Vynikající středomořská kuchyně v centru Brna – restaurace Tefiti!

Kam v Brně na vynikající a čerstvé ryby, plody moře, skvěle připraveného humra a další speciality středomořské kuchyně? Za sebe bych vám určitě doporučila restauraci TEFITI – tu najdete v samém srdci Brna, na Zelném trhu 4. Restaurace má příjemnou, rodinnou atmosféru a to hlavní – výborně zde vaří! Ryby a plody moře mají ve špičkové kvalitě, navíc tu máte možnost ochutnat i pravé italské těstoviny, risotta, nebo zajímavé dezerty a zmrzliny vlastní výroby – v opravdu netradičních chutích. Víc v mé následující reportáži.

Středomořská kuchyně je mi osobně velice blízká, miluji právě ryby, plody moře v nejrůznějších úpravách – a kdykoliv mám tu možnost, ráda si je dám. V Brně možností, kde si dát skvělá středomořská jídla, tak, jak to známe ze zahraničních dovolených, moc není – ovšem pokud půjdete na oběd či večeři právě do restaurace Tefiti, chybu rozhodně neuděláte.

Já už vám v minulosti právě o této restauraci psala, mám to zde ráda, jednak pro příjemnou a pohodovou atmosféru, která tu vládne a pak samozřejmě i pro špičkovou kvalitu jídel. Tady opravdu zavzpomínáte na dovolenou – respektive, jako na dovolené se tu můžete přímo cítit!

Restaurant Tefiti se nachází v divadelní budově, která je vůbec nejstarší ve střední Evropě – což už samo o sobě je velmi zajímavé. Prostory restaurace na vás dýchnou elegancí, kultivovaností, tradicí, jsou v duchu středomořského stylu, příjemné, čisté, světlé…

Nyní v létě, když to počasí dovolí, můžete posedět i na krásné, velké zahrádce, odkud můžete sledovat dění Zelného trhu.

Co se pak nabídky týká, jídla jsou tu v koncepci středomořské kuchyně. Máte možnost ochutnat čerstvé ryby, plody moře, připravují zde také humry, v jídelním lístku nechybí zajímavé úpravy těstovin, italská risotta, maso… Ochutnejte i dezerty, sorbety, nebo jejich zmrzliny vlastní výroby!

Konkrétně zmrzliny si tu můžete dát vskutku netradiční – vyzkoušet můžete třeba sépiovou zmrzlinu s mákem, krevetovou s pomerančem, zmrzlinu „quattro formaggi“…  Zmrzliny vyrábí bez dochucovadel, z kvalitních surovin.

Zpátky k nabídce ryb a mořských plodů – v té je Tefiti řekla bych v ohledu Brna skutečně bezkonkurenční! Právě ryby i plody moře často dováží přímo ze Sardinie, můžete si být jistí opravdu špičkovou kvalitou.

O aktuální nabídce čerstvých ryb vás vždy informuje obsluha – mívají zde i různé speciality, které nejsou zahrnuty v rámci jídelního lístku.

Mezi tyto speciality patří rozhodně i humr – toho jsem tu ochutnala nedávno i já a byl naprosto fantastický! S italskými těstovinami „linguine“, celé to bylo výborně ochucené.

Během týdne zde můžete využít i týdenní nabídky, která zahrnuje vždy několik jídel – nechybí mezi nimi jídlo s mořskými plody, těstoviny…

Mimo to, v Tefiti se konají i zajímavé gastronomické akce, degustační večery s vinným párováním – kdy máte možnost ochutnat mimo skvělá jídla i zajímavá vína, z italských i českých vinařství.

Zkrátka, v restauraci Tefiti máte skvělou příležitost “ochutnat kousek Itálie” – na takové úrovni, jak jsme právě v Itálii zvyklí.

Restauraci Tefiti najdete na Zelném trhu 4.

ODKAZ: RESTAURANT TEFITI / web
ODKAZ: RESTAURANT TEFITI / facebook
ODKAZ: RESTAURANT TEFITI / instagram