, pálí, jsou začervenalé a velice citlivé. Při nevhodně zvoleném očním odličovači můžu doslova trpět – oči slzí, bolí…

Tento dvoufázový odličovač od Avene mi sednul výborně. Dobře odličuje i voděodolnou řasenku a oči nedráždí, má zklidňující účinky a neštípe i při vniknutí do očí.

Následně pleť odličuji odličovacím mlékem. Opět používám ty pro citlivou pleť se sklonem k alergiím. Teď momentálně je to La Roche-Posay Lait Physiologique – fyziologické odličovací mléko pro velmi citlivou pleť.

Mléko pokožku zklidňuje, zmírňuje případné alergické projevy – svědění, začervenání, pnutí… Dokonale odličuje, má příjemnou texturu, není mastné – za mě pro nás, kdo máme citlivou pokožku, ideální produkt!

Odličovací mléko dobře smyju vodou a pak používám na dočištění pleti buď tonikum, nebo micelární vodu. Skvělé zkušenosti mám s micelární vodou Bioderma ABC Derm H2O – tato micelární voda je určena primárně pro děti i miminka, ale super je i pro nás, dospělé.

Tím, že je tato voda svým složením vhodná i pro velmi malé děti, máte zaručeno, že vám pokožku opravdu nepodráždí. Miluji lehkou vůni této řady a musím říct, že i na dočištění pleti je tato micelárka skvělá. Opět pokožku výrazně zklidňuje a nedráždí.

Těmito třemi výše uvedenými kroky považuji pleť za dokonale vyčištěnou. :) Na řadě je další péče – používám hydratační sérum Avéne Hydrance. Sérum používám vždy v kombinaci s krémem – aplikuji před nanesením krému, pro noční užití. Sérum Hydrance – hydratační sérum je určené pro dehydratovanou a zároveň citlivou pleť.

Celkově pleť vypíná, vyhlazuje drobné vrásky, poskytuje pleti hloubkovou hydrataci a také pleť posiluje proti podráždění.

A na závěr krém – opět hydratační. Mám jich oblíbených několik, tím jedním z NEJ je určitě krém Avéne Hydrance – lehký hydratační gelový krém 3v1. Pleti poskytuje dostatečnou hydrataci, navíc je opět perfektní pro velmi citlivou pleť.

Textura krému je lehounká – krém je bázi gelu, ovšem nelepí, velmi dobře se vstřebává do pokožky – je tedy ideální i pro ty z vás, komu se pleť více mastí.

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz