Pozvánka pro gurmány! Speciální akce & menu v Monte Bú a v Pivnici U Kohoutů!

Mám pro vás článek s inspirací na gurmánské akce a speciality, které si nyní, až do konce ledna, můžete dát ve dvou oblíbených brněnských restauracích – v restaurantu & steakhouseu Monte Bú a také v Pivnici U Kohoutů. Ač jsou oba podniky svou koncepcí i nabídkou trochu jiné, jedno je spojuje – oba patří pod síť Con Gusto Brno, proto vám o nich napíši i v rámci jednoho článku. V obou restauracích probíhají do konce ledna opravdu velmi zajímavé a speciální akce, kdy jsou v nabídce netradiční a skvělá jídla! Vyzkoušela jsem, ochutnala – a mohu jen doporučit! Čtěte dál!

Sama jsem velký gurmán, miluji dobré jídlo a zejména to exotické, netradiční a u nás třeba ne tolik známé. I proto mě zaujaly právě dvě speciální lednové akce, které aktuálně probíhají ve dvou oblíbených brněnských podnicích, v restaurantu & steakhouseu Monte Bú a také v nové Pivnici U Kohoutů! Obě restaurace jsem navštívila, jídla ochutnala – a mám pro vás osobní reportáž se svými dojmy!

Začnu v Pivnici U Kohoutů! Jedná se o nový podnik v „rodině“ Con Gusto Brno a mohu říct, že jsem si jej už při první návštěvě loni zamilovala. Ač se jedná o „pivnici“, je to místo opravdu na úrovni. Prostory jsou čisté, světlé a zcela zrekonstruované. Vládne zde příjemná a pohodová, uvolněná atmosféra, zkrátka vám tady bude dobře a určitě se budete i rádi vracet. :)

To hlavní, opravdu skvěle tady vaří! Jídelní lístek má pestrou nabídku, ze které není těžké si vybrat, nechybí i oblíbené české klasiky, dětská jídla a přes obědy samozřejmě i obědová menu.

I v této restauraci, pivnici, probíhají zajímavé gurmánské akce, kdy jsou v nabídce zajímavá jídla. Tou aktuální jsou speciality z Rakousko – Uherska! Jsou to jídla, která jsou mnohá dnes už v zapomnění, ovšem dříve se těšily nesmírně oblibě.

A věřím, že mnohé z nich budete dobře znát, nebo i vaši rodiče, prarodiče.

Co si v rámci Rakousko – Uherských specialit v Pivnici U Kohoutů dáte?
Coby předkrm se podává kachní galantina, což je kachní roláda plněná masovou fáší.

Polévka – bouillon s jaterním svítkem, tu jsem zde ochutnala také já. Jedná se o velmi silný vývar s více druhy masa a jaterním svítkem. Pokud máte rádi vývary, tento rozhodně ochutnejte, je poctivý a vynikající!

V rámci hlavních chodů pak můžete vybírat ze známého Tafelspitzu, který se zejména v Rakousku podává dodnes! Dále v nabídce najdete hovězí roštěnou Esterházy – tu jsem si dala já, výborná! Je měkká, výborně ochucená, s pečenou kořenovou zeleninou a opečenými bramborami.

Další hlavní jídla pak jsou telecí jatýrka na bílem víně, smažené bramborové pirohy. Coby dezert pak oblíbené bramborové škubánky!

V Monte Bú pak v lednu probíhají „asijské dny“ s menu Asia Fusion. Pokud milujete asijskou kuchyni a vyhlášené asijské speciality, určitě se právě do Monte Bú zastavte!

Já neodolala a z tohoto menu ochutnala hned tři jídla, asijská jídla jsou moje nejoblíbenější!

Na speciálním „asijském menu“ najdete coby předkrm tartaki z hovězí svíčkové s ponzu omáčkou a fermentovanými ředkvičkami. Je to taková „asijská verze tataráku“, ovšem opravdu skvělá! Mně chutnalo toto jídlo moc. :)

Polévka je samozřejmě jak jinak, než populární Tom Gha Kai s kokosovým mlékem, krevetami, thajskými bylinkami… Výborně dochucená, sytá.

Hlavní jídla – vybrat si můžete mezi dvěma specialitami, buď libový vepřový bůček s koriandrem a rýží, nebo grilovanou chobotnici s ponzu omáčkou. V mém případě byla volba zcela jasná – chobotnici si dávám vždy, když mám tu možnost.

Tato byla vynikající, oceňuji, že byla opravdu měkká, dobře připravená. A velmi zajímavé bylo i chuťové spojení omáčky, přílohy a wakame řas!

Dezert je pak Banh Gan – kokosový krém s mungo klíčky.

Nezní to skvěle? Věřím, že vás budou inspirovat i mé fotky – stavte se do obou výše uvedených restaurací a nenechejte si speciální menu ujít!

Monte Bú restaurant a steakhouse najdete na Údolní 76 v Brně.

ODKAZ: MONTE BÚ RESTAURANT A STEAKHOUSE / web
ODKAZ: MONTE BÚ RESTAURANT A STEAKHOUSE / facebook
ODKAZ: MONTE BÚ RESTAURANT A STEAKHOUSE / instagram

Pivnici U Kohoutů najdete na Libušině třídě 905/6a, v prostorách bývalé Montány.

ODKAZ: PIVNICE U KOHOUTŮ / web
ODKAZ: PIVNICE U KOHOUTŮ / facebook

ODKAZ: PIVNICE U KOHOUTŮ / instagram

 

ODKAZ: CON GUSTO BRNO / facebook
ODKAZ: CON GUSTO BRNO / instagram