Zvu vás na festival BYLO NEBYLO BRNO!

Interaktivní a kreativní pohádkový festival v areálu společnosti VELUX, který boří kreativitou všechny bariéry!

VI. ročník kreativního a interaktivního festivalu „KDE BOLO, TAM BOLO…“ zavítá po úspěšném slovenském turné premiérově také do Brna. Pohádkový festival BYLO NEBYLO BRNO se uskuteční 9. září 2017 v areálu společnosti VELUX na ulici Sokolova 1d v Brně.

I tentokrát je hlavním tématem svět jinakosti, kreativity, fantasie, ale také tolerance, stírání hranic, předsudků a stereotypů. Je o stavění mostů porozumění kreativním a interaktivním způsobem. Je o pohádce, kde každý má šťastný prostor pro šťastné dětství. Heslo akce je: „Každé dítě je výjimečné!“ Akce proběhne od 10:00 do 13:00 hodin a vstup je zdarma.

„Pro děti jsme připravili řadu zábavných a tvůrčích aktivit, ve kterých se mimo jiné na chvíli stanou architekty, a to pod vedením skutečných odborníků. Například v rámci ARCHworkshopu budou pod vedením předních brněnských architektonických ateliérů navrhovat dům plný světla pro své kamarády,“ upřesnila Klára Bukolská, hlavní architekt společnosti VELUX ČR.

BYLO NEBYLO BRNO je jedinečný kreativní festival, kde si každé dítě může osahat cokoli jej bude zajímat a seznámit se spoustou netradičních aktivit. Festival je interaktivní a dětské fantazii se zde meze nekladou. Děti budou moci nakouknout do zajímavého světa architektury, a to pod taktovkou předních českých architektů nebo si vyzkoušet práci výtvarníků.

Díky připraveným aktivitám mohou také rozvíjet jemnou motoriku, technické myšlení, sociální interakce či dopravní dovednosti. Zároveň se děti dozvědí, zda se dá mluvit rukama a poslouchat očima, a další zajímavosti ze světa zrakově hendikepovaných.

„Festival Bylo nebylo je taková pohádková země, v níž se fantazii a kreativitě meze nekladou. Proto zde neexistují žádné bariéry ani předsudky. Sny všech dětí, ať už zdravých, nemocných, hendikepovaných (a nejen dětí) se zde stávají alespoň na chvíli skutečností,“ říká organizátorka a zakladatelka festivalu architektka Bron Tarnócy.

 

A na koho se děti mohou těšit?

  • Dalibor Krch, výtvarník a ilustrátor
  • Chybik&Kristof, mezinárodně uznávaný architektonický ateliér
  • AEIOU, brněnská architektonická kancelář
  • SENAA, brněnský architektonický ateliér
  • Artschool, lektoři z brněnského uměleckého ateliéru
  • ERA21, odborníci z jednoho nejvýraznějšího oborového titulu v ČR
  • Nadace Leontinka, pomáhá zrakově postiženým „přinášet světlo dětem do života“
  • Architekti společnosti VELUX

 

BYLO NEBYLO BRNO

Kdy:                         9. 9. 2017

V kolik:                  10.00 – 13.00 hod

Kde:                         Brno, Areál společnosti VELUX na ulici Sokolova 1d

Vstup:                    zdarma

Vhodné pro děti od 6 do 15 let

 Pokud si chcete zpříjemnit první školní týden anebo třeba objevit skrytý talent svých miláčků, přijďte. Věříme, že pestrobarevná směs aktivit a zábavný tvůrčí proces pod dohledem odborníků, přinese dětem mnoho nezapomenutelných zážitků.

ODKAZ: UDÁLOST NA FACEBOOKU

ODKAZ: REGISTRACE DĚTÍ