Velká recenze deodorantů!

Deodorantům, tak těm jsme se v našich kosmetických recenzích ještě nevěnovaly:) A přitom se jedná o naprosto zásadní produkty, které máme doma všechny, že jo?:) Deodorant je totiž už hezkou řadu let (díky Bohu:)) snad tou nejdůležitější beauty věcičkou, bez které se prostě neobejdeme:) Takže dnes to bude – o deodorantech!

Na trhu je deodarantů fakt strašně moc. V drogeriích přímo plné regály a není jen tak se vyznat v tom, který je fakt dobrý, hezky voní, je zdravý a hlavně – je účinný. O účinosti to totiž u deodorantů je. Pokud už po hodince od aplikace cítíte, že jste cítit, je to prostě průšvih:) Správná dáma si totiž takovou katastrofální neřest, jako je „být cítit potem“, prostě nemůže dovolit:) 

Proto jsme se obě dvě rozhodly, že Vám představíme takové deodoranty, se kterými máme dobré zkušenosti. Obě se snažíme vybírat takové produkty, které jsou nejen účinné, ale které zároveň neobsahují přemíru chemikálií, které sice onu účinnost posiluji, ale za to vůbec neprospívají našemu zdraví. Upřímně – já se třeba snažím vyhýbat tuhým deodorantům, protože naprostá většina z nich obsahuje tzv. aluminiové soli, o kterých se dokonce jednu dobu vedly diskuze, že jsou karcinogenní. Nevím, do jaké míry je tato informace zaručená, nicméně tuhým deodorantům se vyhýbám, volím raději „kuličku“. Ale dost řečí okolo, tady jsou naše TOP voňavé produkty:

1. ALVERDE, Deo Roll-On, vůně máta a bergamot

Mám ráda přírodní kosmetiku – a přesně taková je značka ALVERDE. Její produkty jsou bez zbytečné chemie a slibují účinnost. V případě této deo kuličky mě dostala i nádherná vůně – máta a bergamot. Miluji všechny exotické vůně – a právě taková tato je. Tento deodorant je vhodný i pro velmi citlivou pokožku, takže se nemusíte bát případné reakce, snášen je opravdu úplně v pohodě. Vůně je celkem silná, což mi ale nevadí. Konzistence jemná, krémová – bílá – musíte tedy při oblékání dávat pozor na bílé obtisky. Jediné, s čím mám lehký problém, je účinnost – rozhodně to není deodorant na celodenní aktivitu, je potřeba aplikaci opakovat. Jinak ale nemám výhrady. Super je i cena, cca 75,-

Koupíte v každé DM Drogerii.

Photo 17.02.15 20 47 05

2. BIODERMA, Sensibio Déo

S tímto deodorantem mám zatím jen ty nejlepší zkušenosti. Krásně voní, je naprosto spolehlivě účinný a přitom je „zdravý“ – šetrný i k citlivé pokožce a neobsahuje žádné škodlivé látky. I při jedné aplikaci během dne zaručuji skvělou účinnost (slibuje se 24 hodin), super také je, že tento deodorant nezanechává bílé stopy, nemusíte se tedy bát obtisků na oblečení. Parfemace je velmi jemná, symbolizuje pro mě čistotu, rozhodně není na obtíž. Vhodný i při intenzivní námaze, je na něj opravdu spoleh. Další z věcí od Biodermy, která rozhodně nechybí u mě doma:)

BIODERMU seženete v Brně v Chytrých lékárnách.

ODKAZ: BIODERMA ČESKÁ REPUBLIKA/facebook

ODKAZ: Chytrá lékárna/web, Chytrá lékárna/facebook

Photo 17.02.15 20 48 00

Tereza vyzkoušela další deodoranty: na rozdíl od Míši víc používám tuhé deodoranty, nebo deo krémy. Kuličky moc nemusím…

3. Balea, Sensitive DEO KRISTALL

Nedávno jsem v DM drogerii objevila tento tzv. deo kristal. Celkem mě zaujal, takže jsem neváhala a vyzkoušela. Jde vlastně o tvrdý krystal, který funguje na základě toho, že ho před použitím navlhčíte vodou a 2-3x potřete pokožku. Je bez jakékoliv parfemace. Vhodný tedy  pro citlivou pokožku  a pokožku náchylnou k alergiím. Neobsahuje alkohol, parfém, ani barvící a konzervační  látky. Na mě moc nefungoval, přece jen mám radši aspoň jemňoučkou vůni. Ale věřím, že na někom, kdo nemá moc problémy s pocením, fungovat bude.

Baleu seženete ve všech DM drogeriích.

image

4. Aloe deodorant stick, Forever Living products

Tuhý, výborný deodorant, který má víceúčelové využití. Obsahuje gel aloe vera, takže ideální i na citlivou, oholenou pokožku. Tento deodorant dokáže zklidnit i podrážděnou pokožku. Neobsahuje žádné drsné antiperspirační hliníkové soli. Nemusíte se bát skvrn na šatech, je průhledný a má příjemnou vůni. Já ho používám třeba i na štípance. Krásně pokožku zklidní. Funguje celkem dost spolehlivě, a to i při sportu.

Kupuji ho v Ladies Gym studiu.

image

5. Dove, Maximum Protection

Deodoranty ve formě krému mi vyhovují asi nejvíc. A to je případ Dove deodorantu, který momentálně používám. Určitě znáte charakteristickou, čistou vůni Dove, po které voní i tento deo krém. Navíc obsahuje 1/4 hydratačního krému, takže zanechává pokožku zklidněnou a hebkou. Pro maximální účinek se deo krém aplikuje před spaním. Můžete ho používat ovšem i ráno a funguje i po sprchování. Prostě vydrží fakt dlouho… Pro mě zatím jeden z nejvíc účinných deodorantů, poskytuje opravdu silnou ochranu před potem.

Kupuji opět v DM drogerii, ale určitě ho seženete ve všech drogerkách.

image