Inspirace z Domácích potřeb Pekařská & (nejen) vánoční tipy!

Možná si vzpomínáte – před časem jsem vám tu představila jeden velmi sympatický obchůdek, který se u vás setkal s velkým ohlasem! Šlo o Domácí potřeby Pekařská a právě tomuto obchodu věnuji i svůj následující článek. V Domácích potřebách Pekařská seženete totiž opravdu vše do domácnosti – i nejrůznější drobnosti, které se v dnešní době hledají už jen těžko. A mimo to, koupíte tu teď spoustu věcí, které využijete na pečení cukroví! Nechybí tu vánoční vykrajovátka na cukroví, formičky, válečky, zdobičky, lahvičky na vaječný koňak… Tipy mám i na hezké vánoční dárky – děti potěší třeba jídelní soupravy s pohádkovými postavičkami, pořídíte tu i kvalitní český porcelán, nebo skleničky na víno s vtipnými nápisy. Čtěte dál a mrkněte i na mnoho fotek!

Musím sama uznat, že i já jsem si tento obchůdek – Domácí potřeby Pekařská – opravdu oblíbila. Kdykoliv mi doma v kuchyni něco chybí, vím kam mám jít – tady totiž seženu absolutně vše.
Klasické domácí potřeby, takové, jako si možná někteří ještě pamatujete z dob minulých, totiž už téměř vymizely, a to hlavně ve velkých městech. Odkázaní jsme tak často na nabídku velkých obchodních řetězců, kde ovšem hlavně nejrůznější maličkosti hledáme už jen těžko.

A právě tím tradičním obchodem domácích potřeb jsou zmiňované Domácí potřeby Pekařská, obchůdek najdete v centru Brna na Pekařské 86. Pokud jedete autem, můžete zde zaparkovat třeba hned naproti u školy na Mendlově náměstí.

Tyto domácí potřeby jsou zde, na stejném místě, už neuvěřitelných více než 70 let! Jedná se o rodinný podnik, o který se starají generace. Mimochodem, jsou to nejstarší domácí potřeby v Brně a dokonce snad vůbec nejstarší obchod v našem městě!

Já jsem vám už Domácí potřeby ve svém článku dříve představila – mrknout můžete ZDE. Jen pro malé připomenutí – právě zde seženete zejména oblíbený a klasický sortiment potřeb do domácnosti, jako jsou různé drobnosti – třeba „mašlovačky“ z peří na potírání při pečení, sítka do dřezů, háčky do domácnosti, kuchyňské náčiní, příbory, vařečky, cedníky…

Velmi široký je zde sortiment kvalitního českého porcelánu a skla.

Mají tu krásné kousky od oblíbeného karlovarského porcelánu…

Mě tu nadchl právě tento karlovarský porcelán s prvorepublikovými vzory. Hrnečky připomínají vzhledem plecháčky, ovšem jedná se o porcelán!

Opravdu nádherné jsou i porcelánové talířky pro děti s motivy oblíbených postaviček z pohádek, nechybí samozřejmě všemi milovaný Krteček.

Pro děti tu pak seženete i celé jídelní sety, v krásném balení. Mimochodem, právě to může být i hezkým tipem na vánoční dárek, který děti rozhodně potěší!

Co se pak dalších vánočních tipů týká, koupíte tu i stylové skleničky na víno s vtipnými nápisy – originální dárek, který se také hodí!

Musím ovšem zmínit velmi široký sortiment potřeb pro pečení – hodit se vám jistě budou i na vánoční cukroví!

Mají tu spoustu nádherných vánočních vykrajovátek na perníčky…

…nechybí i různé formičky, třeba na včelí úly!

Koupíte tu i válečky na těsto, vály, válečky tu jsou jak klasické, tak i menší, pro různé typy těst a pečení.

Hodit se nyní mohou i praktické zdobičky na perníčky!

K vánočnímu sortimentu pak také patří skleněné malé lahvičky – třeba na domácí vaječňák.

Zkrátka, pokud sháníte jakékoliv potřeby (nejen) na pečení – spolehněte se, že právě v Domácích potřebých Pekařská je seženete!
Musím také napsat, že ceny jsou v tomto obchůdku velmi přijatelné.

Mimochodem, nákup probíhá jak přímo v kamenné prodejně na Pekařské 86, ale je možné se domluvit na zaslání zboží do Zásilkovny (objednávky přes Facebook Domácí potřeby Pekařská).

Domácí potřeby Pekařská najdete na Pekařské 86.

ODKAZ: DOMÁCÍ POTŘEBY PEKAŘSKÁ / facebook
ODKAZ: DOMÁCÍ POTŘEBY PEKAŘSKÁ / instagram