Chřestové menu v Pivnici U Čápa

Chřest miluju, ve všech úpravách! Každoročně se proto těším, až vypukne jarní chřestová sezóna a v restauracích budou dostupné nejrůznější speciality, právě z chřestu. A přesně to je teď aktuální v Pivnici U Čápa, kde si pro své hosty připravili fakt vyladěnou chřestovou nabídku – a celou řadu jídel, kde chřest hraje hlavní roli. ;) Byla jsem ochutnat a musím moc doporučit. V Pivnici U Čápa vaří obecně výborně a dobroty s chřestem se jim tu povedly na jedničku. :) Stavte se vyzkoušet – chřestové menu tu mají po celý květen! Naladí vás třeba i moje reportáž a fotky… ;)

Když je možnost, na nějakou tu specialitu s chřestem si vždycky ráda zajdu, přece jen, tato zelenina nebývá často dostupná po celý rok a právě teď, na jaře, máme možnost si ji pořádně užít. ;) Chřest se tak objevuje v nabídkách restaurací a bister – což je i případ mé oblíbené Pivnice U Čápa, kde si pro své hosty připravili speciální květnovou nabídku – chřestové menu!

A to mi samozřejmě nemohlo uniknout. ;) Pivnici U Čápa mám ráda už roky, je to příjemná restaurace, kde si dáte nejen dobré pivo, ale taky se tady skvěle najíte. Navíc, fajn je i místo v blízkosti parku, teď je tu už v provozu i zahrádka, tak můžete posedět venku.
My, rodiče, zase určitě oceníme, že v blízkosti zahrádky je  právě v parku hezké hřiště pro děti, tak se tu dětičky mohou hezky vyřádit /ano, známe znuděné děti, které to sezení v restauracích občas moc nebere, že? :)

Zpátky ale k chřestové nabídce, která platí v Pivnici U Čápa pouze v květnu – takže, máte ještě stále čas ji využít, vyzkoušet a dopřát si některé ze skvělých chřestových specialit.

Já sem vyrazila před pár dny, vzala jsem maminku a tchýni a užily jsme si tu i s mými dětmi moc příjemné odpoledne. My, dospělí, jsme sem šli samozřejmě cíleně hlavně za chřestem, děti se zase těšily na nějakou tu klasiku z jídelního lístku, řízečky, nebo dětský smažený sýr, který je mimochodem taky boží (a ty hranolky k tomu taky, domácí a prostě, strašně dobrý – no dietka šla ten den fakt stranou. :)

Tak a jaké dobroty s chřestem si tady můžete dát? Je jich celá řada – v nabídce od předkrmů, až po dezert. ;)

Z předkrmů jsem vyzkoušela tatarák s chřestem – vynikající, ideální pro vegetariány a nás, dietáře. :) Je to skvěle ochucený, na jemno nasekaný chřest v kombinaci s avokádem a bylinkami, k tomu toustík, fakt mňam!

Z předkrmů tu pak mají ještě smažený zelený chřest v sýrové krustě, ten ochutnám příště.

Dáte si tu i krémovou polévku z chřestu a medvědího česneku, my ji vynechali a rovnou zkusili všechny tři hlavní chody. Ale, věřím, že i ta polévka bude vynikající!

Tak a k hlavním jídlům – v nabídce jsou tři, my všechny tři ochutnali a upřímně, asi bych vám ani nedokázala říct, které bylo to nejlepší.

Pokud fandíte spíš lehčím jídlům, zkuste grilovaná kuřecí prsa se zeleným chřestem a kozím sýrem, je to úžasně barevné, chuťově vyladěné, fakt skvělé. ;)

Ochutnali jsme i vepřovou panenku s pečeným chřestem v tyrolské slanině, což se taky hodně povedlo…

…no a já si dala hovězí pupek s ragů z bílého a zeleného chřestu, je to vynikající krémová omáčka s chřestem, hovězí maso bylo měkoučké, k tomu rané brambory, taky super.

K dezertu jsme se už nedostali, na to už nám nezbylo v žaludku místo, nabízí tu chřestovo – rebarborový koláč s vanilkovou zmrzlinou, takže pokud si chcete chřestové hody vychutnat opravdu se vším všudy, tak si můžete dát i tento dezert, určitě bude stát za to. ;)

Zkrátka, tato chřestová nabídka se v Pivnici U Čápa moc povedla! Běžte taky vyzkoušet a napište mi, jak jste byli spokojení, věřím, že určitě budete. ;)

Na víc fotek mrkněte také do fotogalerie! ;)

Pivnici U Čápa najdete v Brně na adrese Obilní trh 10.

ODKAZ: PIVNICE U ČÁPA / web
ODKAZ: PIVNICE U ČÁPA / facebook