Vyzkoušejte – exotické složky v kosmetice!

I ve světě kosmetiky se vývoj neustále ubírá kupředu – a objevují se stále nové, zajímavé účinné látky a složky, které jsou naší pokožce prospěšné. Právě tyto méně obvyklé, ovšem velice efektivní složky v některých kosmetických produktech, vám chci představit i ve své dnešní kosmetické recenzi. Věděli jste, že opravdu přínosné pro pleť mohou být šnečí extrakt, včelí jed, ovoce acai, zelený čaj…? Čtěte dál, dozvíte se víc. ;)

Dámy, určitě máte o mnohých, dnes často používaných účinných látkách v kosmetice přehled. Jistě víte, že pro pleť jsou například velice přínosné kyselina hyaluronová, různé podoby kolagenu, retinol, aloe vera… Nicméně, také ve světě kosmetiky se vývoj a věda neustále posouvají kupředu a objevují se nové, ne tolik známé účinné složky, které s naší pletí dokáží doslova až zázraky.

A právě tyto „nové účinné složky“ vám chci představit i ve své dnešní recenzi.
Je pravdou, že tedy některé z těchto účinných látek mohou už svým samotným názvem nahánět trochu obavy, ale věřte, fungují skvěle a není se čeho bát.

Například – víte, že dokonale efektivní je pro naši pleť šnečí extrakt? Já se s touto účinnou látkou v kosmetice setkala asi před dvěma lety, kdy jsem cestovala po Číně a v místních obchodech jsem si koupila pár neobvyklých a místních kosmetických produktů. Byly mezi nimi i plátýnkové masky, právě s obsahem šnečího extraktu. Z účinku těchto masek jsem byla přímo nadšená! Pleť po nich neuvěřitelně omládla, byla pevná, hladká, vypadala dokonale…

Tenkrát jsem právě tyto masky nakoupila a dovezla je domů i svým kamarádkám – a i těm se velmi osvědčily.
Dnes si celou řadu kosmetických produktů právě se šnečím extraktem můžeme koupit i u nás – super výběr je na Notino.cz.

Já odtud vyzkoušela krém Holika Holika Prime Youth Black Snail – jedná se o vyživující krém na pleť, jehož primárním cílem je pleť obnovit, omladit. Krém zlepšuje celkovou pružnost pokožky, vypíná kontury, eliminuje pigmentové skvrny a zlepšuje texturu (hutnost) pokožky.

Mimo šnečí extrakt pak tento krém obsahuje i další zajímavé exotické složky, například perlový výtažek, který pokožku rozzáří, aloe vera pak pleť hydratuje, bambucké máslo vyživuje. Pleť je po tomto krému nádherná!

Další exotické složky v kosmetice, které můžete vyzkoušet, pak jsou například hadí, či včelí jed – i to zní velmi neobvykle, ale věřte, efekt může být perfektní!

Pokud dáte raději přednost rostlinným složkám, pak se vám skvěle mohou osvědčit produkty s obsahem zeleného čaje, aloe vera, granátového jablka, ječmene, papáji, nebo s obsahem ovoce acai, či s kokosovým extraktem.

Právě výtažky z kokosu obsahuje i oční odličovač Physicians Formula Coconut. Sama právě kokos miluji, ve všech formách a podobách. Miluji jeho chuť i vůni a moc ráda si kokos užívám právě i v kosmetice.

Tento jemný kokosový odličovač očí skvěle odlíčí oči, a to dokonce i voděodolnou řasenku. Je ideální i na citlivé oči – což mohu sama potvrdit, moje oči trápí časté alergie a právě sklon ke zvýšené citlivosti mám velký. V případě tohoto odličovače zcela bez problému.

A posledním produktem, který vám chci ve své recenzi představit, je úžasná Ziaja Acai Berry tělová pěna. Jedná se o vysoce hydratační pěnu na pokožku celého těla. Pěna obsahuje výtažky z ovoce acai – to pleť intenzivně hydratuje po dlouhou dobu.

Dokonalá je i osvěžující vůně – mimochodem, na léto skvělý produkt!

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz.