Užijte si klidné jaro, léto nebo podzim a vyražte na chorvatský ostrov Krk

Láká vás strávit letní dovolenou na ostrově? Nebo si chcete dovolenkový pobyt dopřát již na jaře nebo naopak na podzim? Není nic snazšího než si sjednat ubytování a po vlastní ose se vypravit na chorvatský ostrov Krk. Kde se tento ostrov nachází, co nabízí a proč byste si jeho návštěvu neměli nechat ujít?

Bydlete na Krku pohodlně

První věcí, kterou je nutné si před samotnou cestou zařídit, je ubytování, přičemž platí, že nejoblíbenější formou ubytování jsou soukromé apartmány v Chorvatsku. Ty kromě soukromí nabízí také pohodlí, svobodu, luxus a přímý kontakt s majitelem nemovitosti. Pro vás to tedy znamená jediné: ušetříte. Kdyby se navíc cokoliv porouchalo nebo jste potřebovali pomoc, vše byste mohli okamžitě vyřešit s majitelem. Chorvatské apartmány jsou oblíbené také díky tomu, že jsou plně vybaveny a člověk se v nich cítí jako doma. Samozřejmostí je připojení k internetu a klimatizace.

Jak se na Krk dostanete

Ostrov Krk spadá do skupiny Kvarnerských ostrovů a nachází se na severu Chorvatska. Z jihu České republiky je Krk vzdálený pouhých 600 kilometrů. Společně s ostrovem Cres se jedná o dva největší chorvatské ostrovy. Nastává tedy otázka, jak se na Krk dostat. Jelikož ostrov Krk je propojen s pevninou mostem, je to velmi snadné. Ještě před dvěma lety se za přejezd přes most platilo, ale tento poplatek je naštěstí již zrušen. Z České republiky se tak na Krk dostanete snadno a rychle.

Základní informace o ostrově

Ostrov Krk, respektive jeho povrch a celkový vzhled, je nejednotný a velmi členitý. Celou jeho jednu třetina zabírají lesy.  Na severu ostrova se nachází nejúrodnější část, která je také nejvíce zalidněná. Oproti tomu jeho východní část je poměrně nehostinná. Kvůli tomu, že je vystavena neustálému vichru, který proudí z pevniny a nazývá se bóra, je povrch východní části ostrova pokryt kamením, a i pobřeží je strmé a špatně přístupné.

Pláže jako z katalogu

Co se ostrovu Krk nedá upřít, je jeho malebnost a nekonečné pláže. Ty jsou převážně pokryty oblázky, ale najdou se mezi nimi i pláže písčité, které jsou vhodné i pro rodiny s malými dětmi, protože nabízí pozvolný vstup do moře. Většina z nich se nachází přímo v jednotlivých letoviscích a na některé se snadno dostanete autem.

Kdy vyrazit

Na ostrov Krk se můžete vydat kdykoliv od jara do podzimu. Chcete-li se vyhnout hlavní letní sezóně, a ještě více ušetřit na ubytování, vydejte se na cestu v červnu. Moře již má příjemnou teplotu, a i teploty vzduchu jsou více než přívětivé. To stejné platí i o září a říjnu. V té době již Krk opustí největší nával turistů. Pro turisty, kteří chtějí poznávat přírodní krásy ostrova, je vhodné vyrazit již v květnu. Neváhejte tedy, zkontrolujte v zrcadle zda vám padnou plavky a turistický oděv, a vydejte se prozkoumávat ostrov Krk co nejdříve.

Nevynechejte při toulkách ostrovem malebné rybářské městečko

Město, které byste si při návštěvě ostrova neměli nechat ujít, je Krk. Žije v něm okolo 6 000 obyvatel a jedná se o správní centrum celého ostrova. Leží na jeho západní straně a může se pochlubit krásným historickým centrem, ve kterém nechybí úzké uličky a obrovské hradby. Kontrastem historického centra je moderní zástavba, která se rozkládá podél pobřeží. Nedaleko města Krk se nachází také hora Treskavec, ze které si vychutnáte ty nejkrásnější východy a západy Slunce, a také výhled na celý ostrov.

Ostrov Krk se řadí mezi destinace, které vás okouzlí a které si zamilujete. Místní obyvatelé jsou milí a ochotní, ubytování v soukromí příjemné a příroda a pláže vypadají jako z katalogů.

Zdroj obrázku: Ilija Ascic / Shutterstock.com