Jaké víno k jakému jídlu? Aneb grilování ještě nekončí

Půlka prázdnin je pomalu za námi, teplé letní večery ale pořád lákají a po procházce městem nebo vesnici jde stále cítit příjemná vůně propečeného masa nesoucí se z rozpáleného grilu. Ke každému grilování patří i pravidelné doplňování tekutin v podobě piva, vína nebo něčeho nealkoholického. Při výběru piva záleží asi především na vašich vlastních preferencích, s vínem už to tak jednoduché není. Nevíte si rady s výběrem toho správného vína, které dobře doplní chuť grilovaného pokrmu? Mám pro vás pár tipů, které vám pomůžou.

Bílá k bílé

Asi všichni známe pravidlo, že k bílému masu se hodí bílé víno. Mezi oblíbené maso na gril patří kuřecí nebo krůtí. Pamatujte, že víno by nemělo přebít chuť samotného masa, proto se k bílému masu hodí především vína suchá nebo polosuchá. Tou správnou volbou jsou tedy poté vína jako např. Chardonnay nebo Veltínské zelené.

Červená k červené

Tak jako tomu bylo u vín bílých, u červených tomu není jinak. Hovězí burger, steak nebo vepřová krkovička jsou klasikou na grilu z řad červeného masa. Chuť hovězího burgeru skvěle doplní suché červené víno Sellection HF od VINO HORT. Vepřová krkovička si také žádá suché víno, chuťové pohárky uspokojíte nejlépe v kombinaci s Rulandským modrým. K hovězímu steaku potom doporučujeme odrůdu Modrý portugal nebo Zweigeltrebe.

Ryby, kapitola sama o sobě

Ryby patří do bílého masa, shodneme se ale na tom, že jejich chuť se ani náhodou nedá porovnávat s kuřecím či krůtím. K rybám obecně se hodí vína bílá, k těm sladkovodním se hodí lépe vína z odrůdy Sauvignon, k mořským např. Pino Blanc, Chardonnay a u takového lososa nešlápnete vedle ani s růžovým vínem, které může být i šumivé. Pamatujte, čím tučnější je ryba, tím těžší k ní můžete vybrat víno, proto se v krajních případech můžete občerstvit i s lehkým červeným vínem.

Už dávno se negriluje jenom maso

S nastupujícími trendy v životním style a stravování, jako je vegeteriánství a veganství přichází alternativy ke grilovanému masu, těmi jsou grilovaný sýr, houby nebo ovoce a zelenina.

Grilovaný sýr

Mezi druhy sýru, které se hodí na gril patří hermelín, halloumi nebo v Česku a Slovensku populární oštiepok/polooštiepok. Při výběru vína ke grilovanému hermelínu mějte na paměti, že ačkoliv se jedná o sýr s bílou plísní, hodí se k němu bílé víno. Pokud byste sýr tepelně neupravili, obojí by vám v ústech zhořklo. Takovým vínem pak může být odrůda Muškát moravský.

Grilované houby

Houby mají velmi specifickou chuť a sladit ji s vínem podobné chuti je docela oříšek. Proto doporučujeme opačné párování, tedy ve stylu kontrastu, a to nejlépe s víny odrůdy Frankovka, která jsou typická intenzivním kouřovým výrazem.