Brýle na čtení? A víte, že je nemusíte potřebovat?

Nosíte brýle na čtení a tato skutečnost vám v určitých ohledech život znepříjemňuje? Já naštěstí brýle zatím nepotřebuji – na úvodní fotce je mám jen coby módní doplněk, s čirými skly, ale i tak, věřím, že se jim jednou asi nevyhnu, protože po 45. roce života lidské oko ztrácí schopnost zaostřovat do blízka. ALE! Dozvěděla jsem se, že tato oční vada se dá jednoduchým zákrokem zcela odstranit – jedná se o zákrok „PRELEX“, který provádí na brněnské oční klinice Neovize. Víc vám napíšu ve svém dnešním článku, věřím, že by některé z vás mohly tyto informace zaujmout…

Jak vím i od členů své rodiny, kteří brýle na čtení potřebují, je právě toto skutečnost, která jim život často znepříjemňuje. Jen si vezměte, kolikrát za den si musíte něco přečíst, z blízké vzdálenosti. Brýle často nemáte po ruce, musíte je neustále nasazovat, sundávat…zkrátka, mnohé lidi právě toto obtěžuje.

Navíc, když jsem absolvovala podrobné vyšetření svého zraku na brněnské oční klinice Neovize, dozvěděla jsem se zde, že lidské oko, přirozeným procesem stárnutí, po 45. roce života ztrácí schopnost zaostřovat – vzniká tzv. „presbyopie“, tedy přirozená degenerace materiálu oční čočky. Potřeba brýlí na čtení se tak stává pro naprostou většinu populace nevyhnutelnou.

Tato snížená schopnost zaostřit se projevuje tak, že pro přečtení si musíte text oddálit od obličeje, aby vaše oči byly schopné zaostřit. Nicméně, i tak budete brýle potřebovat.

Ovšem, věřte, že tato oční vada nemusí být trvalou – je totiž snadno odstranitelná. Právě na klinice Neovize totiž provádí nitrooční zákrok PRELEX – jedná se o výměnu původní lidské čočky umělou trifokální nitrooční čočkou, která je natrvalo naimplantována do oka. Při zákroku PRELEX lze odstranit jakýkoli počet dioptrií a zbavit se tak závislosti na brýlích.

Jako novinku zde navíc nabízí léčbu presbyopie femtosekundovým laserem LenSx. Při operaci s femtosekundovým laserem LenSx se nepoužívá žádný skalpel. Operace je do detailu přizpůsobena na míru pacientova oka, laserová metoda zaručuje daleko větší přesnost a šetrnost, a tím vynikající pooperační výsledky.

Důležité je také zmínit, že tato metoda je zcela bezbolestná, provádí se ambulantně a trvá asi 15 minut a provádí se s lokální anestézií. Druhý den po zákroku na oko už normálně vidíte, na druhém oku se pak zákrok provádí cca za 7 sedm dnů.

PRELEX je také preventivním léčebným zákrokem – pacientům po PRELEX již nehrozí vznik šedého zákalu a výrazně se snižuje riziko záchvatovitého zeleného zákalu.

Pokud vás o této metodě zaujaly další informace – přikládám odkaz, kde si můžete přečíst více, dozvíte se tu i ceny, včetně možností financovat zákrok prostřednictvím splátek.

Oční kliniku NeoVize najdete v brněnské poliklinice Viniční, v 1. patře.

ODKAZ: NEOVIZE / web
ODKAZ: NEOVIZE / facebook