Zbrusu nový pohyblivý simulátor vrtulníku v centru Buď Pilot & pozvánka na Den otevřených dveří

O unikátním centru leteckých simulátorů Buď Pilot jsem vám na svém blogu už několikrát psala – zažijete zde opravdu nevšední chvíle, můžete totiž usednout do zcela autentických kokpitů několika letadel – coby pilot! „Proletíte“ se v druhoválečné stíhačce Messerschmitt Bf 109, v legendárním letounu Spitfire, vyzkoušíte, jaké to je ovládat ohromný Boeing 737MAX, zažijete vzrušující bitvu ve stíhačkách F-16 a F-18… A to zcela není vše! V centru Buď Pilot totiž právě otevírají nový pohyblivý simulátor vrtulníku s virtuální realitou! 

Prohlédnout a vyzkoušet si tento nový simulátor můžete již brzy, a to ve čtvrtek 17. listopadu, kdy se v centru Buď Pilot koná Den otevřených dveří! Otestovat tu můžete i další, výše uvedené simulátory a budete mít možnost koupit si i dárkové poukazy – Vánoce se blíží!
Víc info v následujícím článku – i se spoustou fotek!

Centrum leteckých simulátorů BUĎ  PILOT je skutečným unikátem! Najdete zde nyní už celkem 6 simulátorů, ve kterých se můžete “proletět”! A simulátory to jsou dokonalé, věrohodné, naprosto autentické. Zkrátka, buďte si jisti, že když do takového simulátoru usednete a odstartujete, neuvěříte, že nejste ve vzduchu.

Vyzkoušet tu můžete simulátory Boeingu 737MAX a také stíhačky F-16. A to není vše!
Dalšími simulátory jsou pak technicky dokonalá stíhačka F-18 a legendární letoun z 2. světové války jménem SPITFIRE! Loni zde představili i simulátor německé legendární stíhačky Messerschmitt Bf 109.  Na tomto stroji létala největší esa německé říše během 2. světové války a jedná se o nejvíce vyráběný stíhací letou na světě – dohromady jich bylo vyrobeno přes 33 000. 

Opravdu unikátní novinku v centru Buď Pilot ovšem uvádí letos, a to plně pohyblivý simulátor vrtulníku – i s virtuální realitou! Věřte, budete se cítit, jako byste seděli ve skutečném letounu!

Elektrická plošina se 6 nohami nabízí zdvih 60cm a náklony 30°, diky které ucítíte každou zatáčku a stoupání nebo klesání. Pro simulaci vibrací se pak používají speciální reproduktory, které simulují například vysunutí podvozku nebo klapek.

O neomezený výhled z kokpitu se postarají brýle pro virtuální realitu s pořádným rozlišením, takže není problém přečíst jednotilvé budíky v kokpitu ani najít nepřátelské letadlo na obloze. Samozřejmostí je plný 3D obraz.

Pro ovládání slouží univerzální knipl, pedály a plynová páka pro letouny a takzvaný kolektiv pro stoupání a klesání vrtulníku. Díky tomu je možné simulovat několik různých strojů aby si mohl vybrat každý. Před letem je možné vybrat si buď vrtulník, stíhačku nebo vrtulové letadlo a to jak ve vojenské verzi včetně použití zbraní a propracovaných misí, tak i v civilní verzi pro let kdekoliv na světě.

Přijďte si vyzkoušet tento nový pohyblivý simulátor a další stroje z nabídky Buď Pilot na Den otevřených dveří ve čtvrtek 17.11.2022 v čase 14:00-20:00.

Zároveň se budete moci instruktorů zeptat na vše, co vás zajímá a taky zjistit, jak probíhá let na simulátorech, nebo jak se stát pilotem. Po celou dobu bude rovněž možné zakoupit dárkové poukazy na jednotlivé lety.

Nový pohyblivý simulátor vrtulníku se v centru Buď Pilot také chystám brzy vyzkoušet – o své dojmy se s vámi moc ráda pak podělím!

Simulátorové centum BUĎ PILOT najdete v Brně, na adrese Úvoz 447/120.

ODKAZ: DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ V CENTRU BUĎ PILOT / událost na facebooku

ODKAZ: BUĎ PILOT / web
ODKAZ: BUĎ PILOT / facebook
ODKAZ: BUĎ PILOT / instagram