Zúčastněte se E-vycházky, pro dobrou věc! Každý 1km, který ujdete, pomůže!

E-vycházka, to je zajímavý benefiční projekt, kterého se může zúčastnit každý z vás! Vydejte se na jakoukoliv vycházku ve svém okolí, na výletě, v zahraničí, na dovolené a pak zapište detaily vycházky na webu www.e-vychazka.cz. Za každý 1km, který ujdete, věnují organizátoři 1 Kč na charitativní účely. Vás to nic stát nebude – projdete se, uděláte něco pro své zdraví a zároveň pomůžete ostatním. Skvělé, že? Navíc, termín pro zapisování vašich vycházek je prodloužen až do 31. ledna. Víc informací v následujícím článku.

Já jsem vám už o celém tomto projektu, E-vycházce, na blogu psala, pokud vám můj článek unikl, přečíst si ho můžete ZDE.

Jedná se opravdu o skvělý nápad, díky kterému uděláte něco pro sebe, ale zároveň i pro ostatní. Navíc, jak zmiňuji v úvodu, termín pro zapisování vašich vycházek na webu www.e-vychazka.cz je prodloužený, a to až do 31. ledna!

Organizátoři by také rádi pokořili počet zapsaných vycházek nad číslo 1000 a už nyní vypadá, že se to podaří. :)
Navíc, v plánu je také vydání fotoknihy s těmi nejhezčími a nejzajímavějšími vycházkami od vás. Právě taková fotokniha bude i úžasným průvodcem s tipy na vycházky po okolí Brna (a určitě nejen zde).

Pořadatelem této fajn akce je pan Vlastimil Chládek a Dopravní stavby Brno. Ti tuto akci, ovšem v rámci jednoho dne, organizují již několik let, od roku 2000.
Vždy se v prosincovém termínu pravidelně sešlo 100 – 150 lidí na procházku Moravským krasem.
Bohužel situace u nás není z důvodu koronavirových opatření pro takovou akci, kdy se sejde více lidí, příznivá – a tak se organizátoři rozhodli pojmout celou tuto vycházku jinak – a navíc s charitativním podtextem.
 
Všichni, kdo máte zájem, se můžete do E-vycházky zapojit, a to nově v prodlouženém termínu až do 31. ledna! Jak na to?

Stačí se jít projít – sami, s rodinou, přáteli, a to kamkoliv vás napadne. Jistě máte sami svá oblíbená místa, ovšem na sociálních sítích E-vycházky (viz odkazy níže) a také na webu E-vycházka najdete spoustu další “procházkové inspirace”.  Projít se můžete v okolí Brna, na výletě, nebo dokonce i na zahraniční dovolené.

Na webu www.e-vychazka.cz/cz/zapsat-vychazku/ pak zapíšete, kolik jste ušli km, kde jste se prošli, v kolika lidech…
Dopravní stavby Brno věnují za každý 1 km, který ujde kdokoliv z vás zapsaný na webu www.e-vychazka.cz, 1 Kč na charitativní účely – konkrétně pro Domov Olga v Blansku, Léčebný ústav Albertinum v Žamberku a organizaci Koruna pro vrbu.
Už nyní vložily Dopravní stavby Brno do banku 50.000,- Pomozte i vy tuto krásnou částku ještě zvýšit!
Já už jsem na webu www.e-vychazka.cz své vycházky zapsala, a to jak ty domácí, tak i z dovolené na Zanzibaru. :) A jsem moc ráda, že i každý můj 1 ujitý kilometr pomůže. Zapojte se také!
 
Zapsání vycházky je samozřejmě zdarma, nic vás to nestojí a co je hlavní, každým ujitým kilometrem můžete pomoct.