Vysvědčení se blíží – tip na skvělý dárek pro děti!

Za pár dnů děti dostanou své pololetní vysvědčení – a já mám pro vás tip na hezký dárek, který se právě coby odměna za vysvědčení opravdu hodí! Darujte dětem hezkou knížku, je to přesně ten ideální tip dárku, který děti bude bavit a zároveň je motivuje, rozvíjí jejich fantazii a jazykovou vybavenost. Jakou knihu pořídit? Zkuste skvělou publikaci Zahrada a legenda o zachránci od brněnského autora Harnacha! Mí synové dostali právě tuto knížku k Vánocům a oba jsou z ní přímo nadšení. :) Víc informací v následujícím článku…

Sama jsem zastáncem takových dárků, které děti nejen potěší, ale zároveň je i posouvají ve vývoji. A přesně tento typ „edukativního dárku“ jsou i knihy! Vést děti ke čtení bychom měli už od útlého věku, což je, přiznám se, v dnešní do velké míry digitální době trochu problém. Děti jsou zvyklé číst obecně velmi málo, vidím to i u svých synů, kdy je ke čtení musím často doslova „přemlouvat“. Je dobré jít dětem i příkladem – když uvidí, že čtete i vy, rodiče, samy pak po hezké knize sáhnou rádi.

Osobně knihy a čtení miluji, už od raného dětství. Čtu kdykoliv mám volnou chvíli, četba je pro mě příjemným únikem z reality, odpoutáním od každodenního shonu. Na knihách je – proti třeba filmům – úžasné, že si příběh sami představujete. Hlavní hrdinové, jejich podoba, prostředí, atmosféra daných chvilek…to vše je jen na vaší fantazii. A to na knihách miluji!

Naučte děti také číst, je to opravdu skvělé. O tom, že četba také rozvíjí slovní zásobu, fantazii, kreativitu…vám psát určitě nemusím. :)

Abyste děti k četbě upoutali, chce to vybrat takovou knihu, která je nadchne. A přesně taková je i Zahrada a legenda o zachránci od brněnského autora Jiřího Harnacha, který vystupuje pod uměleckým pseudonymem „Harnach“.

Harnach je aktivní v umělecké sféře již mnoho let, kdy působil od mládí jako herec MdB, skladatel, nebo stand-up komik. Kniha Zahrada a legenda o zachránci je jeho knižní prvotinou, zároveň se jedná o první díl ze série Zahrada.

Autorem nádherných komixových ilustrací v knize je rovněž Brňák, Jan Optik Duchoň, který má opět zajímavou uměleckou historii, působil dokonce jako sprejer, grafik, je rovněž spolumajitelem tetovacího studia.

Kniha Zahrada a legenda o zachránci je dokonce svým žánrem pojata jako „dětský thriller“ – děti tedy mohou očekávat pořádnou dávku napětí a adrenalinu – a o to víc je kniha rozhodně bude bavit. :)

Kniha je vhodná pro starší děti, od cca 8 let věku. Je to napínavý příběh o chlapci Martym, který při svých toulkách městem objeví tajuplnou zeď, ke které se začne – pro něj z neznámého důvodu – stále vracet. Zeď skrývá tajemství, obklopuje zahradu a prastarý zahradní národ.

Marty se za zvláštních okolností dostane dovnitř zahrady, kdy se spustí tok neuvěřitelných událostí, které ovšem pro Martyho, ale i jeho sestru Tezu, znamenají i velké nebezpečí.

Moje oba syny (9 a 12 let) kniha nadchla, kluci ji dostali k Vánocům a dle jejich slov byla perfektní! Za což jsem sama moc ráda, každá přečtená kniha u nás rovná se velkému úspěchu. :) Takže – můj tip na dárek pro děti za vysvědčení je rozhodně právě tato knížka!

Kde knihu Zahrada a legenda o zachránci koupíte?

Mrkněte na web www.seriezahrada.cz, kde si knihu můžete objednat.
Knihu Zahrada a legenda o zachránci koupíte také ve všech eshopech (např. ZDE), k dostání je i v kamenných obchodech. Více informací pak najdete na stránkách www.seriezahrada.

ODKAZ: SERIE ZAHRADA / web
ODKAZ: SERIE ZAHRADA / facebook