Zajímavý developerský projekt u Brna: Rezidence Bučovické terasy

Svůj prostor na mém blogu mají i zajímavé developerské projekty, přímo v Brně, nebo kousek odtud – věřím, že inspiraci v tomto směru někteří z vás také uvítají. ;) Jeden takový tip vám chci dát i dnes – nedávno jsem narazila na projekt „Rezidence Bučovické terasy“, který vzniká v krásné přírodě, u Brna – v Bučovicích. Mimochodem, skvělá dostupnost z Bučovic do Brna – vlakem odtud do centra Brna jen pouhých 30 minut – dělá tento projekt skutečně jedinečným… ;) Víc v následujícím článku:

Pokud je mezi vámi někdo, kdo aktuálně řeší otázku bydlení, věřím, že by vás následující informace mohly oslovit. Sama dobře vím, že najít v dnešní době místo, které by se mělo stát domovem, rozhodně není jen tak, zvláště, pokud máte již rodinu a myslíte i na to, v jakém prostředí budou vyrůstat vaše děti.

Jsem v tomto směru rozhodně zastáncem toho, že by děti měly vyrůstat na poklidném místě, ideálně tam, kde je na dosah příroda, ovšem i potřebné služby. Důležité je rozhodně i to, zda je v blízkosti domova škola, obchody, MHD… Bonusem navíc je pak rozhodně blízkost velkého města, které může být zásadní z hlediska zaměstnání.

Všechna tato kritéria splňuje zajímavý developerský projekt, o kterém vám chci dnes napsat. Jmenuje se „Rezidence Bučovické terasy“ – a jedná se o dva bytové domy s nabídkou 57 bytových jednotek. Za pozornost pak stojí zejména ty bytové jednotky, které mají i velkoryse řešené zahrady. Samozřejmostí jsou i částečně zastřešená parkovací stání pro rezidenty a kolárna.

Celý koncept tohoto projektu je ideální jak pro život mladých lidí, tak i pro rodiny s dětmi, nebo seniory.

Rezidence je umístěna na kopci mírně nad horizontem zástavby města – byty tak nabízí výborné světelné podmínky a také přímý výhled na historickou dominantu Bučovic, renesanční zámek z druhé poloviny 16. století. Nedaleko bytů pak leží Ždánický les, obyvatelé bytů tak mají panenskou přírodu skutečně na dosah.

I samotná lokalita tohoto projektu je výborná! Pokud jste vázáni v jakémkoliv slova smyslu na Brno, tak právě sem to máte z Bučovic skutečně kousek, a to asi 27 km – což je vzdálenost, která se dá výborně zvládat jak autem, tak i vlakem, nebo autobusem. Mimochodem, právě vlakem trvá cesta z Bučovic do centa Brna jen pouhých 30 minut.

V Bučovicích a okolí najdete vše, co ke spokojenému životu můžete potřebovat – ať už to jsou místa v přírodě, ideální na procházky, výjížďky na kole, nebo sportovní areály přímo v Bučovicích.  V rámci sportovního areálu využijte fotbalové a volejbalové hřiště, k dispozici vám je i letní koupaliště, krytý bazén a zázemí místního baseballového klubu s desítkami let tradice.

Kromě sportovních aktivit si v Bučovicích přijdou na své i milovníci památek a kultury. Město totiž oplývá dlouhou a zajímavou historií, kterou dokládá budova barokní radnice, kostel Nanebevzetí Panny Marie i památkově chráněný židovský hřbitov. V rámci té nejvýznamnější stavby – zámku vystavěného ve stylu italské renesance – jsou přístupné nejen prohlídkové okruhy, ale i mnohé výstavy. Velké oblibě se těší letní kino, konané v přilehlé zahradě a již tradiční zámecký košt vín. O bohaté volnočasové vyžití obyvatel navíc pečují i místní kino a kulturní centrum, která pořádají nejrůznější koncerty, přednášky a festivaly.

Bučovice jsou pak samozřejmě skvěle vybavené i v rámci služeb – nechybí zde obchody a restaurace, kam si můžete zajít na dobré jídlo. Ty v centru najdete spolu s bankovními pobočkami, poštou, poliklinikou, lékárnami i plně funkčním vzdělávacím systémem pro vaše děti. O ty je postaráno prostřednictvím šesti mateřských škol, dvou základních škol a gymnázia s obchodní akademií. Širokou nabídku zájmových kroužků pak zprostředkovávají dům dětí a mládeže a základní umělecká škola.

Zkrátka, za mě je svou polohou Rezidence Bučovické terasy skutečně skvělým místem pro spokojený, plnohodnotný život ve všech ohledech. Tak pokud hledáte svůj nový domov – mrkněte na právě na tento projekt, třeba si vás získá! ;)

ODKAZ: REZIDENCE BUČOVICKÉ TERASY / web