Znáte suchý šampon? Výhod má hned několik

Používáte na vaše vlasy pouze klasické šampony? Pak určitě nevíte, že není problém zvolit také šampon suchý. Možná o něm víte, ale máte z něj přespřílišný respekt. Nejedná se přitom o žádnou převratnou novinku. Naopak. Vždyť jakéhosi předchůdce používali lidé už v nějakém 15. století. V Asii si dávali na vlasy standardně jílový prach. Jinak v 18. století se využíval v Anglii rýžový škrob. Fungoval jako optimální prostředek pro odstranění zápachu z paruk. Dnes je suchý šampon hodně oblíbený. Víc v následujícím článku!

Výhod suchého šamponu je hodně

Hlavními přednostmi suchého šamponu je bezesporu maximálně jednoduchá a rychlá aplikace. Pokud si potřebujete umýt vlasy co možná nejrychleji a chybí vám potřebný čas, suchý šampon bude jednoznačnou volbou. Především dlouhovlasí lidé dávající přednost přirozenému sušení vlasů tento šampon upřednostní. Výborný je kupříkladu na dovolené, kde si nemůžete dovolit několik desítek minut trvající proces umývání vlasů.

Jak na spolehlivý výběr suchého šamponu

Volba správného suchého šamponu nemusí být vůbec jednoduchá. Kvalita produktů na trhu se poměrně hodně liší. Počítat byste měli s tím, že rozhodně neplatí to, že čím dražší šampon koupíte, tím lépe. Každý z nás má také úplně jiné vlasy, takže nám pochopitelně vyhovuje něco jiného. Pro nalezení správného šamponu je tedy zapotřebí tak trochu experimentovat.

V prášku, nebo ve spreji?

Rozhodnout byste se měli mezi zmíněnými dvěma podobami suchého šamponu. Volit lze jak variantu v prášku, tak ve spreji. Prášková varianta vlasy poněkud méně zatěžuje. Suchý šampon ve spreji je mnohem více aromatický. Jinak není od věci používat ještě některé další prostředky. Výborný je zejména kreatin na vlasy a mnohé jiné. Na trhu takovýchto produktů existuje spousta, stačí jen vybírat.

Zdroj obrázku: Roman Samborskyi / Shutterstock.com