Jarní vůně pro váš domov!

Ke každému ročnímu období patří určité vůně – a nejinak je tomu i teď, na jaře. A tím nemyslím jen parfémy, které v danou sezónu používáme! Vůněmi se můžeme obklopovat i v prostředí, kde žijeme. Provonět si domov nám pomůže umocnit celkovou atmosféru daného období. Takže – téma dnešního článku je: Jarní vůně pro váš domov! Jak si to doma jarně zpříjemnit a provonět? Mrkněte na mou inspiraci!

Možností, jak si provonět prostředí, kde žijete, je rozhodně celá řada. Můžete použít katalytické lampy, aroma lampy, vonné tyčinky, difuzéry, vonné oleje, vonné svíčky… Každý způsob provonění má svoje specifické výhody, takže volba je rozhodně na vás!

Já osobně jsem milovník svíček, a to už velkou řadu let. Hřejivé kouzlo svíček má něco navíc, zvlášť při setmění, svíčky umí vytvořit neopakovatelnou atmosféru. A navíc, pokud svíčka nádherně voní, je to přidaná hodnota navíc!

Upřímně, svíčky používám asi nejvíc v chladnějších měsících, na podzim a hlavně v zimě, kdy zkrátka umocňují teplo domova.
Ovšem, krásně vonící svíčku si moc ráda zapálím i na jaře a v létě.

Co se týká vůní, tak v zimě vybírám víc kořeněné, „teplé“ vůně – miluji skořici, hřebíček, kardamon, santalové dřevo, vůni perníku…
Na jaře a v létě volím naopak svěží a květinové vůně. Miluji vůni citronové trávy, eukalyptu, citrónu, pomeranče… Pro teplé dny je to skvělé!

Vůně do bytu v obrovském výběru najdete na Notino.cz. Mají tu snad vše v tomto směru, ať už právě svíčky, aroma lampy, vůně do auta, atd…

Já jsem si tu nedávno vybrala tři jarní vůně – a ze všech jsem opravdu nadšená! Ráda vám je doporučím, třeba se inspirujete! ;)

Opět jsem sáhla po své oblíbené značce – Yankee Candle Afternoon Escape. Přiznávám se, že svíčky vybírám i podle jejich barev a designu, taková svíčka je skvělým bytovým doplňkem. A tato mě moc zaujala – jednak zelenou barvou, kterou hlavně na jaře miluji a pak také svěží vůní.

Ovšem, když mi tato svíčka přišla domů, byla jsem z té vůně naprosto nadšená! Je to přesně to, co jsem od ní očekávala. Vůně je svěží, s dřevitými prvky, dokonce by mi tato vůně sedla i jako parfém.

Ve vůni jsou patrné citrusové tóny, cypřiš, lilie, jasmín, ale i cedrové dřevo.
Za mě z Yankee Candle zatím TOP svěží vůně!

Dál jsem si objednala vonnou svíčku značky Bath & Body Works Eucalyptus Rain – jednak mě zaujal krásný design svíčky, pak i vůně – tato svíčka voní zejména po eukalyptu a mátě.

Je to tedy velice svěží, jarní vůně, navíc opravdu intenzivní, takže doporučuji využít i ve větších prostorách. Svíčka je v krásném skleněném obalu, který vám po vyhoření zůstane – můžete pak využít už jakkoliv. ;)

A moje poslední volba padla na aroma difuzér Chando Blooming Lemon & Green Tea. Aroma difuzér obsahuje náplň, která se odpařuje do okolí.

Mě zaujal i ten nádherný design difuzéru, který opět můžete využít jako zajímavý doplněk – je to roztomilý keramický kaktus v květináči.

Vůně je opět velice svěží, převládají v ní prvky zeleného čaje a citrusu.

A jaké vůně máte rádi na jaře vy? Budu ráda za inspiraci naopak od vás. ;)