Zdravé uzeniny? Ve SKLIZENU ano!

Myslíte si, že pojmy „zdravý životní styl“ a „uzeniny“ jsou absolutně neslučitelné? Tak to jste na omylu:)

Také se snažíte žít zdravě, děláte pro to absolutní maximum a chcete to samé pro svoji rodinu? My obě tím, že máme už své rodiny a děti, bedlivě sledujeme vše, čím nastavit celkově našemu životní stylu co nejzdravější standard. A jeho největším dílem je samozřejmě stravovaní – chceme pro sebe a své nejbližší to nejlepší.

935897_496642303723289_395784847_n

V dnešní době je v oblasti stravovaní mnoho směrů (a každý z nich zaručeně tvrdí, že je tím nejlepším a nejzdravějším) – ať už mluvíme o vegetariánství, veganství, dělené stravě, RAW nebo BIO potravinách, bezlepkové stravě, atd… Je opravdu těžké se ve všech oblastech zorientovat a vybrat si to nejlepší. Nevím, jak to máte Vy – věřím, že každý má na tuto „problematiku“ svůj názor, ale já i Tereza jsme se vydaly tou cestou, že zařazujeme do našich jídelníčků vše, ovšem dbáme v první řadě na kvalitu potravin.

V potravinovém průmyslu je totiž dnes naprosto bežné přidávat do jídel různá dochucovadla, chemikálie – barviva, konzervanty, stabilizátory…zkrátka složky, které v jídlech našich předků, kdysi dávno, opravdu nebyly. Často byste se až divili (pokud tedy pozorně nečtete složení), jaké další látky byste našli v běžném pečivu, sýrech, jogurtech a uzeninách… A právě uzeniny – pokud tedy nakupujete v běžných řetězcích – jsou nejčastějším zdrojem těchto přídavných látek.

050kridlovicka-uzeniny-hhrGt8wESGPpBW6LcqMQ-1

Myslím, že už se v této době nějak všeobecně ví, že uzeniny nejsou zdravé. Ale je to vůbec takto obecně pravda? Ne kvůli obsahu tuku, ale právě kvůli těm všem dusitanům, solím, barvivám a dalším složkám, které mají k masu (které do nich HLAVNĚ patří) na míle daleko. Proto mnoho z nás od uzenin úplně upustilo – a já přiznávám, že jsem dlouhou dobu opravdu žádné salámy nekupovala. Prostě se uzeniny vůbec neslučovaly s mým postojem právě ke zdravému životnímu stylu. I když ruku na srdce, kdo z Vás nemá rád dobrou šunku, párky, klobásy, nebo třeba špekáčky opečené na ohni? I mně po nich bylo smutno:)

046kridlovicka-uzeniny-zZQ8YubJV98Z6vUJhNp9

Uzeniny jsem tedy na dlouhou dobu ze svého jídelníčku úplně vyřadila… Říkala jsem si, že než jíst všechny ty náhražky, tak raději nic. Ovšem asi před rokem jsem se k nákupu uzenin zase vrátila – a s zcela klidným svědomím.

049kridlovicka-uzeniny-qFQhYuLty1JFwK4WvqFJ

Objevila jsem totiž v Brně obchody SKLIZENO, ve kterých můžete s klidem v srdci koupit cokoliv – můžete si být totiž jisti, že jste si vybrali jen to nejlepší jídlo – bez zbytečných dochucovadel, barviv, konzervantů…zkrátka těch látek, které v jídle nemají co dělat.

Ale zpátky k uzeninám… Byly to totiž právě uzeniny, díky kterým jsem si obchody SKLIZENO tak oblíbila. Když jsem si zde totiž poprvé koupila třeba moji dnes tak oblíbenou medovou šunku, hovězí šunku, nebo pistáciovou Mortadellu, hned jsem věděla, že zde budu nakupovat dál. Protože tyto uzeniny byly hned při prvním ochutnání tak jiné, než jste zvyklí z běžných prodejních sítích. Byly plné chuti a chutnaly zkrátka „opravdově“. A o tom filozofie celé značky SKLIZENO je – potraviny tu jsou prostě opravdové! Šunky, i speciální – „jamon“, prosciutta, trvrdé salámy, dušená „masa“, klobásky (kterých je tu fakt obrovský výběr) chutnají absolutně bezkonkurenčně! Necítíte žádný nadbytečný obsah soli, převládá chuť masa, vůně koření… Zkrátka, takto to má být:) 

Všechny uzeniny, které SKLIZENO nabízí, obsahují vysoký podíl masa a jen naprosto nezbytný podíl aditiv. Proto tyto uzeniny můžu s klidným svědomím nabídnout i mým dětem, pro které jsou například běžné párky, šunky a salámy přímo zdraví škodlivé – právě kvůli dusitanový solím. Vynikající jsou také klobásky a špekáčky – už jsem je prověřila i na klasické opékání na ohni a vřele doporučuji, s běžnými špekáčky se opravdu nedají srovnat.

045kridlovicka-uzeniny-8N8PJSKAyfZQxj3C1XAV

SKLIZENO totiž prodává potraviny, které pochází od menších regionálních dodavatelů, farmářů a řezníků, kteří vyrábí své potraviny způsobem, kdy nepoužívají další zbytečná dochucovadla, konzervanty a náhražky. Všechny potraviny, které SKLIZENO do svých prodejen „pustí“, tak podléhají pečlivé kontrole složení. Vy si tak můžete být při nákupu jistí, že budete jíst jen to nejlepší:)

Na další dobroty ze SKLIZENA se můžete podívat do naší fotogalerie, ale věřte, musíte HLAVNĚ OCHUTNAT:) Poznáte ten rozdíl hned!:)

Přečtěte si starším články o obchodech SKLIZENO u nás na blogu – zde: SKLIZENO/Cool Brno Blog

 

V Brně najdete prodejny SKLIZENO na těchto místech:

SKLIZENO – BRNO, Josefská 14

SKLIZENO – BRNO, U RONDA, Křídlovická 47

SKLIZENO – BRNO, KAMECHY, Říčanská 970/23

SKLIZENO – BRNO, U SEMILASSA, Palackého třída 93

SKLIZENO – BRNO, Dvořákova 10

SKLIZENO – BRNO, Campus, Netroufalky 770

 

Kromě Brna má SKLIZENO své prodejny také v Praze a v Olomouci. Více informací naleznete na oficiální webu značky.

SKLIZENO – oficiální stránky: SKLIZENO / OFFICIAL WEB

SKLIZENO – FACEBOOK: SKLIZENO/FB