Jak přežít podzim ve zdraví, bez rýmy a nachlazení?

I když mám podzim jako takový ráda, je jedna věc, kterou opravdu nemusím – a která bohužel s příchodem podzimního počasí začíná… Ano, rýma a nachlazení a já se jich letos dočkala už hezky brzy, pár dnů po skončení prázdnin, hned, jak se ochladilo. Proto jsem bacilům vyhlásila válku! Jdu v tomto hlavně přírodní cestou a dnes mám pro vás pár svých osvědčených rad a tipů, jak přežít podzim ve zdraví. A pokud i vy máte nějaké své vyzkoušené postupy, sem s nimi! ;)

Co vám budu povídat, ten začátek září je fakt náročný. Alespoň, já to tedy takto vnímám. Končí pohodový letní režim, kdy jsme, my, zaměstnaní rodiče, byli alespoň ušetřeni rozvážení dětí do škol a školek a celkově, bylo léto mnohem méně stresujícím období. K tomu teplé počasí, možnost se pořádně vyspat – alespoň na dovolené, to vše bylo pro naše zdraví přínosem.

Ale teď, co začal už sychravý podzim, to opět vypuklo – stres, shon, hromada práce, děti ve školce a škole a k tomu bohužel opět rýma a nachlazení. Mě to skolilo letos opravdu brzy, a to už po prvních pár zářijových dnech. Rýma „jako trám“, kašel a celková „nepohoda“… Proto jsem rychle zmobilizovala všechny síly – je čas se obrnit! Jako máma, člověk, který je v rodině fakt potřeba, si prostě nějaké marodění dovolit nemůžu… ;)

Proto jsem pro vás připravila pár svých osobních tipů, jak ten podzim a zimu ve zdraví přežít. A pokud i vy máte nějaké své osvědčené tipy a triky, jak si posílit imunitu, budu za ně ráda!

  1. Co udělám hned po probuzení? Vypiju půl litru vlažné vody s vymačkanou citronovou šťávou. Jednoduchá a velmi účinná věc! Voda s citronem má antiseptické účinky, neutralizuje překyselní organismu, dodá vitamín C, nastartuje trávení, posiluje játra, je účinná proti pálení žáhy. Zkuste taky!:)
  2. Čas od času si také detoxikuji organismus. Na tato témata najdete na internetu spoustu návodů a tipů, já mám skvělou zkušenost buď s Enterosgelem, nebo s produktem jménem Křemelina. Jedná se o křemíkový prášek, který na sebe váže nečistoty, chemikálie, ale také parazity a dokáže je vyloučit z těla pryč.
  3. Bylinky! Nepodceňujte jejich sílu, jak sama vím, dokáží opravdu hodně. Na podzim piju častěji čaje, mám ráda heřmánek, šípek – který je mimochodem skvělým zdrojem vitamínu C!
  4. Zdravá strava. S příchodem podzimu začínám do jídelníčku své rodiny zarhnovat mnohem více zdravých věcí, které jsou přirozeně bohaté na vitamíny, minerály a anioxidanty. Skoro každý den si dávám brokolici, špenát, skvělá je také hlíva ústřičná.
  5. Ovocné šťávy a freshe – dejte si je přes den, jako zdravou svačinku. Nakopnou vás vitamíny!
  6. Vitamíny. Na trhu jich je dnes tolik, že je opravdu velmi těžké se v té obrovské nabídce vyznat. Navíc, když víte, že kromě vitamínů vaše tělo potřebuje také minerály, antioxidanty, stopové prvky a další důležité látky (a možná ani přesně netušíte jaké).Když vitamíny, beru ty od značky Pravájá, mají opravdu skvělé složení. Tato značka nabízí ucelené komplexy všech potřebných látek – tedy vitamínů, anitoxidantů, minerálů… V nabídce jsou i doplňky stravy, skvělé právě pro posílení imuninty – mám vyzkoušený balíček Imunita, obsahuje vitamín C, antioxidanty a také zdraví prospěšné oleje.
    Všimla jsem si, že Pravájá má také nové produkty, které se brzy chystám vyzkoušet, vypadají opravdu zajímavě –  je to řada Botanická SOS, což jsou formule inspirované bylinnou moudrostí, ale také problémy, které ženy nejčastěji trápí (trávení, nadýmání, redukce váhy, záněty). A moc se těším i na nové obličejové oleje, které tu budou brzy k dostání, jsou 100% přírodní a napěchované účinnými látkami! Na více informací o těchto produktech se můžete podívat na webu www.pravaja.cz, kde si zároveň můžete tyto vitamínové doplňky také objednat.
  7. A na závěr – chce to také pohyb, dostatek spánku (opravdu, zkuste si na svůj spánek udělat čas, uvidíte, že vám to vaše tělo vrátí! A kromě toho – vsaďte i na dobrou náladu, psychika dělá taky svoje!

Tak – přeju vám fit podzim! Musíme to zvládnout, ale chce pro to taky něco udělat, že? ;)

ODKAZ: PRAVÁJÁ / web
ODKAZ: PRAVÁ JÁ / facebook