Zahrádky oblíbených restaurací v Brně v provozu!

Určitě jste již postřehli, že striktní omezení týkající se koronaviru se začínají postupně rozvolňovat – a konečně je to i v ohledu restaurací, či bister. Vnitřní prostory restaurací zatím bohužel nejsou pro hosty otevřené, ovšem, můžete si zajít sednout na zahrádku, což je – i vzhledem ke krásnému jarní počasí, skutečnost rozhodně dostačující! Vždyť sedět venku a dát si něco dobrého k jídlu – na to se celý rok a hlavně v zimě těšíme. Takže – kam na zahrádky a jak to zde funguje? Dnes mám pro vás informace z mých tří oblíbených restaurací – z Ristorante Piazza, z Pivnice U Čápa a také z Restaurantu & steakhouseu Monte Bú… Víc info v následujícím článku.

Situace posledních týdnů nebyla pro nikoho z nás určitě nijak příznivá. Někoho se opatření dotkla více, někoho méně, ovšem, životy nás všech se zásadně změnily. Nemohli jsme se svobodně pohybovat, zavřely se školy, obchody, ale i naše oblíbené restaurace, pivnice, bistra, kavárny, bary…

Právě všech, kdo pracují v gastronomii, se přísná omezení dotkla nejvíc. Proto je určitě moc fajn restaurace a všechny gastro podniky, kam jste dřív rádi chodili, teď co nejvíc podpořit! Každá vaše návštěva je pomocí a vyjádřením podpory.

Určitě jste také postřehli, že aktuální rozvolňování omezení se konečně týká také restaurací – do vnitřních prostor se tedy zatím nesmí, ale zahrádky jsou již v provozu, což je skvělá věc! Venku je totiž krásné jarní počasí, teplo – tudíž je posezení na zahrádce rozhodně moc fajn.

Jak to tedy nyní s posezením na zahrádkách vypadá? Do kolika hodin jsou otevřené a hlavně, co si zde můžete dát?
Mám pro vás aktuální informace z mých tří oblíbených brněnských restaurací, z Ristorante Piazza, z Pivnice U Čápa a z Restaurantu & Steakhouseu Monte Bú. Jak to zde teď funguje?

Ristorante Piazza & Gelateria Piazza
Tuto oblíbenou restauraci se středomořskou kuchyní vám jistě nemusím představovat, najdete ji v OC Omega, na nám. Svobody 9, stejně tak i cukrárnu a zmrzlinárnu Gelateria Piazza – ta je hned v přízemí.

Zahrádka pro restauraci i cukrárnu je umístěna přímo na nám. Svobody, před vstupem do OC Omega. Zahrádka je otevřena od 10:00 do 23:00, s ohledem na počasí.

Na zahrádce si hosté mohou objednat z klasické nabídky jídelního lístku,  mezi 11:00 – 14:00 si zde můžete dát i polední menu (což dříve na zahrádce Piazzy nebylo možné).

ODKAZ: RISTORANTE PIAZZA / web
ODKAZ: RISTORANTE PIAZZA / facebook

Pivnice U Čápa
Krásnou zahrádku mohou využít také hosté Pivnice U Čápa, která patří k brněnským pivnicím s nejdelší tradicí, najdete ji na Obilním trhu 10.

Zahrádka je zde otevřená od 11:00 do 23:00, s ohledem na počasí. Opět si zde můžete objednávat jak z nabídky jídelního lístku, tak pak mezi 11:00 a 14:00 i z obědových menu.

ODKAZ: PIVNICE U ČÁPA / web
ODKAZ: PIVNICE U ČÁPA / facebook

Restaurant & steakhouse Monte Bú
Pokud si rádi dáte prvotřídní steak, mexické speciality, burgery… tak doporučuji právě Monte Bú na Údolní 76 (Kraví Hora).

Je tu v provozu prostorná zahrádka, která je krytá a dokonce i vyhřívaná – její provoz tedy není omezený počasím. Zahrádka je v provozu od 11:00 do 23:00.

Jídla vyberete jak z jídelního lístku, tak mezi 11:00 a 14:00 opět i z obědových menu.

ODKAZ: MONTE BÚ RESTAURANT A STEAKHOUSE / web
ODKAZ: MONTE BÚ RESTAURANT A STEAKHOUSE / facebook

Jídla ze všech výše uvedených restaurací pak samozřejmě můžete stále objednávat přes Wolt, nebo Dáme jídlo. ;)

Tak vyražte! Myslím, že po té náročné době doma takové posezení na zahrádce s něčím dobrým opravdu stojí za to! ;)