Věděli jste, že Brno má fakt boží suvenýry? ;)

Jako, můžu vám říct, že čím víc Brno poznávám, tím víc mě baví… :) Fakt, celkově mi přijde atmosféra našeho města uvolněná, vtipná, jedinečná. Přesvědčuji se o tom skutečně snad na každém kroku – a naposledy jsem obdivovala brněnské suvenýry, které můžete koupit v novém Informačním centru TO JE Brno na Panenské. Suvenýry jsem vám už představila i na Facebooku blogu – dnes mám pro vás víc fotek a hlavně, taky víc informací.

Obecně jsem suvenýry vázané k nějakému městu brala vždycky jako „nehezké, často až kýčovité“ věci, které postrádaly jakýkoliv vkus, design, umění, zkrátka cokoliv, co by je dělalo jedinečnými.
U nás, v Brně, jsem se ale nedávno přesvědčila o tom, že i suvenýry s vazbou ke konkrétnímu městu, mohou být krásné, designové, vtipné a hlavně, opravdu o ně můžete stát – a to i aniž bychom byli nějací velcí „patrioti města“… :)

Jak jsem už uvedla, Brno mě prostě baví – a to i suvenýry, které nabízí. Mají nápad, vtip, a to se mi líbí – jakoukoliv vlastní invenci dokážu ocenit v každé oblasti.

Opravdu velmi širokou nabídku brněnských suvenýrů jsem nedávno omrkla v nově otevřeném Informačním centru TO JE Brno, které najdete na Panenské 1, v přízemí nohého parkovacího domu Domini. Na jeho realizaci spolupracoval TIC s Brněnskými komunikacemi a Ateliérem Hrůša.

Náplní tohoto infocentra je pomoc obyvatelům a návštěvníkům, aby se ve městě cítili jako doma „Chápeme Brno jako velkoměsto, ve kterém se člověk zároveň snadno cítí jako doma. TO JE Brno vystihuje charakter města, svým konceptem je tu pro všechny, ať už jste v Brně jenom na skok, nebo v něm žijete,“ říká Jana Janulíková, ředitelka TIC BRNO.

Infocentrum TO JE Brno je krásný moderní prostor, který poskytuje návštěvníkům komplexní služby. A tak si kromě tipů na návštěvu památek a výletů do okolí, můžete v TO JE Brno odskočit na WC, dobít si mobil, počkat na schůzku, prolistovat si aktuální turistické tiskoviny a hlavně si prohlédnout a koupit designové dárky. TO JE Brno je samozřejmě příjemným prostředím, kde vám rádi v několika jazycích poradí, jak si užít brněnskou pohodu.

V běžném denním režimu jsou nyní v provozu TIC BRNO po celý rok pět informačních center. TO JE Brno v Panenské ulici, IC pod krokodýlem v Radnické ulici, IC na hradě Špilberk, IC na letišti Brno Tuřany a IC na Hlavním nádraží Brno. V letní sezóně můžou návštěvníci využít infocentrum Brno je zlatá loď na Brněnské přehradě u přístaviště. K dispozici jsou také Tourist Friendly Pointy, partnerská síť míst, kde návštěvníkům města poskytnou základní informační servis, free wifi, důležité tiskoviny a mapy.

V Informační centru TO JE Brno jsem vám nafotila zmiňované, krásné suvenýry – nádherné jsou třeba tyto sukně od Pecka Fashion Design – téma folkloru v novém moderním zpracování.

Krásné jsou i věci s motivy Leoše Janáčka. Autor liščího motivu je uznávaný grafik Martin Hrdina, kolekce obsahuje několik předmětů (blok, tužky, vizitkář, …)

Kolekce Brno na koni: autorská kolekce od Naše triko, velmi kvalitní materiály a zpracování.

Zlaté hrnky jsou vlastní kolekce TICu, český porcelán se zlatou siluetou města, na malou i velkou kávu.

Zlatá loď: Brno je Zlatá loď – letní kolekce na přehradu a obecně letní radovánky (zahrnuje jojo, pláštěnku, hru lodě…).

Krásný je i kaleidoskop – nabízející mnoho pohledů na Brno :-)

Nesmí chybět ani klíčenka s motivem brněnského orloje – vytvářela se asi 4 měsíce, než vznikl tvar nejlépe padnoucí do kapsy… :)

Jak se brněnské suvenýry líbí vám? Prohlédněte si i mnohé další detailně také ve fotogalerii.

Suvenýry můžete zakoupit také přes eshop – viz odkaz: ESHOP TIC BRNO

ODKAZ: TIC BRNO / web
ODKAZ: TIC BRNO / facebook