Vánoční vůně pro váš domov

Jak voní Vánoce? Dokonale! Po hřebíčku, skořici, badyánu, jehličí… Také milujete všechny tyto jedinečné a tak typické vánoční vůně? Patří k Vánocům – a ke kouzelně hřejivé vánoční atmosféře u nás doma. Jak si to doma provonět v duchu Vánoc? Cukrovím, jehličím na adventním věnci, ale hlavně – vonnými svíčkami, aroma – nebo katalytickými lampami. A právě o dokonalých vánočních vůních je i můj následující článek se spoustou inspirace…

Jedinečné vánoční vůně k Vánocům rozhodně patří! Jsou to právě ty typické vůně vánočního cukroví, koření, svařeného vína, jehličí… které nám doma vytváří tu neopakovatelnou vánoční atomsféru.

A právě tyto vůně nám pomohou vykouzlit úžasné vonné svíčky, aromalampičky, vonné tyčinky, nebo třeba katalytické lampy…

Sama všechny tyto voňavé záležitosti miluji, hlavně vonné svíčky. Ty používám vlastně během celého roku, jen vybírám takové vůně, které se hodí k danému ročnímu období.

Zatímco na jaře dávám přednost vůni květin, v létě vybírám svěží a ovocné vůně. Na podzim a v zimě to pak u nás doma voní po koření, skořici a všech těch vůních, které se vztahují právě k Vánocům.

Navíc, hořící svíčky umocňují hřejivou a teplou atmosféru domova a mimo to, jsou i jedinečnou dekorací.

Dnes vám chci dát tip a inspiraci na můj výběr v tomto ohledu pro letošní Vánoce u nás doma. :)

Moje letošní vánoční vonná svíčka je od značky VILLAGE CANDLE. Musím říct, že jsem si právě tuto značku zamilovala. Není možná tolik známá a komerční coby jí podobný brand Yankee Candle, ovšem, voní dokonale!

Ve srovnání právě se zmiňovanými Yankee Candle, které tyto svíčky svým designem hodně připomínají, tak právě svíčky Village Candle voní mnohem intenzivněji. Lépe tak provoní prostory a navíc, vydrží hořet i víc hodin.

Letos jsem vybrala Village Candle Royal Nutcracker – svíčku v červené barvě (letos ladíme Vánoce do červena :), s motivem pohádkového Louskáčku na obalu.

Tato svíčka voní tak dokonale! Po skořici, hřebíčku, zkrátka vystihuje přesně tu jedinečnou, sladkou vůni Vánoc. Opravdu s touto svíčkou chybu neuděláte. ;)

Dalším způsobem, jak si provonět prostory doma, jsou katalytické lampy. Je to jedinečný způsob provonění bez přímého hoření. V lampě probíhá katalytická reakce, díky které se do prostor uvolňuje vůně. Ta zároveň pohlcuje nežádoucí pachy.

Moje katalytická lampa, o které vám chci napsat, je Ashleigh & Burwood London Ice Kingdom. Tato lampa nejen, že efektivně provoní vaše doma, ale zároveň slouží i coby jedinečný a designový doplněk – vypadá totiž opravdu krásně. :)

Katalytická lampa funguje tak, že do ní nalejete vonnou esenci, necháte nasáknout knot a poté zapálíte kamínek na uzávěru. Necháte cca 5 minut hořet, poté plamen sfouknete a kamínek překryjete ozdobným víčkem. Tímto se zahájí katalytický proces a vůně se uvolňuje do prostoru.

Coby vonnou esenci do své katalytické lampy jsem vybrala Ashleigh & Burwood London White Christmas.

Všechny výše uvedené produkty, ale i celou řadu dalších vůní do bytových prostor pořídíte na Notino.cz