Zimní péče o pokožku

Naše pokožka má během zimního období zvýšené nároky na péči. Vlivem chladného počasí, mrazu, změn teplot…dochází k většímu vysoušení kůže, může se objevit začervenání, alergie, ekzémy… Pečujte o pokožku celého těla během zimy vhodnými produkty – ve své dnešní recenzi vám doporučím svoje oblíbené a vyzkoušené.

Sama jakožto alergik mám pokožku velmi citlivou a jakékoliv výraznější změny vnějšího prostředí – zejména počasí – vedou často k tomu, že moje kůže jeví známky podráždění. Ty se projevují nejčastěji pocitem pnutí, pálením, svěděním, kůže je daleko více suchá, může se i více odlupovat.

Zejména v zimě naše pokožka daleko více trpí, neprospívají jí změny a výkyvy teplot, přechody ze zimy do tepla, mráz, ale i suchý vzduch doma (vlivem topení). O svou pokožku se tedy během zimy starám daleko více a hlavně, vybírám zcela jiné produkty pro péči, než třeba v létě. Základem pro mě je, aby dané produkty byly hypoalergenní, měly hutnější základ a dokázaly pokožku zklidnit.

Ve své recenzi vám představím své čtyři oblíbené a hlavně, osvědčené produkty, které jsou právě pro zimní péči o pokožku opravdu skvělé! Vyzkoušejte je – uvidíte, že vaše kůže se vám odmění krásným, hydratovaným a zdravým vzhledem.

Vyberte vhodný přípravek na sprchování! Pozor na „obyčejné“ sprchové gely, na mýdla – tuhá i tekutá také raději zapomeňte. Tyto přípravky kůži vysouší, což v zimě skutečně není žádoucí.

Daleko vhodnější jsou třeba sprchové oleje! Skvělý je Eucerin pH5 sprchový olej pro citlivou pokožku, je ideální pro celou rodinu – i pro děti od tří let. Olejový základ zabraňuje nadměrnému vysoušení pokožky, po použití je kůže hladká, vláčná a evidentně hydratovaná.

Super jsou i zklidňující složky, dexpanthenol, který zachovává přirozenou obranyschopnost pokožky.

Nezapomínejte na správnou péči pokožky i po koupání a sprchování! Místo tělového mléka vsaďte raději na tělová másla! Obsahují vyživující složky, pokožku intenzivně hydratují. Moje oblíbené je třeba Purity Vision BIO tělové máslo s vanilkou.

Obsahuje BIO bambucké máslo, které má zklidňující, vyživující a ochranné účinky a zabraňuje nadměrnému vysoušení pokožky. Díky extraktům z vanilkových lusků máslo nádherně voní.

Věnujte péči i pokožce vašich rukou. Právě na rukou kůže během zimy opravdu velmi trpí, kůže bývá suchá, může i svědit, pálit…

Proto zvolte vhodný krém na ruce, ideálně rovněž s obsahem přírodního másla, nebo oleje. Mám vyzkoušený L’Occitane Karité Hand Cream krém na ruce pro suchou pokožku. Krém obsahuje bambucké máslo, které je vysoce hydratační, mandlový zjemňující extrakt, kokosový olej a vitamín E.

A na závěr – můj nejprověřenější osobní tip! Carmex Classic hydratační balzám na rty! Možná už jste o tomto zázraku slyšeli, nebo jej dokonce požíváte – osobně neznám lepší balzám na rty! Dokáže velmi rychle ulevit popraskaným a suchým rtům.

Carmex obsahuje aloe vera a kakaové máslo, včelí vosk, vitamín E a také mentol, díky kterému je na rtech nesmírně příjemný. Carmex je dostupný i v mnoha vůních, typech, já miluji nejvíc tento, klasický. Vyzkoušejte!

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz