Ideální cvičení pro posílení & zpevnění těla – na přístroji Power Plate!

Když se řekne „Power Plate“ – jistě většina z vás bude vědět, o co jde… Právě tento unikátní přístroj na cvičení se do popředí zájmu dostal v rámci naší země už před mnoha lety a dodnes je velmi hojně využívaný. I já mám s přístrojem Power Plate jen ty nejlepší zkušenosti, cvičení na něm mi zásadně pomohlo při hubnutí a zpevnění po porodu. Cvičení na Power Plate má opravdu mnoho benefitů, kdy tím hlavním je relativně krátká doba, kdy cvičíte – jen pouhou půlhodinku. Zkrátka, na toto cvičení je spoleh, že vás dostane snadno a brzy do formy! Víc vám o přínosech cvičení na přístroji Power Plate napíšu v následujícím článku a hlavně, chci vás pozvat do nádherného a stále nového Power Plate studia VIBE, které najdete v Brně na Masné 7e. Jsou tu nádherné, vzdušné prostory a hlavně, cvičíte na těch nejmodernějších typech Power Plate, navíc pod odborným dohledem! Čtěte dál!

Určitě to sami znáte – pokud se toužíme dostat „do formy“, tak ať je to ideálně co nejrychleji a s nejnižším vynaloženým úsilím. Jen málokomu se chce trávit dlouhé hodiny ve fitku, kdy se efekt navíc viditelně moc nedostavuje… Sama jsem si tyto situace zažila na vlastní kůži mnohokrát a hledala jsem nějakou vhodnou alternativu cvičení, která by mi právě „nahradila“ zmiňované hodiny ve fitku.

Až jsem před lety vyzkoušela poprvé cvičení na přístroji Power Plate a zjistila jsem, že to bylo přesně to, co jsem hledala. Toto cvičení na unikátním vibračním přístroji má totiž celou řadu benefitů, jak jsem už zmínila. Tou hlavní je rozhodně krátká doba, kdy cvičíte – jedná se jen o půl hodinku, což je opravdu jen krátký čas, který věnujete sami sobě. Ovšem efekt a viditelné výsledky se dostavují velmi brzy!

Na jaké bázi vůbec přístroj Power Plate funguje?  
PP (Power Plate) využívá zdokonalenou formu vibrací. Patentované trojrozměrné vibrace vytvářejí zcela jiné prostředí na které není naše tělo zvyklé a proto zapojí při tréninku až 95% svalových vláken. Zároveň je při těchto vibracích eliminováno riziko vzniku zranění úponů, či svalů.

Při cvičení dochází k aktivaci ochablých svalů, PP se využívá i ve zdravotních a rehabilitačních centrech, zrychluje i rekonvalescenční procesy v těle.

Cvičení na přístroji Power Plate má proti třeba posilování ve fitku, či jiným typům cvičení, celou řadu výhod. Tou hlavní jsou citelné změny už při frekvenci dvou 30 min. cvičení týdně.
Pravidelné cvičení pomáhá zvýšit sílu a pružnost svalstva, tělesnou kondici, pohybové schopnosti, rovnováhu a aktivní odpočinek. Rovněž omezí výskyt celulitidy a tělesného tuku a přispěje k úbytku na váze.
Power Plate funguje na principu přenosu vibrací do svalů, které aktivují reflexivní svalové stahy, čímž je dosaženo daleko větší zapojení svalových vláken než u běžného tréninku. Cvičení na Power Plate se hodí pro jedince všech věkových kategorií. Zvyšuje tělesnou kondici a napomáhá rozvoji fyzických schopností.

Jaké jsou hlavní benefity cvičení Power Plate?

Zkrácená doba tréninku se stejnými výsledky – během tréninku je zapojeno 95% svalů a kontrakce svalu je 30-50x rychlejší než při běžném tréninku. To je hlavní důvod zkrácení tréninku pouze na 30 minut. 30 minutová lekce nahradí jednu hodinu běžného cvičení.

Rychlejší spalování, hubnutí – zrychlení metabolismu – Power Plate aktivuje nejenom svalovou hmotu, podporuje krevní oběh, činnost lymfatického systému a trávení.
Zpevnění pánevního dna, inkontinence – jsou prokázané účinky PowerPlate® na prokrvení a lymfatický oběh a zpevnění svalů pánevního dna. Tím je možné eliminovat problémy s inkontinencí
Tvarování postavy a redukce celulitidy – studie poukazuje i na výborné výsledky při redukci celulitidy. Výsledkem je dokázáno, že vibrační technologie má vliv na redukci celulitidy, může urychlit či zvýšit remodelaci kolagenního vlákna, zlepšuje prokrvení a podílí se na nárůstu svalové hmoty.
Zvýšení svalové síly a fyzické kondice
Zlepšení ohebnosti – intenzívní krevní oběh a zahřívání svalů a úponů zlepšuje ohebnost těla a uvolňování napětí
Utlumení bolesti – díky zvýšenému krevnímu oběhu a další stimulaci nervů se snižuje bolest.

Cvičení na přístroji Power Plate je velmi bezpečné a vhodné téměř pro kohokoliv, samozřejmě ale existuje pár kontraindikací. Patří mezi ně těhotenství, kardiovaskulární onemocnění, těžká cukrovka, epilepsie, diagnostikované tumory… Pokud nevíte, zda je pro vás cvičení na PP vhodné, určitě se předem informujte u trenéra.

To hlavní – kam v Brně na Power Plate?

Určitě zkuste právě Studio Vibe35, kde najdete vůbec ty nejnovější a nejmodernější typy přístrojů Power Plate – tyto jinde v Brně rozhodně nejsou!

Na přístrojích Power Plate si tu můžete zacvičit v rámci skupinových lekcí, pod vedením zkušených instruktorů. Pod pojmem „skupinový“ se ale rozhodně nemusíte bát lekcí se spoustou lidí, naopak – maximální kapacita je 8 osob, což je na takto velký prostor opravdu velmi privátní. :)
Výhodou také je, že při takovém počtu cvičících se vám může instruktor i dostatečně věnovat individuálně.

Rozpis všech lekcí najdete na webu, kde se můžete rovnou i online rezervovat

Mimochodem, pokud se chcete o studiu Vibe35 dozvědět víc, mrkněte na můj starší článek na webu – ZDE

Vibration fitness studio Vibe35 najdete v Brně na Masné 7e, rezervace můžete provést přes web, viz odkaz níže. V okolí studia se dá pohodlně i parkovat.

ODKAZ: VIBE35 / web, rezervace
ODKAZ: VIBE35 / facebook
ODKAZ: VIBE35 / instagram