Virtuoska Vanessa-Mae vystoupí 16. října v Brně!

Světově proslulá a neobyčejně nadaná virtuoska Vanessa-Mae si svým uměním podmanila české publikum. Nebývalý zájem o její koncerty přiměl management přidat k podzimním halovým vystoupením v Praze a Ostravě i brněnskou zastávku. Na co se můžete těšit? Dozvíte se v dnešním článku:

Poté, co ji osobně pozval profesor Lin-Yao-Jin, odcestovala 8-letá Vanessa na konzervatoř v Pekingu. Látku, která se obvykle přebírá tři roky, zvládla jako holčička za pár měsíců. Po návratu do Evropy se jí dostalo dalšího kvalitního vzdělávání pod vedením různých houslových mistrů a už jako desetiletá debutovala po boku Britské filharmonie.

Ve věku dvanácti let už měla na kontě tři alba, kde se prolínaly Mozart s Čajkovského, ale i Beatles s Gershwin. Toto bylo období, kdy už Vanessa prohlašovala, že bude hrát cokoliv, co se jí bude líbit. Je jedno, jestli to bude Beethoven, Mozart, Michael Jackson, Beatles či Paganini. Měla je všechny ráda stejně. Vanesse se možná i díky tomu podařilo v lidech vzbudit nový zájem o housle a dodat jim potřebnou dávku image.

Vanessa Mae se stala rychle známou a získala neuvěřitelnou popularitu a úspěch. Vysloužila si přívlastky jako „fenomén 90. let“, „narozená s houslemi“, „zázračné dítě“ atd. Je častým hostem televizních a rádio programů. Její hudbu můžete slyšet v mnoha filmech jako například Alexandr Veliký, Mulan a také při světových sportovních akcích.

„Miluju hudbu ve všech jejích podobách. Klasika, to jsou pro mě emoce, pop je zase živoucí,“ prozradila Vanessa, která prý kvůli trémě kdysi lpěla na nejrůznějších pověrách, mezi něž patřilo například lití čerstvé vody na podlahu.
„Člověka to ale ještě víc znervózňuje, takže už jsem se podobných rituálů zbavila, přiznává Vanessa Mae, která během show chodí hrát sóla mezi diváky.

Umělkyně prodala přes 10 milionů desek ve více jak 100 zemích světa. Své první album nahrála v 11 letech a stala se nejmladší studentkou londýnské Královské hudební akademie. Od šestnácti let míchá styly. Průlom znamenala deska The Violin Player z roku 1995. Díky Vanesse Mae mohly miliony fanoušků MTV objevit například Bachovy fugy. Svou popovou interpretací vážné hudby oslovuje miliony fanoušků a popuzuje konzervativní zastánce staré dobré klasiky. „Pokaždé chci ukázat, co všechno dokážou housle. Do České republiky přivezu své oblíbené kousky z minulosti,  také několik písní, které hraji jen vzácně azároveň odhalím připravované hudební novinky.