Představuji: běh TRIEXPERT Vokolo priglu!

7. října nás v Brně čeká již 8. ročník oblíbeného běžeckého závodu „Vokolo priglu“, který pořádá TRIEXPERT! Běháte rádi? Pak si přečtěte můj rozhovor s Mgr. Petrem Božkem, ředitelem závodu, věnovaný právě této události. Závod bude totiž opět stát za to!

Běháte rádi? Pak musíte vědět o jedné z největších běžeckých událostí, která se koná už za několik málo týdnů – o závodu TRIEXPERT Vokolo priglu! Závod se poběží 7. října a jak už jeho název vypovídá, trať vede kolem Brněnské přehrady, což už samo o sobě dává tomuto běhu jedinečnou atmosféru, podmíněnou zdejší kouzelnou přírodou.

Trať závodu je výjimečná tedy jak svoji délkou – 14,1 kilometrů, ale také charakterem krajiny, ve které se poběží – 1/3 tratě je po zpevněné komunikaci, která pak přechází do lesní přírodní pasáže chráněné krajinné oblasti – závodníky čekají i náročnější a adrenalinové pasáže.

Závod TRIEXEPERT Vokolo priglu je postavený na profesionální organizaci a na vynikající sportovní úrovni – všichni, kdo se jej zúčastní, se mohou těšit na jedinečný zážitek – tak, jak tomu ostatně bylo i v předchozích letech.

Jaký bude letošní ročník a na co přesně se mohou závodníci těšit? Na to i na mnohé jiné jsem se zeptala ředitele závodu, pana Mgr. Petra Božka.

Dobrý den, 7. října se v Brně poběží již 8. ročník závodu „Vokolo priglu“ – prosím, mohl byste nám tento závod úvodem stručně představit?
„Běží“ o běžecký závod kolem Brněnské přehrady aneb „Betálnej tiple Vokolo Priglu“. TRIEXPERT Vokolo priglu je krásné běžecké klání kolem dokola našeho Brněnského móře. Jde o takové podzimní rozloučení s běžeckou sezónou.

Pro koho je tento závod určený – kdo se může přihlásit? Jsou nějaká omezení, například věková?
Přihlásit se může naprosto každý bez rozdílu věku a výkonnosti. Jediným limitem je spodní věková hranice 15ti let. Ale i zde udělujeme případně individuální výjimky.

Je tedy závod určený pro zájemce z řad široké veřejnosti?
Ano. Na své si opravdu přijde každý. Časový limit závodu je dvě a půl hodiny, takže opravdu nikdo se nemusí bát, že by závod nezvládl. Nicméně je to už pořádná štreka, tak doporučujeme předem poctivě trénovat. Na našem webu závodu www.vokolopriglu.cz zveřejňujeme pravidelně každý pátek tréninkový plán pro začátečníky a pokročilé, tak stačí si ho jen přečíst, nazout kecky a makat :).

Jaké jsou podmínky pro účast v závodu „Vokolo priglu“?
Mít 15 let, přihlásit se, uhradit startovné, vyzvednout si startovní balíček, nasadit si před závodem měřící čip a běžet, co to dá :).

Jak dlouhá je trať závodu? Je závod náročný pro zvládnutí – např. i pro ty, kdo se běhání aktivně nevěnují?
Trať měří přesně 1/3 maratonu, tedy úctyhodných 14,1 km. Je to výzva…. Závod náročný je jak svojí délkou, tak i místy kopcovitým a přírodním terénem. Nicméně s trochou pravidelného běžeckého tréninku to může zvládnout každý.

Běží se přírodou kolem Brněnské přehrady – kudy přesně trať vede?
Běží se po směru hodinových ručiček. Startujeme na Rakovci nad loděnicí LS Brno. Pak se běží po široké silnici prvních pět kilometrů, kde se pěkně běžci v jednotlivé startovní vlně natáhnou. Trať vede přes Kozí Horku do Rokle a pořád dál až k lávce u Hradu Veveří, kde je na 5km první občerstvovací stanice. Přeběhne se lávka a začíná krásný přírodní terén. Nebezpečný seběh Skalek a pak těsně u vody až do Rokle. Následně kolem nuda pláže, kde je druhá občerstvovací stanice (cca 10km). Pak pádíte přes Šuláka, Sokolák a hráz Brněnské přehrady na Přístaviště. Zde Vám zahrají bubeníci na posledních pár stovek metrů…. A kruh se uzavírá opět na Rakovci.

Jakou letos očekáváte účast závodníků?
Očekávám kolem 2.000 běžců a běžkyň z celé České republiky. Máme systém přihlašování nastavený tak, aby více běžců neběželo. Radši vždy registraci uzavřeme předem, aby měli závodníci na trati a v zázemí dostatečný komfort. A dařilo se nám vytvářet rodinnou a přátelskou atmosféru. Z poslední čtyři roky jsme byly vždy vyprodání a registrace byla uzavřena předčasně.

Jak jsem se měla možnost dozvědět, běh „Vokolo priglu“ se těší několika oceněními – vím, že se např. umístil coby 3. nejlepší běžecký závod v TOP 10 běžeckých závodů v ČR – prozradíte nám více?
Ano, TRIEXPERT Vokolo priglu je pravidelně vyhlašován mezi nejlepšími běžeckými závody u nás.
5x (2012 – 2016) mezi TOP 5 nejúspěšnějšími sportovními akcemi města Brna vyhlašovanými sportovci a novináři v Brně
5x (2012 – 2016) mezi TOP 10 běžeckými závody v ČR vyhlašovanými Českým atletickým svazem
Toto je vždy taková třešnička na dortu a odměna za celoroční práci. Ale nejdůležitější jsou spokojení běžci a běžkyně, jejich úsměvy a energie při závodě…

Oproti předchozím ročníkům, čekají nás letos nějaké novinky v rámci závodu?
Chystáme běžeckou seznamku „Seznamte se, TRIEXPERT Vokolo priglu :)“. Kdy se každý běžec může zúčastnit a seznámit se se svojí druhou polovičkou… více na https://www.vokolopriglu.cz/blog/seznamte-se-triexpert-vokolo-priglu-760 . Nechcete se taky seznámit?

Děkuji Vám za rozhovor a přeji, ať se závod opět vydaří!
Více se o závodu TRIEXPERT Vokolo Priglu dozvíte na webu – viz odkaz níže.

Registrace na závod je již nyní sice uzavřena – ale TRIEXPERT stále nabízí možnost podílet se na organizaci závodu coby dobrovolníci! Je to tak fajn šance pro vás, jak se se závodem a vším kolem něj blíže seznámit! ;)

ODKAZ: VOKOLO PRIGLU / web

Prodejnu TRIEXPERT najdete v Brně, na ulici Milady Horákové 20.

ODKAZ: TRIEXPERT / web, eshop
ODKAZ: TRIEXPERT / facebook